Problem sa biljkom(N. rustica)

Općenito o ljekovitim biljkama i uzgoju
Odgovori
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Problem sa biljkom(N. rustica)

Post Postao/la entheogenic »

Pozdrav, naletio sam na problem sa svojim nicotianama..imam ih desetak i napala ih je(vecinu) neka bolest, gljivice, nesto..stvarno nemam pojma jer se ne razumijem u takve stvari pa ako bi netko znao sta bi to moglo biti i kako da sprjecim, po listovima su neke sivo-srebrne flekice, crtice:
media/images2/1437046268.jpg
media/images2/1437069488.jpg
media/images2/1437135966.jpg
media/images2/1437099403.jpg
Probao sam skinut te flekice lagano prstom, ali nejde jer cini mi se da su kao urezane u listove, nije neki prah..
I jos samo da kazem da dosta sporo rastu, ne znam do cega bi to moglo bit..u isto vrjeme sam posadio i neke druge biljke i ove druge rastu dosta brze, sad neznam jel nicotiana i inace raste sporije ili im nesto ne ogdovara :-?
Nadam se da ce barem netko znat nesto o ovome ;)
Om Shanti
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Problem sa biljkom(N. rustica)

Post Postao/la drencan »

Ja imam samo problem sa rastom. evo su mi procvijetale a imaju jedva 30tak centimetara. Mozda im nije dovoljno bogata zemlja....
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Problem sa biljkom(N. rustica)

Post Postao/la entheogenic »

A vidis moguce da je do zemlje, moje neke cak i ne rastu nego samo stoje na istoj velicini vec neko vrjeme..mora da su ljene haha
Probat cu presadit u drugu zemlju sad jedan dan pa vidit oce to sta pomoc..
Om Shanti
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Problem sa biljkom(N. rustica)

Post Postao/la drencan »

Probaj na jednom listu namazat sa modrom galicom pa ako se fleke maknu napravi to i na drugima. Blagu otopinu napravi.
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
Odgovori