Lijek za rak – Amanita Muscaria

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Odgovori
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la Vid Svante »

Znam da je Red već nešto pisala o tomu, ali sličnog karaktera pa sam odlučio napisati nešto što sam pronašao i što mi se već neko vrijeme mota po glavi. Odlučio sam to upisati kao novu temu, možda google indeksira jednom to pa netko u našim predjelima to pronađe i pročita – a možda mu i pomogne. A možda se to s vremenom i raširi i postane opća vijest kada se naprave ljekovi od gljive.
Prije nekoliko godina sam na našoj telki gledao neki dokumentarac i nešto se događalo na Sibiru. Usput su prikazali neku kolibu gdje živi neka stara koju je izlječila od raka neka druga travarka sa Amanitom Muscariom i ko zna čim još drugim. Ista ta žena je i sebe izlječila od raka. Ostao sam paf, a tema dokumentarca je otišla dalje u drugom smjeru. Kao nebitno! Ili još gore, vjerojatno su mislili baba je poludila od tih đavoljih gljiva.
Meni je bilo bitno jer sam prije znao brati Amanite i to mi se urezalo a onda opet mislio sam možda je to samo individualno, možda ne djeluje masovno, možda ovisi o tipu raka kojeg se ima.
Kako je vrijeme prolazilo to je ostalo u sjećanju i gotovo je počelo blijedjeti. Onda mi vrag nije dao mira i odlučio sam prokopati. Našao sam nekoliko članaka koje ću baciti dolje niže. U biti možda jedino dva su bitna pa neću stavljati ostale.
Naime, u Rusiji se već prodaje tinktura i neka mast od Amanite. Ali to nije sve :) Konačno su neki znanstvenici zasukali rukave, u Danskoj naravno i sa kinezima i odlučili ispitati to. Ispalo je da Amanita Muscaria ipak ubija stanice raka i oni misle nekako sintetizirati njene sastojke – pa da bi išla u prodaju, naravno. Kinezi su, kako piše u članku dali, odnosno odobrili 2,6 miliona, valjda danskih kruna za to istraživanje. Znači nadamo se nekim skorijim vijestima o tomu.
Sintetizacija mi se čini glupa stvar obzirom da se ta gljiva nalazi u skoro svim predjelima svijeta i ne u malim količinama nego ih se nalaze tone no, to je današnji svijet i nemamo se tomu šta čuditi.
E sad, obzirom da nisam znanstvenik i da mi nedostaje vremena ostavit ću to nekako tako.

http://cancertreatmentoptions.info/fly- ... treatment/

http://universitypost.dk/article/danish ... ncer-cells

Eto, mislim da vrijedi znati.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la shroomko »

Jasno da je sintetizacija glupost. To rade jedino zato sto mogu patentirati spoj a ne gljivu. Jos gore ako je gljiva mozes ju ubrati sam umjesto da placas $100 za tabletu.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la Vid Svante »

Klasika! ALi, ne bi se ovce mogle pobrinuti za sebe da im netko ne napravi tabletu, tako da možda je i to dobro. Zamisli samo neku tipičnu osobu, recimo nekog kvazi katolika koji je glasao za Karamarka da ide i bere muhare i radi tinkturu :)) šou!
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la shroomko »

Hahaha. Ali bi mijenja se to i cini mi se da je kod nas i starija generacija napredovala i da je cak za legalizaciju marihuane. Ili su i vecinom protiv, ali ne bi se nesto pretjerano bunili da se legalizira.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la HypnoToad »

Iako se u potpunosti slažem s vama, A. muscaria je ipak toksična u velikim dozama, a pošto nezam o kojem se spoju radi i u kolikoj koncentraciji se nalazi u gljivi (jer sve drže u tajnosti kako bi ga mogli patentirati...), vjerojatno je da ne bi bilo moguće dobiti potrebnu količinu spoja bez nuspojava. A pošto je naša 'zapadna medicina' takva da sve 'liječi' kad je već skoro kasno, agresivnim kratkotrajnim terapijama, takav je i mentalitet ljudi, da počnu s tro mjesečnom terapijom tek kad im se kaže da imaju još dva mjeseca za živit... S druge strane, redovito uzimanje tinkture A. muscarie u pravilnoj dozi bi sigurno pomogla kao prevencija, u kombinaciji sa drugim zdravim navikama.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la Vid Svante »

I nažalost ništa nije napisano za koju vrstu raka, ili su mislili na sve... Iskreno, zanimalo bi me koja količina je dobra za uzimanje i valjda ćemo saznati kroz neko vrijeme...nadam se :)
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la Vid Svante »

evo kratka reportaža sa naše telke kako jedan čovjek radi čajeve od gljiva ali ne amanita za rak. možda ste gledali :)
http://www.hrt.hr/enz/pozitivno/361534/
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la N.I.C.E. »

Sinteza je veoma dobra ideja jer gljiva može da sadrži amatoksine koj su pogubni po čoveka.Gljiva sadrži i razne druge alkaloide koj nisu dovoljno proučeni.Pre svega gljiva se mora podvrgnuti postupku dekarboksilacije (unistavanje COOH karboksilne grupe)radi dobijanja muscimola ili muskarina zaboravio sam.Sećam se da se iboteinska kiselina ponaša kao neurotoksin i da se zato transformiše pomoću nekog postupka dekarboksilacije-
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

Post Postao/la Firmus »

Malo offtopic, ali evo moje viđenje problema raka.

