Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Općenito o ljekovitim biljkama i uzgoju
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Beyond Le Fov »

[media]link[/media]
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Devil'sChase »

Hehe, sad vidim tek, pise u tekstu da ima oko 500 i više poznatih hibrida sativa/indica.
Pa to se nemre mjeriti uopce, ima ih poznatih za sad tolko puno vise, da to niko nece moc izbrojat, jer je nemoguce, tko zna kaj svaki dan sve nastaje, no dok zapravo ih ima bezbroj, jer ne postoji kraj krizanju, to ide u nedogled, u +beskonacno. Ima bezbroj mogucih sorta na ovom planetu, no sve kombinacije svih bezbroj mogucih sorti su zapisane negdje u svemiru...
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Psychonaut »

Na mene marihuana uglavnom ima negativne ucinke. Postanem vrlo lijen, sklon losim odlukama, ode sva energija u donje cakre i tako :))
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Svilaja »

Dobro zboriš Psychonaute, ja smatram da je pušenje zloupotreba.. Ni jedna biljka se nebi trebala pušit, već jesti u sirovom obliku, ili kao čaj.
Na taj način nema ljenosti, niti loših odluka, a ljekovitost je 100 i više puta veća (sagorjevanjem se ljekoviti, psihoneaktivni thc pretvara u psihoaktivni thc, koji unatoč uvriježenom mišljenju, nije puno ljekovit). Mnogi misle da psihoaktivnost = ljekovitost, ali zapravo je suprotno. Djelovanje može pomoć samo bolesnicima kojima treba puno sna. A tu opet je bolje jesti ulje nego pušit biljnu materiju.
Socijalno, pušenje ima neku ulogu sigurno, ali ljudi često pretjeruju, i ja sam prije.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Devil'sChase »

Pušenje nije zloupotreba, premda shvacanje tog iz tvoje presprektive mozda cak nije ni toliko loše, no ipak, to je pre komplicirano da se samo tako zakljuci. Takve stvari se mogu zaklluciti samo na osobnom iskustvu i te stvari vrijede samo za pojedinca, a ne za covjecanstvo. Da bi iskoristio ama bas sve iz trave, onda bi bilo najbolje da svi jedu sirove svježe cvjetove, tak nema zabune. No pusenje takoder ima puno ljekovitih i dobrih svojstava, ne samo medicinskih nego na svim razinama, od šamanizma pa na dalje... No to je pre siroki spektar za raspravu ukratko. Najbitnije je da sebi nades nacin za uporabu koji ti najbolje odgovara. Isto tako npr tupilo i lose odluke ne dolaze zbog pusenja. Uzmi indicu sa kaučlok stone-om popusi je, i bit ces prikovan na jednome mjestu i neces se moc micat, i sad da napravis caj ili kolace od iste biljke, imat ces mozda drukciji stone, no ne znaci da ces leprsati ko leptirić, nego ćeš opet imati stoned. No Beyond je u svom velkom postu tam prije jako jako dobro objasnio, mene je stvarno iznenadilo, zasto nam neke trave daju kaučlok i što je on na duhovnoj razini. Onda jos... Zato zbog toga što postoji nedogledni broj razlicitih sorti, od kojih se neke razlikuju kao radler i apsinth, ne može se zaključivati opis cjelokupnog djelovanja samo na temelju toga što si slučajno probao više manje sve kaučlok sorte, jer takve se prodaju očito. Ima sorti stvarno tolko različitih da čovjek nebi reko da je ista biljka, jer je znanje i genetika o cannabisu tolko napredovalo, da postoje vec tocno koje sorte su najbolje za koju bolest. I da, naravno ako bas gledas doslovno ljekovitost i zdravlje iz trave, onda su to sjemenke za zdravlje, ulje za znamo vec sta sve ne, no lijecenje psihickih bolesti npr, ti treba bas psihoaktivnost trave... itd itd...

Btw, Psychonautu stvarno treba neka zesca sativa da mu pokaze drugu stranu zastora :D
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la oseloth »

Ne znam gdje si ovo pročitao ali grijanjem/pušenjem thc-a se ne stvara psihoaktovniji thc već cbd i još dvije molekule iz cbd skupine...

Postupak se zove dekarboksilacija. Dobije se malo aktivniji thc, ali nešto cbd-a ali manje sve ostaje isto. Jedenje se nikada ne može unijeti dovoljna količina jer jetra preradi 70% aktivnih elemenata u neaktivne. To joj je posao. Trava je jedna od rijetkih biljaka koja se puši radi aktivnosti kao i nikotin.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Svilaja »

Upravo tako, zaključak je isključivo iz osobnog iskustva.. Napusim se ne napravim nista, ne samo za ovu usranu civilizaciju nego i za sebe.. Znala su bit jutra da zapalim džoks, pa nešto pojedem jer sam gladan, pa još jedan i tako.. popodne svatim da se nisam umio :-s Da ne govorimo o tom kako je sav fizički rad potpuno spriječen pod djelovanjem, odma magla pred očima pri najmanjem naporu..

Neke trava raspriča, al mene većina vrsta samo zašute i ubace u svoje vlastito razmišljanje, kao da nema apsolutno nikakvog načina da podijelim to. Htio bih samo doma bit dok sam napusen, jest i promatrat vizuale koje nikom nemogu ionako niti prikazat niti dočarat, pogotovo dok djelovanje traje.. Meni je super, ali šta je sve to kad nemožeš to podijelit snikim? Neke vrste su iznimke, tipa white widow.. To je bilo super iskustvo.. fluidno razmisljanje, otvaranje centara u prsima i pritom nimalo smanjena mogućnost socijalizacije, bas super.

