Šparoge (Asparagus officinalis)

Općenito o ljekovitim biljkama i uzgoju
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Šparoge (Asparagus officinalis)

Post Postao/la mr. gljiva »

Ispravak mojeg netočnog navoda :D tako je, mekolisna se zove...isto sam samo bubnuo jer nisam znao da ih ima nekoliko.
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Šparoge (Asparagus officinalis)

Post Postao/la Fig »

proljeće je već polagano počelo u primorju, a čisto informativno kako su nakon gljiva, kestena i ostalog na red očekivano došle i - šparoge!

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_is ... ipa-387963 (-|

opet razne dozvole, prijave i odjave ubranog, te ostale standardne besramne pizdarije. zanimljivo je i kako za cvijetne proljetnice od kojih ima dosta zaštićenih nema naknade koja bi možda potakla ljude da ih ne beru, jer nema svrhe. ali naknade dakako ima za hranu, kao što su šparoge, a vjerojatno da će i na sve šumske blagodati skočit porez sa EU ulaskom.

hrvatska je (sve manje) poprilično očuvana prirodnim šumama za razliku od ostalih europljana, što možda možemo zahvaliti povijesnoj "neciviliziranosti" za razliku od ostalih "razvijenih" većih zemalja. mislim da je prirodnim šumama prekriveno negdje oko 40% države, a samih državnih u kojim se provode sve naknade mislim da je od toga nekih 80-ak%.

pravac dublje šumetine, a (kako di) u blizini naselja snalaženje i budna čula od inspekcijskih novčanih predatora, dok ko ima mogućnosti se može okušat i u domaćem growanju.
sretan lov! ;)
Avatar
Marijo
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 03.10.2012, 22:14
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Šparoge (Asparagus officinalis)

Post Postao/la Marijo »

Pa draga gospoda čim vide da je nešto od čega mogu zarađivati oni to odmah i zabrane za brati osim ako ćeš platiti
Osvrni se oko sebe jer priroda zove te,
Njemi glas iz daleka kao vapaj djeteta...
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Šparoge (Asparagus officinalis)

Post Postao/la Devil'sChase »

Shema je postala, da se moraš pazit ko u gradu, da nebi opal usred šume, dođe ti ne u civilcu, nego umaskiran u vepra ili kojekakav grmić, i pravi se da te nekuži, a ono ti ubereš jednu van, on ti vadi nekakvu značku za šumsku krim policiju, još te pretraži i nađe ti 10 grama svježih šparoga, e onda si ga najebo... A najgore je kad imaš i gljive i šparoge, onda si diler...
Ja se nemrem zamislit u situaciji da imam nabrane šparoge i da mi dođe "inspektor" i veli da se to ne smije, da moram platit, i da će me globit, ja ne znam, kakav je psihološki postupak reakcije ljudske svijesti na takav čin uopće, mislim da u svemiru nije definiran takav postupak...
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Šparoge (Asparagus officinalis)

Post Postao/la sometimes »

:)) :)) :))

=)) =)) =))

:)) :)) :))

bas si me nasmijao sa ovim postom, prva liga, undercover u vepra :)) :))

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Odgovori