Čista soba i kutija sa rukavicama

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la Zgubidan »

Imaš problema sa printom, a ne sa sobom. Opcija je stavit pun k.... tegli, molit se da bar jedna uspije, uzgojit to i skinut print sa prvog flusha.. I sve ispočetka :) Kako si skinuo print? Od gljive u prirodi?
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

Zgubidan je napisao/la:Imaš problema sa printom, a ne sa sobom. Opcija je stavit pun k.... tegli, molit se da bar jedna uspije, uzgojit to i skinut print sa prvog flusha.. I sve ispočetka :) Kako si skinuo print? Od gljive u prirodi?

Kupio sam micelij on neke gospođe iz ZG bave se proizvodnjom i sam uzgojio gljive i od tih gljiva uzeo print..

Hypno hvala za onaj oust u spreju ne bi se toga nikad sjetio..
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

WEEDetix je napisao/la:pa sa ovakvom sobicom rad na agaru bi bio lagan ja sam uspio klonirat iz tkiva na agaru u kucnim uvjetima a u ovim bi to islo nema kaj kupis kupovne gljive uzmes komad tkiva iz sredine gljive nmocis ga u peroksid i preneses na pripremljeni agar+ med (agar je zgusnjivac od algi ima ga za kupit u ducanima sa azijskom hranom oni ga koriste u kuhinji) to ce ti nakon par dana pustit miceli ako dode do kontaminacije zdravi miceli odstranis opet u perksid i na novi agar kad prekrije cjelu povrsinu agra uneses cistu posudu s agarom u glowebox i tamo ga podjelis na komadice i u svaku steriliziranu teglu po komadic opet peroksid pa u teglu 3 postotni peroksid ce ubit bilokakve spore a nece ostetit zdravi miceli
Budem probao ali kad nabavim sve potrebno jučer sam cijeli grad pretražio za agarom pa ništa... inače iz Đakova sam, kad budem išao u Osijek tamo uzet ću tamo sigurno ima negdje.
A taj peroksid u kojem on postotku treba biti za taj opisani postupak?
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la WEEDetix »

peroksid ti je hidrogen kapi za usi 3 postotni

o agaru agar-t177.html

ja ga kupujem u zagrebu u lovackom rogu ducan se zove svjet okusa
slika
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la WEEDetix »

http://www.biobio.hr/agar-pahuljice-30g-11916

evo imas ga u bio i bio u osjeku sigurno AVENUE MALL, SV.LEOPOLDA MANDIĆA 50A Osijek
slika
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

Zna li netko koji su to uvjeti u kojima se mora skladištiti staklenke žita poslije inokulacije, ja znam samo da ne smije biti svijetla.. najvažnije je da saznam koja je maksimalna temperatura u plusu koju mogu podnijeti?
I ima li netko saznanja da li bi zob bila pogodna kao i žito za inokulaciju?

ps hvala WEEDetix, budem uzeo tamo
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la WEEDetix »

evo da ne prepisujem mislim da tu sve pise a tebe zanima temp kolonizacije a to je oko 22 c a pise i ostalohttp://www.bukovaca.net/

kloniranje-i-uzgoj-bukovace-iz-trgovine-t124.html ovo je isto dobra metoda ako nisi vidio pogledaj
slika
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

WEEDetix je napisao/la:evo da ne prepisujem mislim da tu sve pise a tebe zanima temp kolonizacije a to je oko 22 c a pise i ostalohttp://www.bukovaca.net/

kloniranje-i-uzgoj-bukovace-iz-trgovine-t124.html ovo je isto dobra metoda ako nisi vidio pogledaj

to sa kloniranjem sam uspio na steriliziranu staklenku sa žitom i na kartonu.. u oba slučaja se čini da je micelij zdrav, evo sa staklenke slikica...

slika
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la WEEDetix »

izgleda da je krenuo da
drzi to 20 + c i to je to zabjelice se to i onda mozes tu teglu preselit u vise novih sa frisko sterilziranim zitom u svaku stavis po cca zlicu i opet da to kolonizra
slika
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

WEEDetix je napisao/la:izgleda da je krenuo da
drzi to 20 + c i to je to zabjelice se to i onda mozes tu teglu preselit u vise novih sa frisko sterilziranim zitom u svaku stavis po cca zlicu i opet da to kolonizra

nadam se da neće biti nekih kasnijih kontaminacija za sada je ok, mada sa tim sam htio malo eksperimentirati pa probati prenijeti na ječam i na kukuruz da vidim kako će se ponašati (za sada mi je to dostupno u većim količinama)...
A u vezi one teglice nešto sam čitao da se to nakon određenog vremena dok još ne kolonizira cijelu teglu mora malo protresti jeli je to obavezno i dali je rano da sad tu teglu protresem?
Odgovori