Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Vještac
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 11.11.2018, 22:00
Ima zahvala: 6 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la Vještac »

Da ayahuasca je zanimljiva stvar i svakako bi se isplatilo otići jednom tokom života tamo.
Nisam mislio nešto psihoaktivno već ,kao ekstrakt neke tvari iz psilocyba .
Najviše me zanima lavlja griva- Hericium Erinaceus.
Znanstvenici su dokazali da obnavlja i popravlja neurone i sinapse u mozgu .
Antidepresivno djeluje ,te ima još mnogo dobrobiti za zdravlje .
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la klada »

Mora to biti osoba sa iskustvom koja će prepoznati problem i onda djelovati sa tvarima i dozama, nemoze svako lječit, možda može pomoći osobe koje su imale sličnih problema pa su nekako uspjele krajnjim naporom i voljom uz neke tvari postići rezultat
vutraorg777
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 01.12.2018, 11:27
 pohvaljen: 1 put

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la vutraorg777 »

Odlican dnevnik :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la HypnoToad »

Vještac je napisao/la: Najviše me zanima lavlja griva- Hericium Erinaceus.
Znanstvenici su dokazali da obnavlja i popravlja neurone i sinapse u mozgu .
Antidepresivno djeluje ,te ima još mnogo dobrobiti za zdravlje .
Hericium ima jako veliki potencijal, još se istražuje, ali mogao bi imati vrlo povoljno djelovanje na različite neurološke bolesti. Najveći problem kod njega je imati konzistentan izvor kvalitetnih gljiva. Kad kupuješ one kapsule, ekstrakte ili samljevene gljive, nikad ne znaš što ćeš dobiti. A da bi iole djelovalo kao dodatna terapija kod šizofrenije, morao bi uzimati velike količine tijekom dužeg vremenskog razdoblja. Tako da ti je najboja i praktički jedina opcija da pokreneš jedan srednji uzgoj i uzgajaš vlastite gljive, da možeš izbacivati barem kilu gljiva tjedno.
O psilocibinu ni ne razmišljaj, bez vrlo iskusnog vodiča i psihodeličnog terapeuta, on bi mogao samo pogoršati situaciju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la Ouroboros »

@HypnoToad

O psilocibinu, govoriš za veće doze ili smatraš da je čak i za dnevno mikrodoziranje potrebno vodstvo?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la HypnoToad »

Uglavnom govorim za veće doze. Čitao sam par slučajeva gdje su ljudi s teškim psihičkim bolestima "našli stvarnost" pomoću psihodelika uz vodstvo.
A što se tiče mikrodoziranja, stvarno nemam pojma kako bi osoba sa šizofrenijom reagirala na psilocibin. Čak i kod depresije, nekome pomogne, nekome pogorša situaciju. Ja osobno ne bih preporučio mikrodoziranje, ne bih se nikad usudio. Ali ne znam stvarno kako bi osoba reagirala, možda i povoljno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la Ouroboros »

Moram priznat da još nisam pročitao da je nekome kod depresije mikrodoziranje pogoršalo situaciju. Doduše, jesam sam imao neku čudnu situaciju, ali nebih se usudio optužiti mikrodoziranje. Previše je faktora koji su mogli uzrokovati. Za šizofreniju se slažem - tu je ipak prevelika vjerojatnost za pogoršavanje situacije.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la HypnoToad »

Meni je mikrodoziranje dosta loše utjecalo, doduše tu se radilo o tip 2 bipolarnom. Na kraju su mi jedino pomogli psihijatrijski ljekovi koje sam odbijao godinama i godinama...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la Ouroboros »

Da, zanimljivo. Doduše nemam dijagnozu bipolarnog (zapravo nikakvu, nikad bio kod psihijatra), ali treba biti oprezan sa svim tim.

To mi je zanimljivo, stalno se priča o raznim benefitima psihodelika u medicinskim svrhama, a rijetko tko kad spomene negativne strane te igre. A očito je da ni približno ne razumijemo tematiku i sve se svodi na anegdote i isprobavanja.

U svakom slučaju, drago mi je da ti je barem nešto pomoglo - pa makar i ta farmaceutska industrija po kojoj se pljuje stalno.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la HypnoToad »

Vjeruj mi, pljuvo sam i ja. Dovoljno je pročitati neke moje postove u zadnjih par godina ovdje. Na kraju mi je antidepresiv doslovno spasio život, jer sam na samom kraju bio milimetar od samoubojstva. Stbilizirali su me i dali snagu i voju da se pokušam sam izvuć. Psilocibin je imao suprotan učinak, osjećao se jesam bolje, više euforično, ali jako nestabilno.
Psihodelici nisu bez svojih opasnosti ako se neodgovorno koriste, psihoze uzrokovane pre čestom konzumacijom nisu uopće rijetke.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori