Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Općenito o ljekovitim biljkama i uzgoju
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Svilaja »

Malo nas je al nas ima! :)) :((
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Echoes »

pozitivni učinci definitivno postoje, ali također i negativni. to se najviše odnosi na konzumaciju pušenjem.
dugo sam vjerovao da pušenje trave ima samo dobre posljedice na moju psihu, ali nakon više godina konzumacije imam osjećaj da sam se samo zavaravao. s vremenom su se javili paranoja, tjeskoba, loše pamćenje, lijenost i psihička ovisnost. također znam ljude koji puše travu 10ak godina inemam osjećaj da im je ta navika previše pomogla.
a o negativnom utjecaju dima na tijelo neću ni pričati. da smo stvoreni da udišemo dim, imali bi dimnjak a ne pluća.
s obzirom da je THC antikancerogen, a mnogi stoneri su umrli od raka (Bob Marley, Terrence McKenna), upitno je da li ovaj način konzumacije ima ikakve učinke osim štetnih.

pravilna primjena i doziranje su dokazano ljekoviti, ali puno ljudi to koristi samo kao izliku da cijeli dan budu napušeni jer si tako rade "nešto dobro". i sam sam to nekad prakticirao (još uvijek nisam siguran da sam se rješio te psihičke ovisnosti - da, ovisnosti. o marihuani. da.), i otkrio da je to najštetnija navika koju sam ikad stvorio. možda nisam u pravu, ali teško mi je vjerovati da je unošenje bilo kakvog dima u organizam ljekovito ili korisno.

sinnerman - odličan post :thumbsup: nakon par dana nepušenja i meni stvarnost dobije neku drugu dimenziju, ali stanje uma koje si opisao je po meni prava rijetkost za kojom mnogi tragaju!
tišina je najbolji jezik
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la oseloth »

Bob i Terrance jesu umrli od karcinoma ali nema povezanosti sa travom. Godišnje oko milijun ljudi umre od karcinoma A možda je 50 od njih travara . Znači povezanosti nema. Pušenje nije zdravo ali pušenje u normalnim količinama par puta tjedno nije toliko štetno. Sve što čovjek konzumira zbraja se u štetnostima. A i svi moramo umrijeti prije ili kasnije. Trava liječi. Svaki lijek je lijek i otrov samo je bitna doza. Tako i ovo. Pamet u glavu. Zapalite frulu dvije dnevno bez duhana a ne desetku dnevno i nema problema.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Svilaja »

Čovjek govori o tom kako THC ima svojstva da liječi rak, i onda dovodi tu 'činjenicu' u pitanje s činjenicom da su Terrance i Bob umrli od raka. Nije rekao da je uzrok raka trava, jer sigurno nije. Nego samo dovodi u pitanje ljekovitost. Uzrok Marleyevog raka je neliječena ozljeda na palcu (koju je zadobio igrajući nogomet), a uzrok Terrencovog raka na mozgu je vjerojatno nečisti narančasti DMT koji se pušio u prošlom stoljeću dosta, i najvjerojatnije potječe od biljke Phalaris, koja u sebi sadrži i gramin koji dokazano djeluje kancerogeno na mozak.

Rak se ne liječi pušenjem. Rak se stvara pušenjem. Rak se liječi čajem ili još bolje sirovim vrhovima, ili listovima ako vrhovi nisu dostupni, a ulje je također jako učinkovito.
Ponavljam, zagrijavanjem se THC kiselina (THCA) pretvara u psihoaktivni THC, koji ima preko 100 puta manju učinkovitost u liječenju raka. Znači, recimo da 5 grama čaja na dan može izliječiti rak u 80% slučajeva. Trebalo bi nam 500 grama na dan da bi dobili jednak postotak učinkovitosti. Od pola kile na dan bi vjerojatno dobili rak pluća.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la dejzi »

...već se dosta zna o učinkovitosti THC-a...ali definitivno je ista stvar kao sa vatrom...dobar sluga, zao gospodar...
...ako vam je svaki dan napušen, onda je sve isto...a kada je sve isto, nije dobro...gandža tupi svest, ako se konzumira non stop i bez svrhe i cilja...i pre svega to nije jedina, kao ni osnovna njena namena (geting high)...zapravo totalno suprotno... :) ..čini mi se
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Echoes »

Aidmints je napisao/la:Čovjek govori o tom kako THC ima svojstva da liječi rak, i onda dovodi tu 'činjenicu' u pitanje s činjenicom da su Terrance i Bob umrli od raka. Nije rekao da je uzrok raka trava, jer sigurno nije. Nego samo dovodi u pitanje ljekovitost. Uzrok Marleyevog raka je neliječena ozljeda na palcu (koju je zadobio igrajući nogomet), a uzrok Terrencovog raka na mozgu je vjerojatno nečisti narančasti DMT koji se pušio u prošlom stoljeću dosta, i najvjerojatnije potječe od biljke Phalaris, koja u sebi sadrži i gramin koji dokazano djeluje kancerogeno na mozak.

Rak se ne liječi pušenjem. Rak se stvara pušenjem. Rak se liječi čajem ili još bolje sirovim vrhovima, ili listovima ako vrhovi nisu dostupni, a ulje je također jako učinkovito.
Ponavljam, zagrijavanjem se THC kiselina (THCA) pretvara u psihoaktivni THC, koji ima preko 100 puta manju učinkovitost u liječenju raka. Znači, recimo da 5 grama čaja na dan može izliječiti rak u 80% slučajeva. Trebalo bi nam 500 grama na dan da bi dobili jednak postotak učinkovitosti. Od pola kile na dan bi vjerojatno dobili rak pluća.

tako je, dobro si shvatio što sam htio reći navođenjem ta 2 slučaja. nisam nigdje rekao da je njihov rak uzrokovala trava, već da ga pušenje trave nije izliječilo. što ne dokazuje ništa, ali u teoretskoj raspravi mi se čini kao ok argument.

također se slažem s ostatkom posta. ovdje sam našao graf koji navodi učinke različitih kanabinoida. čini se da svaki ima određene pozitivne učinke, ali konkretno na rak djeluje samo nekoliko njih. iskreno, nisam to znao do sad. ali zato smo tu, da učimo jedni od drugih! :thumbsup:

još mi je zanimljiva činjenica da je za CBD navedeno daleko najviše pozitivnih učinaka. CBD se u većoj koncentraciji nalazi u biljkama Indica genotipa.

slika
tišina je najbolji jezik
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la oseloth »

Like za graf.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Devil'sChase »

Za Bob Marleya nije dokazano da je dobil to na palcu zbog nogometa, to je samo pretpostavka, no mnogo teorija, zavjera, i slučaja se vrti, priča, misli, sumnja, a čak i našlo oko njegove smrti... Komplicirana priča koju nitko bas ne zna... Btw navodno su u bob marleyevoj kosi nakon smrti nasli nekoliko vrsta kukaca koje nikad prije nisu otkrili, no dal je to samo priča ili nije, ostavljam necem drugom. Nemojte tu sad zatripati lose o pusenju vutre, jer neki ljudi koji nisu upoznati s time, krivo ce shvatiti sve to, daleko su oni jako od vase perspektive da bi shvaćali što vi oćete reć. Trebaju se sami uciti i kako kome da si vidi kak mu pase... Naravno da je ulje bog i ljubav za lijecit rak, al kaj se tice pusenja ne znaci da je lose svima ak je vama. :bigsmilee:
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Echoes »

Devil'sChase je napisao/la:Nemojte tu sad zatripati lose o pusenju vutre, jer neki ljudi koji nisu upoznati s time, krivo ce shvatiti sve to, daleko su oni jako od vase perspektive da bi shvaćali što vi oćete reć. Trebaju se sami uciti i kako kome da si vidi kak mu pase... Naravno da je ulje bog i ljubav za lijecit rak, al kaj se tice pusenja ne znaci da je lose svima ak je vama. :bigsmilee:
u raspravi je logično da svatko napiše ono što misli o određenoj temi. pa sam s tim razlogom i napisao ono što je moje trenutno mišljenje o pušenju trave. prihvaćam činjenicu da postoji mogućnost da su moji stavovi potpuno krivi i da mogu negativno utjecati na potencijalne pušače koji još nisu otkrili čari ovog hobija. ali bez obzira na to imam potrebu napisati isključivo ono što mislim, a ne ono što se očekuje da ću napisati.
tišina je najbolji jezik
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la oseloth »

Priče priče. Od kanabisa se ne umire. Ništa ne treba pušiti. Vaporirajte ili jedite i amen. :)
Odgovori