Lijek za rak – Amanita Muscaria

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Vid Svante
rank9
Zahvalio/a: 103 puta
Prim. zahvala: 59 puta

Lijek za rak – Amanita Muscaria

PostPostao/la Vid Svante » 12.11.2016, 00:51

Znam da je Red već nešto pisala o tomu, ali sličnog karaktera pa sam odlučio napisati nešto što sam pronašao i što mi se već neko vrijeme mota po glavi. Odlučio sam to upisati kao novu temu, možda google indeksira jednom to pa netko u našim predjelima to pronađe i pročita – a možda mu i pomogne. A možda se to s vremenom i raširi i postane opća vijest kada se naprave ljekovi od gljive.
Prije nekoliko godina sam na našoj telki gledao neki dokumentarac i nešto se događalo na Sibiru. Usput su prikazali neku kolibu gdje živi neka stara koju je izlječila od raka neka druga travarka sa Amanitom Muscariom i ko zna čim još drugim. Ista ta žena je i sebe izlječila od raka. Ostao sam paf, a tema dokumentarca je otišla dalje u drugom smjeru. Kao nebitno! Ili još gore, vjerojatno su mislili baba je poludila od tih đavoljih gljiva.
Meni je bilo bitno jer sam prije znao brati Amanite i to mi se urezalo a onda opet mislio sam možda je to samo individualno, možda ne djeluje masovno, možda ovisi o tipu raka kojeg se ima.
Kako je vrijeme prolazilo to je ostalo u sjećanju i gotovo je počelo blijedjeti. Onda mi vrag nije dao mira i odlučio sam prokopati. Našao sam nekoliko članaka koje ću baciti dolje niže. U biti možda jedino dva su bitna pa neću stavljati ostale.
Naime, u Rusiji se već prodaje tinktura i neka mast od Amanite. Ali to nije sve :) Konačno su neki znanstvenici zasukali rukave, u Danskoj naravno i sa kinezima i odlučili ispitati to. Ispalo je da Amanita Muscaria ipak ubija stanice raka i oni misle nekako sintetizirati njene sastojke – pa da bi išla u prodaju, naravno. Kinezi su, kako piše u članku dali, odnosno odobrili 2,6 miliona, valjda danskih kruna za to istraživanje. Znači nadamo se nekim skorijim vijestima o tomu.
Sintetizacija mi se čini glupa stvar obzirom da se ta gljiva nalazi u skoro svim predjelima svijeta i ne u malim količinama nego ih se nalaze tone no, to je današnji svijet i nemamo se tomu šta čuditi.
E sad, obzirom da nisam znanstvenik i da mi nedostaje vremena ostavit ću to nekako tako.

http://cancertreatmentoptions.info/fly- ... treatment/

http://universitypost.dk/article/danish ... ncer-cells

Eto, mislim da vrijedi znati.
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 139 puta
Prim. zahvala: 200 puta

Re: Lijek za rak – Amanita Muscaria

PostPostao/la shroomko » 13.11.2016, 11:25

Jasno da je sintetizacija glupost. To rade jedino zato sto mogu patentirati spoj a ne gljivu. Jos gore ako je gljiva mozes ju ubrati sam umjesto da placas $100 za tabletu.
Vid Svante
rank9

PostPostao/la Vid Svante » 13.11.2016, 16:09

Klasika! ALi, ne bi se ovce mogle pobrinuti za sebe da im netko ne napravi tabletu, tako da možda je i to dobro. Zamisli samo neku tipičnu osobu, recimo nekog kvazi katolika koji je glasao za Karamarka da ide i bere muhare i radi tinkturu :)) šou!
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 139 puta
Prim. zahvala: 200 puta

PostPostao/la shroomko » 13.11.2016, 16:23

Hahaha. Ali bi mijenja se to i cini mi se da je kod nas i starija generacija napredovala i da je cak za legalizaciju marihuane. Ili su i vecinom protiv, ali ne bi se nesto pretjerano bunili da se legalizira.
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 397 puta
Prim. zahvala: 947 puta

PostPostao/la HypnoToad » 13.11.2016, 16:59

Iako se u potpunosti slažem s vama, A. muscaria je ipak toksična u velikim dozama, a pošto nezam o kojem se spoju radi i u kolikoj koncentraciji se nalazi u gljivi (jer sve drže u tajnosti kako bi ga mogli patentirati...), vjerojatno je da ne bi bilo moguće dobiti potrebnu količinu spoja bez nuspojava. A pošto je naša 'zapadna medicina' takva da sve 'liječi' kad je već skoro kasno, agresivnim kratkotrajnim terapijama, takav je i mentalitet ljudi, da počnu s tro mjesečnom terapijom tek kad im se kaže da imaju još dva mjeseca za živit... S druge strane, redovito uzimanje tinkture A. muscarie u pravilnoj dozi bi sigurno pomogla kao prevencija, u kombinaciji sa drugim zdravim navikama.
I want to say I’ve had it, and fuck what might have been
I want to say the battle’s done and we just couldn't win
That we could not prevail verse the world we’ve been given
I didn't just not ask for this, I wasn't asked permission
Vid Svante
rank9

PostPostao/la Vid Svante » 13.11.2016, 22:50

I nažalost ništa nije napisano za koju vrstu raka, ili su mislili na sve... Iskreno, zanimalo bi me koja količina je dobra za uzimanje i valjda ćemo saznati kroz neko vrijeme...nadam se :)
Vid Svante
rank9

PostPostao/la Vid Svante » 03.12.2016, 11:11

evo kratka reportaža sa naše telke kako jedan čovjek radi čajeve od gljiva ali ne amanita za rak. možda ste gledali :)
http://www.hrt.hr/enz/pozitivno/361534/

Natrag na “Jestive i ljekovite Gljive i Uzgoj”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.