Bilje preko interenta

Općenito o ljekovitim biljkama i uzgoju
Odgovori
dinkel

Bilje preko interenta

Post Postao/la dinkel »

Bilje preko interneta

Pozdrav svima!
Narucivao bih neko bilje sa interneta tipa Damiana, Lavlji rep, Plavi lotus... Zanima me sljedece:

1. Kako stoji zakon sa susenim biljem posto vidim to da se nigdje ne spominje. Koliko je moguce uvesti za svoje potrebe posto bi meni trebalo dosta toga (vise od kile sve zajedno)?

2. Jel imao neko iskustva sa nekom od ovih interent stranica i koju biste mi preporucili sto se tice kvalitete i sigurnosti isporuke?

Velika Britanija http://www.alternativemind.co.uk/
SAD http://www.herbalfire.com/

Gledao sam i http://www.bouncingbearbotanicals.com/ ali tamo ne mogu naci nista sto mi treba. Hvala vam unaprijed na pomoci, ovaj forum mi je vec puno pomogao.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bilje preko interenta

Post Postao/la Red »

Zakon stoji ovako:

Članak 2.
(1) Pojedini izrazi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeće značenje:
1. Opojna droga jest svaka tvar prirodnoga ili umjetnoga podrijetla, uključivši psihotropne tvari, uvrštene u popis opojnih droga i psihotropnih tvari,
2. Tvar koja se može uporabiti za izradu opojne droge jest svaka prirodna ili umjetna tvar koja se može uporabiti u izradi opojne droge (kao prekursori i druga otapala te kemikalije), uvrštena u popis tih tvari,
3. Biljka ili dio biljke iz koje se može dobiti opojna droga jest svaka biljka ili dio biljke koji se mogu uporabiti za izradu opojne droge (kao opijumski mak, konoplja i druga biljka prikladna za tu svrhu), koja je uvrštena u popis tih biljaka,
4. Uzgoj biljke za dobivanje opojne droge jest nabavka i posjedovanje sjemena, sjetva, sadnja, uzgoj biljke, uzimanje i posjedovanje dijelova biljke koji služe za dobivanje opojne droge,
5. Izrada jest priprava, prerada, miješanje, pročišćavanje, proizvodnja i svaka druga radnja kojom se dobiva opojna droga,
6. Sredstvo za izradu opojne droge jest predmet ili naprava koji su namijenjeni ili uporabljeni za izradu opojne droge,
7. Posjedovanje jest faktična vlast nad opojnom drogom, biljkom ili tvari koja se može uporabiti za izradu opojne droge,
8. Promet jest svaki način stavljanja u promet opojne droge, biljke, dijela biljke ili tvari koja se može uporabiti za izradu opojne droge (uvoz, izvoz, provoz, prijevoz, kupnja, prodaja, zamjena, izdavanje na recept, skladištenje i slično),

ukratko... e sada, dal ona bila SUHA ili ziva biljka ako se nalazi na spisku ilegalnih substanci ili biljaka, onda ju je ilaglno posjedovat u bilo kakvom obliku. ali ako je legalna mozes je naruciti u suhom obliku bez ogranicenja, osim sto zakon zive biljke i sjeme malo reducira na par reznica i sjeme samo u orginalnom pakiranju i to opet samo za vlastite potrebe.

imas sve detalje o zakonu i ostalo u temi narucivanje spora i sjemenja, pa prouci malo vise http://themajka.com/viewtopic.php?f=25&t=27

a za narucivanje ti ne mogu puno savjetovat jer nisam nikada narucivala nista slicno sa neta, mozda drugi imaju vise informacija.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
PaulKimsey
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 23.04.2020, 17:18
 pohvaljen: 1 put

Re: Bilje preko interenta

Post Postao/la PaulKimsey »

Ne postoji prečac do dubokog izlječenja, a ako stvarno želite doživjeti darove koje vam majka Majka Ayahuasca može dati, to neće biti tako što ćete to učiniti sami u svojoj sobi ili sa svojim prijateljima. Apsolutno vam je potreban istrenirani šaman kako biste zadržali prostor za vas, ili ćete na kraju imati vrlo loše iskustvo ako sami sjedite s Ayahuascom. Ovo nije droga, niti nešto što "jednostavno pokušajte". Ako vam je jednostavno znatiželjno pokušati Ayahuascu, a vaše namjere nisu ukorijenjene u najdubljem izlječenju za sebe, molim vas vratite se kad budete spremni raditi istinski unutarnji posao i izlječenje. Zapamtite, ništa više od toga da imate vlastitu ceremoniju s obučenim šamanom, pa čak i ako vam treba duže vrijeme da sjednete s majkom Ayahuascom i steknete svoje iskustvo Ayahuasce. Dođite u ******** i učinite to na pravi način.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Bilje preko interenta

Post Postao/la Spunk »

Ti si tajnik, reklamni agent ili što već?
Nemoj zamjerit, ne umanjujem vrijednost šamana, mislim da je to velika stvar. Sigurno ne razumijem štošta, ali sumnjam da su aya i "duhovi" puni predrasuda, šovinisti... Ako će se raspizdit na nešto, vjerujem da je to na pohlepne šamane koji nekom pizdunu iz Hrvatistana prodaju... Uostalom, tamo negdje u Amazoni "šaman" bi mi komotno mogao pjevati o rosnom dupetu dok ja tražim prosvjetljenje, prodati svoju gramzivost pod tradiciju
Ja ću rađe u šumu sa nekim čovjekom i psihonautom, kojem vjerujem...
Jebivjetar
Odgovori