Uglavnom, ja osobno vjerujem da je uzrok svih bolesti nezdrave navike življenja. U prošlosti je ova tvrdnja bila skoro u potpunosti točna, ona vrijedi i danas, ali je život danas još složeniji nego prije nekoliko deseteljeća. Jedna stvar u koju sam siguran je da se bolesti ne bi nikad pojavljivale kad bismo ljudi živjeli u skladu s Prirodom. Mogu li nam psihodelici pomoći da živimo više u skladu s prirodom? Definitivno! Ljudi koji imaju tendenciju da vole neobične stvari, nisu rigorozni i vole istraživati svoju psihu mogu zasigurno profitirati od ovoga.

Dijelim stav s Terenceom McKennom koji vjeruju da su psihodelici jedini način da spasimo ovaj planet, jer više nemamo vremena, već sad se vjerojatno nalazimo dalje od točke bez povratka.

Ali da ne pišemo o temi psihodelika, hajmo se pozabaviti zdravljem, iz moje perspektive.

RAK, koji je uzrok? Ja osobno ne znam pojedinosti, nisam znanstvenik i nemam nikakva iskustva sa rakom, samo ću podijeliti moja saznanja na tu temu , nakon proučavanja tisuća stranica teksa na temu zdravlja.

Kao što sam rekao, jedini uzrok bolesti su neispravne navike življenja, NE, ja nikako ne krivim ljude osobno i ne mislim da su sami krivi za bolest. Problem je što su se ljudi toliko odmakli od življenja u skladu s prirodom.

Neki ovako složeni problem se ne može u potpunosti prenijeti riječima, jer su one jako ograničen medij komunikacije, tako da ću pisati samo ono što mi padne na um, s jedinim ciljem da pokušam prenijeti moj način razmišljanja, bez ikavkih pretenzija.

Naravno da su uzroci raka raznoliki, greška u bilo kojoj sferi življelenja koja je izražena može dovesti do problema. Ali ako se pridržavamo nekih osnovnih pravila tada možemo otkloniti šansu da se razbolimo. Ako bi baš morao navesti samo jedan uzrok bolesti, onda bi to bila nezdrava prehrana.
-----------------
Da ne pametujem puno, kako izliječiti rak?

Po meni je najefikasniji način kura grožđem. Neću navoditi sve detalje, ali jedna žena je još 1920ih godina u Americi došla do zajljučka da je ovo najbolji način liječenja raka. Na temelju njezinog i stotine drugih iksustava uvjeren sam da je ovo točno. Znači postoji jako puno načina liječenje raka, ali za mene osobno ovo je najefikasniji.

Kad bi ljudi prihvatili činjenicu da je kura grođžem čudesna, tada gotovo nitko ne bi oboljevao od korničnih bolesti.

Sad će netko reći: "Ali ti si lud, pa gospoda znansvenici su potrošili trilijune dolara za istraživanje raka, imamo mnogo godina iskutva itd....". Ja osobno bi svima njima rekao da odjebu. Zašto sam ovako prost i agresivan? Možda zato što me kopka činjenica da se danas rak "liječi" tako da truju ljude kemijski sredstvima u nadi da će tako ubiti rak, da ih zrače i masakriraju tijelo.

JEDINI UZROK RAKA je zagađena krv! Krv snabdijeva sve stanice tijela da bi mogle pravilno funkcionirati. Ako se hranimo nepravilno, unosimo toksine u svoj organizam i slično tad dolazi do kroničnih bolesti jer se tijelo više ne može nositi s toksinima.

Sve bolesti su jednake što se tiče uzroka!

Liječnici danas promatraju ljude kao da su strojevi. Za sve živo postoji neka posebna grana medicine. Promatranje ljudskog tijela kao stroja je u potpunosti POGREŠNO! Ako netko ima problem sa plućima, tad će vam reći javite se pneumologu i on će riješiti problem. Medicina ne samo da zapostavlja činjenicu da je tijelo jedinstvena, neodvojiva cijelina nego isto tako negira činjenicu da je cijeli svemir jedna cijelina.

Ja osobno se zalažem da cjelokupno napuštanje moderne medicine što se tiče liječenja bolesti. Neka se oni bave krpanjem ljudi, spašavanjem ljudi koji dožive prometne nesreće itd, ali liječenje kroničnih bolesti je potpuni neuspjeh.

Zato se treba vratiti u prošlost, PRIRODNIM METODAMA LIJEČENJA. Samo u zadnjih 100 godina imamo tisuće doktora koji su dokazali usjpešnost liječenja prirodnim metodama. Neke metode su bile toliko jednostavne, da su protivnici takvim metodama liječenja govorili zagovornicima tih metoda da moraju nekako zakomplicirati te metode, jer "ovo" je prejednostavno.

DA NE FILOZOFIRAM PREVIŠE:

Neki od najefikasnijih načina liječenja su:

1. POST (fasting)
2. POST NA SOKOVIMA, posebice grožđe (the grape cure)
3. SAMO SIROVO MLIJEKO (exclusive milk diet)

Uzmimo samo uzorak od 10 ljudi, ako mi bilo tko dokaže da je ijedna od ovih metoda manje učinkovita od bilo koje metode konvencionalne medicine, odrezat ću si glavu.

TLDR:

Rak se lako izliječi tako da se posti nekoliko dana, a onda se jede nekoliko tjedana ili mjeseci samo grožđe. Knjiga: Grape Cure od Johanne Brandt. Ako je netko u Splitu ili okolici posudim knjigu.
Odgovori