Zabrana uzgoja Gospine trave, Stevije itd..

Općenito o ljekovitim biljkama i uzgoju
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la Zeleni Palac »

Nemojte me krivo shvatit, al nismo nis previse svijesniji nego prije. Samo nam je bolje, a ljudi imaju ogromnu potrebu kukat.
Prije bi te ako nisi vjerovao u Isusa spalili na lomaci, mucili na milion nacina di bi sko treba rekao da je nebo zeleno, samo da muke prestanu. Kraljevi su imali sve, puk je gacao u blatu, ako si se pobunio protiv kralja, smrt. Siromasni su bili prepusteni sami sebi, dok danas imas hrpu mehanizama gdje i oni koji nemaju apsolutno nista dobiju najosnovnije za prezivljavanje. Bilo je normalno mlatit zene i djecu. Na edukaciju se nije odvajalo niti lipe. Osobe su spaljivali ako bi imali drugacije misljenje. Da je zemlja okrugla je bila hereza. Svaka ozbiljnija rana je znacila sigurnu smrt. Retardacije su bile sramota.
Dobili smo slobodu misljenja i protumisljenja. Bez smrtne kazne. Nitko nikome ne brani da prouci zasto je tocno sto ukinuto, zasto su odredjeni prehrambeni artikli preklaficirani. Nitko vam ne brani da vi obranite ono sto je vama sveto. Nitko vam ne brani da argumentirano iznesete nelogicnosti. Hvala bogu,sada je cijeli svijet je povezan. Ako vi ne mozete vidjet slobode koje imate, mogucnosti koje su vam pruzene, informacije i znanje kojim mozete radpolagat, onda ste jednostavno osudjeni na propast i mrznju prema svemu novome jer ne vidite sumu zbog drveta.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Truthopia
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 06.01.2013, 13:02
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la Truthopia »

Ej Zeleni,to su ti sve igranke bez kraja,kad bi se pocelo raspetljavat to sve,puklo bi sve,bila je dobra ideja za svaku misao,ali los odigrano,kao sto sam rekla previse mozgova,i sve bolesnije i bolesnije je...i onda kad mi kazu da su u srednjem vijeku bili bolesni...danas smo savrseno zdravi...mos mislit...
Izmakao sam mu stolicu. Nije pao - ostao je da visi!
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la Devil'sChase »

Opet mi oftopik. Pobjednici pisu povijest. Vi povezite kak smatrate da trebate. Zeleni, drago mi je ak je tebi super danas u ovom sustavu. Jbg kaj ces, razlicite su perspektive razlicitih ljudi. Ja se slažem s tobom da je -možda- bilo tak prije u srednjem vijeku, ali ne slažem se nikako da je danas dobro, danas se samo čini dobro. Ti gledaš sve s dobre strane, a previse je zla u ovom svijetu danas nego ikad prije. Krv se proljeva nad neduznima kao i u srednjem vijeku i dalje, hakeri se samostalno objese u vlastitoj kuci zbog borbe za slobodu, bas sad kad je svijet povezan ratovi se vode po cijelom svijetu, miljoni umiru od siromaštva i gladi, i ne da mi se nabrajat lose stvari u ovom svijetu danas jer nema kraja, a ova "sloboda" govora i mišljenja je iluzija i mazanje očiju. No svak prav na svoje miš. jbs ga. dost oftopika, dost je i meni vise... Na svakoj temi se sve svede na ovo lol :)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la Beyond Le Fov »

:D lol, izgleda da je neizbježno
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la Zeleni Palac »

Nebih rekao da ima ista vise nasilja nego prije. Ima odredjene zemlje poput Egipta gdje se dogadjaju neopisiva sranja u zadnje vrijeme, al dobar dio svijeta miruje. Stvari se polagano namjestaju na mjesto. Mediji se koncentriraju na negativno jer se negativno prodaje. Ljudi ocito na ovaj ili onaj nacin vole trgovat tudjom mukom. Ne znam vise di sam procitao, al netko je rekao da je crna kronika bila jedna mala rubrika na cetvrt stranice vecernjeg lista. I to je istina. Cak se i ja sjecam toga. I uopce nisam skuzio kad su je toliko prosirili. Sad je crna kronika od naslovnice do karikature na straznjoj strani, al kao sto rekoh, ne znaci da je ima vise. Iako i to ima svoje prednosti, treba i crnina imat mjere.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la Shanti »

=)) slika
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la Svilaja »

Truthopia je napisao/la:Ovo sta cu rec zvucat ce odvratno...i mnogi od vas se nece slozit smenom...ali istina na zemlji nas je previse,i priroda se bori protiv nas....sve unistavamo...i dosli smo do toga da nam se poroduzio zivotni vijek...i da se kotimo to je strasno...moramo sebe unistit jer ovo nema smisla...previse nas je ljudi moji...a svaki mozak je sve bolesniji i bolesniji mislim na ljude...
Priroda će opstat koliko god mi pokušavali je uništit.. Pogledaj bilo gdje di čovjek nije bio par godina, par mjeseci.. Sve zaraslo. Da mi pobetoniramo svaku dolinu svaku planinu svejedno bi od nekud izvirila biljčica. Nemožeš uništit ono iz čega si nastao. Ne bori se priroda protiv nas priroda nam pomaže kolko god da joj se opiremo. To je bezuvjetna ljubav, ništa blizu ljubavi između muškarca i žene, možda blizu ljubavi između majke i djeteta ali više čak i od toga.. I nije nas previše da živimo kako bi trebali živit na ovoj planeti bi moglo stat i duplo više populacije ako ne i troduplo! Time mislim na permakulturu, da svi živimo održivo globalno kao ljudskom rodu bi nam trebalo puno manje.
Problem dakle, nije niti u prirodi niti nama.. mi jesmo priroda. Problem je u razmišljanju određene šačice ljudi koji su si prikupili moć koju ne zaslužuju. Bolesni su, briju na sotone, štuju kipove i rogaste bogove, zlatne koze, a za njih mi smo ovce. Nama ne preostaje nista drugo nego bit dobri jedni prema drugima, i sta manje se predavat "uzitcima" koje nam oni daju, i sta vise brijat na prirodu.. I domaće! I organsko direkt iz zemlje! I kupit knjigu samoniklog bilja i na proljeće na planinu sa praznom staklenom bocom, pa se umit i napit na izvoru, najest se boba.. Skupit bilje za lijek, za hranu.. bacit na salatu, skuvat čaj! :)
Kad smo već kod samoniklog bilja, ima li ko možda informaciju gdje se može nabavit enciklopedija od gospon Ljubiše Grlića? Trazim vec podosta vremena, po antikvarijatima se rasproda čim dodje..
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la AFX »

Ispričavam se, pomješao sam "Majčinu dušicu" i "Gospinu travu"..multitasking.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la Tain »

Koliko sam vidio nije nitko stavio pa evo:

Demantirali su izjave

http://atma.hr/ministarstvo-zdravlja-de ... abranjeni/
I love not man the less, but nature more.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Zabrana uzgoja Majčine dušice, Stevije itd..

Post Postao/la sinnerman »

Aidmints je napisao/la: Kad smo već kod samoniklog bilja, ima li ko možda informaciju gdje se može nabavit enciklopedija od gospon Ljubiše Grlića? Trazim vec podosta vremena, po antikvarijatima se rasproda čim dodje..
slika

Misliš ovo?
Imam je ja. Knjiga je odlična.
:thumbsup:
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Odgovori