Čista soba i kutija sa rukavicama

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la WEEDetix »

pusti jo malo da ojaca miceli kad prekrije cca pedesetak posto protresi da ga ne sokiras sad jos
slika
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

Imam šprice od 10 ml spore se dobro vide u šprici, držim šprice u frižideru dali se može izvaditi šprica iz frižidera i odmah vršiti inokulacija ili se mora malo ostaviti da spore dođu sebi i koliko je normalno da se stavi po jednoj staklenci mililitara te vode sa sporama??
Staklenke su kao ona gore one manje..
Avatar
dreamliner444
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 26.03.2014, 17:54
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la dreamliner444 »

samo dobro protresi sprice i mozes vrsiti inokulaciju..2 ml je sasvim dovoljno..
U proljetnu je noć
otišao čovjek
svirajući frulu
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la shroomko »

Jesi li probao malo duže držati u ekspres loncu, možda sat i 45 minuta ili 2 sata?
Moj ekspres lonac nije 100kPa već 70kPa i ja steriliziram raž sat i 45 minuta nakon što počne pištati jer mi sat i pol nije dovoljno.

Ako možeš jednu staklenku ostavi netaknutu iz ekspres lonca i pusti ju 2 mjeseca, ne bi se trebalo absolutno ništa pojaviti.
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

shroomko je napisao/la:Jesi li probao malo duže držati u ekspres loncu, možda sat i 45 minuta ili 2 sata?
Moj ekspres lonac nije 100kPa već 70kPa i ja steriliziram raž sat i 45 minuta nakon što počne pištati jer mi sat i pol nije dovoljno.

Ako možeš jednu staklenku ostavi netaknutu iz ekspres lonca i pusti ju 2 mjeseca, ne bi se trebalo absolutno ništa pojaviti.
prije nekih tjedan dana sam počeo sa takvim sistemom jer pročitao sam to negdje na ovom forumu.. imam onaj Zepter syncro clik (mislim da na poklopcu piše 1 bar) i nakon što postigne temperaturu ostavim na lagano nekih sat i pol evo baš i danas jednu turu steriliziram.. u onim teglama koje sam prve takvim sistemom sterilizirao za sada nema nikakvih kontaminacija.. mada po pitanju prvih kontaminacija najviše sumnjam u print koji sam uzimao mislim da je došlo direktno sa printa.. ali budem napravio ono sa staklenkom nije loša ideja..
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

kontaminacija i dalje prisutna ali manje... definitivno kriv print jer tamo gdje sam išao tkivo gljive na steriliziranu pšenicu micelij je zdrav..
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la Mi_Moon »

ja sam danas nacjepio bukvovaču na bukvine metrice poljepio rupe medicinskom trkom te ih stavio u vrece i u sumu. 2 cepa sam stavio u mjesavinu piljevine i taloga od kave. Nadam se da nece bit problema :). Skuho sam se ko gulaš po ovoj sparini mukaaaa, nemreš niš radit jbt... jebem ti klimatske promjene, i korporativne lobije!!!
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

Baš me zanima kako će proći nadam se da će biti koja fotka, razumijem kako ti je ona moja čista soba sklepana je na tavanu tako da kad želim nešto raditi dan ne dolazi u obzir dolazi tek poslije 21h tada se nešto može jer malo rashladi pfff. Ja još ne bi log cijepio jer me i slama muči a gdje to, sad mi na vrećama izađu male gljivice i odmah se onako osuše a ne budu ni dva milimetra veličine.
Al ne odustajem rašče one kako ima ja budem reko.. :-)
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la Mi_Moon »

Divna nauka, pa makar neuspjeh naucimo svakim pokusajem :)
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Čista soba i kutija sa rukavicama

Post Postao/la CroOyster »

Našao sam što je, micelij u tim vrećama se može kategorizirat kao ratni veteran.. napale ga neke bube, uz kritičan manjak vlage, dobro da je išta izraslo... moram pokrečit pušnicu gdje držim paljenje nije bilo dovoljno.. i tražim nekakve dizne koje stvaraju sitnu maglicu kao iz šprice da se mogu na vrtno crijevo spojit...
Odgovori