Ne osječam se povezan sa svojim vlastitim tijelom dok sam napušen, ko da uopće nije moje.. Suprotno od Psychonauta, mislim da mi se donje čakre zatvaraju, a sve iznad grkljane otvara (s tim da je grkljana zatvorena)..

Sve u svemu, stvara mi manjak balansa u organizmu na više razina. Možda na nekog ne djeluje ovako, ali sam nakon godina svakodnevnog napusavanja svatio da to nije za mene. Mozda jednom tjedno čisto radi introspektive. A čaj mi je prefin, a htio bi i neku salatu probat, da bar imam para za to.


oseloth: naizgled se ne mijenja nista, ali zapravo thca (thc acid) se pretvori u thc dekarboksilacijom. Thca je puno ljekovitiji od THC-a.
[media]link[/media]
Zaključak je da pušenjem trebamo unijeti puno veće količine da bi dobili samo približno slične medicinske efekte od jedenja. A unošenjem ogromnih količina dobijemo jako puno negativnih efekata..

Svi zaključuju da ima super djelovanje pa mora da je super pušiti.. Kakav je to zaključak? Super je i djelovanje dopa, pa mi je malo čudno kako nema dopera koji govore kako je pucanje u venu visoko spiritualno (iako kroz povijest ih je bilo).
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la sinnerman »

Pošto sam posljednje vrijeme (nekoliko mjeseci), dok sam u fazi full normale (nekonzumiranja ničega)imam vrlo čudne doživljaje (osjećaje), odnosno imam neki stvarno "strange feeling".
Ono, dešava mi se da dok pričam s nekim ili šetam imam osjećaj da istovremeno i jesam i nisam tu, i da činim ono što činim (pričam) ali da mi sve djeluje da nije stvarno. Imam full osjećaj hologramskog svijeta, matrice osjećaja stvarno/nestvarno. I još sam k tome full pozitivan, otvoren, emotivan, ushićen, lagan, pokušavam maksimalno djeliti svoju radost sa drugima. Ne zamarati ih sa svojim mišljenjima. Konstantno prisutan i konstantno svijestan samoga sebe i onoga dijela koji je ego i njegovog utjecaja na mene i stvari koje činim i pričam, i čak i kada me taj "egić" šuta iz ritma kojim rimujem život. Ma predivno. Ponekad se stvarno uhvatim da se pitam što je stvarnost i kako izgleda ludilo? Valjda nisam skrenuo? :))

Ah, da cijela priča u ovome topiću leži u tome da me "muma" prizemlji????? :questionn: :questionn: . Konzumacija nečega me prizemlji???

Usput, imam i kad ne "konzum" ništa problema sa RFS i još ponešto, pa kad pušim na večer prije spavanja onda mi nestanu bilo kakve poteškoće. Konačno sam sa pušenjem prešao iz one faze duvanja i pušenja radi pušenja i konačno je osjećam onako kako osjećam i da trebam, a to je isključivo kao ljekovito bilje kao čaj od metvice.
Ne smeta me, mogu raditi i pričati na njoj, ne osjećam se oduzet, stoned, high, nego upravo onako kako mi je i trebalo- staložen, smiren, vedar, pričljiv i čak i radišan.
Odem raditi u prirodu i jako me brzo prođe buzz a ostane mi smirenost, a ako radim nešto po kući (usisavač, pranje peglanje itd.) onda mi taj rad dobije neku drugu notu. Ili čak ne budem ni svjestan rada jer nešto drugo mislim.
Da ponekad navečer pretrpam da malo više "osjetim" glazbu, pa i malo zapičim u neke filmiće u glavi.....
Jedino me ponekad ujutro muči osjećaj da nisam još doma, da se nisam probudio pa mi je teško startati raditi na poslu.... ali kava pomaže... pa.... :D
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Svilaja »

Iste stvari i ja osjećam sinnerman, ko da sam ja to napisao.. U zadnje vrijeme svi prestaju pušit iz istih razloga (iako neki se nemogu nosit sa količinom osjećaja, pa opet počinju pušit svakodnevno), dosta ljudi odustaje i od alkohola i cigareta. Objašnjenje ovoga nisam našao, osim toga da je proročanstvo Maya istinito. Dio ljudi se sve manje ponaša kao zombiji (promatraju više što rade sebi i drugima), ostali su postali još veći zombiji nego što su bili. Al nije ni bitno to.

Bitno je to da ljudi trebaju svatit da je konoplja puno više od samog napušavanja, napušavali se ili ne. Baš kao iz onog videa od Beyonda, kad posječemo sve šume ljudi će postat svjesni što se događa. Onda sve što će nam ostat je sjeme konoplje, koje će nam bit građevni materijal, odjeća, obuća, hrana, kisik, lijek, tvar za spiritualno uzdizanje itd itd..

Zato stashajte to sjeme za crna vremena.. :thumbsup:
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Devil'sChase »

Ma neće oni nikad posjeći sve šume, jer ostali će se dobri ljudi udružiti sa šumama i otjerat ih zauvijek ;)
Odgovori