Kombucha- ljekovita gljiva

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Kombucha- ljekovita gljiva

Post Postao/la sakal »

Napokon tema gde se osećam kao profesionalac. Nakon 10 iskustva naučio sam i pomogao mnogima da izlece raznorazne bolesti, uzgajaju svoju kombuhu i dele okolo. Po nekoj statistici koju sam vodio do sada je moja kombija razdeljena oko 500 puta po celoj Srbiji i celom Balkanu i Evropom, pa cak sam neke slao u Jordan. Usavršio sam tehniku slanja pismom i razmnožavanje od suve kulture. Experimentisao sa raznim čajevima i bojama....
Ono sto bih voleo da podelim sa vama jeste da svako može da napravi svoju kombuhu od one iz prodavnice gde god je kupio.
Recept ke jako jednostavan ( onako kako sam ja radio cisto iz eksperimenta).
U litru vode stavite dve kasikice zelenog caja i pet supenih kašika šećera. Prokuvate i procedite čaj 5 minuta nakon kljucanja caja(da vam kombija ne bude gorka). Kada se čaj ohladi na sobnu temperaturu sipate kombuhu iz radnje u čaj, promešate i sipate u veliku staklenu teglu, tako da vam tegla uvek bude napunjena samo do 3/4. Prekrijete gazom i učvrstite gumicom. E sad ide ono najvažnije sto sam ja otkrio i gde mnogi grese. Teglu umotati u alu foliju da sunce ne dodje u kontakt sa kombuhom jer ubija mikroorganizme i kombija ce vam brze napredovati, bice zdravija i budi joj neće moci nista. Držite je uvek na temperaturi od 24-28 stepeni(po meni je to idealno) i držite tako deset dana. Jos jedna jako bitna stvar jeste da ne muckate i pomerate teglu jer cete je tako "povrediti" i neće dobro napredovati.
Nadam se da sam bio razuman jer mi je ovo prvi duzi post, ukoliko imate neka pitanja slobodno pitajte rado cu pomoći. Pozdrav
Odgovori