Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Odgovori
gigausupi
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 13.11.2014, 13:47
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 3 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la gigausupi »

WEEDetix je napisao/la:odlucio sam se malo na eksperimentiranje sa magicnim gljivama u medicinske svrhe

posto magicne gljive i jesu naj ljekovitije posto ljece najbitniji organ a to je mozak zato sto mozak ima sposobnost da pokrene kemiske sinteze u organizmu i tako ljeci druge organe

Imam prijatelja sa multiplo slerozom MS koji inace koristi neke biljne preparate i ulje kanabisa i kanabis i jednom do dvaput godisnje dobije kortikosteroide jer pocne gubit kontakt sa nogama tremori se pojacaju itd kortikosteroid je otrov zesci za jetru i jaki stimulans on kaze da se osjeca ko na spidu stoga cemo mi pocet sa terapijom pscilobinom i to psilocybin cubensis Thai i psilocybin cubensis Orissa

kapsuirat cu ih po 0,1g 2 x dan pa cemo pratit daljnji razvoj ako nista doci ce dobro protiv depresije

https://www.youtube.com/watch?v=QRNSEG1DY2s

cilj je obnova sinapsi i nastanak novih neurona

Zanimljivo. To je ono što meni treba, konkretno što se tiče sinapsi i neurona. Neću te pitat gdje se nabavlja, ali ću ih već ja potražit i kada ću imati vremena proučiti. Dosta mi je drogiranaj ovim generičkim pseudoantidepresivima, nego prirodno.

Nisam baš upućen, pa ću pratiti tvoje rezultate.
Planina zauvijek
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la WEEDetix »

Beyond Ra je napisao/la:ja sam isto oduševljen, koristim već neko vrijeme za unutarnju stabilizaciju. veća jasnoća, snaga, vjera, mentalna i emocionalna stabilnost, kao harmonično poravnanje svih energetskih slojeva od kojih se sastojim. ma stvarno posebno kvalitetan ljek, hvala na ideji za ovakvo mikrodoziranje. isto meditaciju potegne dosta više

trebalo bi što više proširiti među ljude o tretmanu ovim je mislim da ima ogromne neotkrivene potencijale za primjenu u medicini
RA hvala na pohvalama i hvala na osvrtu i tvoje vidjenje terapije na sebi dobro je imati sto vise osvrta na ovakve teraije svi smo mi moglo bi se rec pioniri u tome i trebamo biti ustrajni i omagat jedni drugima jedino tako cemo doc do necega i pomoci jedni drugima uzvisit se na vise sfere zdravlja duhovnosti i snage

NATURE FOR THE WIN
slika
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la aries75 »

Beyond Ra je napisao/la:ja sam isto oduševljen, koristim već neko vrijeme za unutarnju stabilizaciju. veća jasnoća, snaga, vjera, mentalna i emocionalna stabilnost, kao harmonično poravnanje svih energetskih slojeva od kojih se sastojim. ma stvarno posebno kvalitetan ljek, hvala na ideji za ovakvo mikrodoziranje. isto meditaciju potegne dosta više

trebalo bi što više proširiti među ljude o tretmanu ovim je mislim da ima ogromne neotkrivene potencijale za primjenu u medicini
Malo sam se pogubio u svemu. :-? . Govoris li psylocibinu ili nekoj tinkturi ? Ako je tinktura, sto tocno?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la HypnoToad »

Tinktura od Psilocybe cubensis, alkoholna otopina psilocibina.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la aries75 »

HypnoToad je napisao/la:Tinktura od Psilocybe cubensis, alkoholna otopina psilocibina.
Hvala na odgovoru. Ima li ta tinktura razlicito djelovanje u odnosu na psilocibin? Ili je isto?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la HypnoToad »

Pošto se radi o ekstraktiranom psilocibinu, absorpcija je puno brža nego kod konzumiranja plodnog tijela gljive, nije potrebno probaviti hitin, počinje djelovati brže, ista količina ima nešto jači i kraći efekt. Ali po svim ostalim karakteristikama, radi se o normalnom psilocibinu.
Za mikrodoziranje nije potrebno koristiti tinkturu, može se uzimati prah plodova ili čak i cijeli komadi, ovisi o tome što ti najviše odgovara i što ti je najlakše dozirati.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la Beyond Le Fov »

70% alkohol mi nekako djeluje najpraktičnije za mikrodoziranje. i mislim da najdulje može tako stajati bez degradacije psilocibina. sumljičav sam kod praha i kapsula oko toga koliko dugo može biti u takvom stanju a da se ne gubi na kvaliteti prebrzo. hypno šta misliš?
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la HypnoToad »

Za sada ti sa sigurnošću samo mogu reći da kapsule drže 5 godina bez ikakve degradacije, dulje od toga neznam. ;)
Ako su dobro nabijene, nema zraka u njima i nisu izložene vlazi, psilocibin ne ide nikamo. Meni na primjer se diže želudac od same pomisli na miris/okus tinkture, iako nikada nisam probao. Kakav je okus zapravo?
Kod doziranja, kako ja to vidim, tinkturu moraš mjerit i dozirat svaki put, kapsule izvažeš i napuniš jednom, i na miru si. I možeš ih neupadljivo nositi sa sobom gdje god išao.
Ali to su sve sitnice, stvar osobne preference, bitno je da je psilocibin uvijek isti i djelotvoran u svojoj punoj moći.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la Beyond Le Fov »

aha ok, mislio sam da zrak prca i u kapsuli prah, super ako toliko drži. A alkoholna tinktura, bar moja, ima okus i miris samo po alkoholu, boja blago smečkasta, okus gljiva se ne kuži. super su one bočice od 50 i 100ml sa kapaljkom, kapacitet kapaljke u jednom uzimanju je 10 kapi pa je praktično. ja špricnem na jezik, bude malo prckavo kao žestica, gutljaj soka odma ispere.
znači bolje bi bilo u kapsule stavit. ako alkohol izvuče bar 50% psilocibina iz gljiva super
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
naturalem
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 25.11.2014, 00:23
Ima zahvala: 2 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la naturalem »

svaka čast WEEDtex za pokretanje ove teme.

iz hobija se bavim "gljivarenjem" i od malena poznajem dosta vrsta, primjenljivih u ishrani i od nedavno razmišljam o korišćenju roda psilocybe (oooo koliko sam samo puta prošao pored njih smatrajući ih beskorisnim :(( ) isključivo u ljekovite svrhe jer su ta vremena eksperimentisanja sa raznim "opijatima" daleko iza mene. :rolleyes:

zanima me kako se odvija terapija tinkturom u liječenju MS i da li ima nekih nuspojava do sada (zbog svakodnevnog unosa psilocybina)?
i da li se ista tinktura može napraviti od p.cyanescens i p. semilanceata-e?

u blizini imam osobu koja se dugo pati sa MS-om i zaista bi' joj volio pomoć.
Odgovori