The Majka o Sintetičkim drogama

Novosti i obavijesti
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la riz14 »

Mislin da nebi bija problem pričati na forumu o žvakanju kokinog lišća ili pijenju čaja od koke, isto tako ayahuasca-dmt. O mdma-i neznan sto bi reka, neman neko pre pozitivno misljenje a ni neko posebno negativno, znan da ima velik potencijal al san skeptičan prema svemu što nije dala majka priroda u svom prirodnom obliku. Zašto nešto ići prerađivati i ektraktirati ako imaš prirodan oblik :thumbsup:
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la dawsongeek »

Devil'sChase je napisao/la:dawson, zaš se sad zamaras tim? Sve je to istina sta si napisao, ali mislim da kuzis poantu sveg ovog...

zašto? zato jer mi je dosadno :D a ovo mi je zanimljivo :bigsmilee:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la dawsongeek »

HypnoToad je napisao/la:Tu nije poanta u osjećajima biljke koja sadrži psihoaktivni alkaloid. Poanta je da ako želite raspravljati isključivo o drogama, njihovoj proizvodnji i upotrebi, bolje onda da to odete negdje drugdje, ima i takvih mjesta po internetu. .
ne zanimaju me droge, njihova proizvodnja i upotreba. zanima me gdje se povlači granica između prirodnog i sintetičkog? za amfetamin početna sirovina je chlorobenzen ili acetonitril ili ethyl acetoacetate i s te strane mogu potpuno shvatiti i razumjeti da se radi o sintetičkoj tvari. a sad s druge strane imamo LSD za kojeg ako se ne varam početni materijal je bio ergot gljiva ili recimo MDMA za koje smo rekli da je početna sirovina korijen safrole drveta

kak mogu sve tri bit sintetičke ak s jedne strane imamo gljivu i korijen nekog drveta, a s druge strane imamo neki jebeni chlorobenzen????
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la HypnoToad »

Moje gledište toga je prilično jednostavno, ako se alkaloid nalazi u svojem pravom obliku u biljci/gljivi/čemu god, i može se izvući jednostavnom ekstrakcijom kao DMT ili meskalin, onda bi ga se moglo nazvati prirodnim. Ali ako se ne nalazi u prirodnom kontejneru, nego je za njegovu sintezu potrebna skupa laboratorijska oprema i prekusori, onda je to sintetički spoj, bez obzira da li se taj prekursor vadi iz biljke/gljive kao kod MDMA i LSDa ili ne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la Devil'sChase »

Poanta je da se razumije poimanje Proširivača svijesti naspram fizičkih i mentalnih destruktora, i vjerujem da svi znaju o čemu se tu radi kada žele nešto pisati i pričati
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la s4ha »

Ahm, no opet u jednu ruku te teme bi mogle spadati u offtopic dio foruma kako ne spadaju u nijednu kategoriju od osnovnih na themajci. Slobofa govora, demokracija i tako to... Uostalom konstruktivna rasprava o datim temama ne bi ni skodila. :-?
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la dawsongeek »

da po meni je jednostavna ekstrakcija napravit čaj od nečeg i pustit vodu da ispari, a ako željeni alkaloid moraš izvuć koristeći lužine, kiseline i organska otapala bome nisi ni daleko od prekusora kojih spominješ.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la HypnoToad »

O bome bi mogla škodit, itekako. Misliš da bi ovaj forum poživio ovoliko dugo da su dozvoljene sve priče o svim mogućim drogama, i da nije bilo određenih sankcija za one koji to nisu poštivali?
Pa do sada je sasvim normalno dozvoljen svaki povremeni post u kojem bi netko pisao o svojem iskustvu s nekom sintetskom drogom. Ali naravno da teme o nabavci, proizvodnji i načinima konzumacije nisu, i neće biti dozvoljene.
Ovdje je sloboda govora potpuna, ali neke stvari koje mogu prouzročiti značajne sukobe, ili još gore, različite legalne posljedice, su zabranjene. Ne želimo ni probleme ni pozornost kakvu bi takve teme mogle privuć.

Dawsongeek - pa i DMT i meskalin se mogu ekstraktirati vodom, ne vidim u čemu je problem. Tvoja je stvar ako ih želiš kasnije konzumirati u nekom freebase obliku, pušit ili štogod.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la dawsongeek »

o tome i govorim cijelo vrijeme :) , sorry nisam se odmah izjasnio.

da dmt je topiv u vodi inače ayahuasca ne bi šljakala, ali zašto ja na ovom forumu nisam nigdje pročitao kako se radi extrakcija dmta vodom? ima STB postupak sa Mimosom hostilis i A/B postupak za phalaris, isto tako za meskalin A/B extrakcija, ja znam zašto zato jer žele dobit čisti freebase oblik dmt-a i žele dobit čisti meskalin, opet zašto pa zato jer je dobiveni ekstrakt dobiven tim putem je visoke čistoće, dobre kvalitete i konzumacijom (ili pušenjem) ekstrakata izbjegavaju sve neželjene posljedice konzumiranja kaktusa ili Ayahuasce, grubo rečeno ali nisam daleko. e sad zašto je davanje imformacija o upotrebi opasnih kemikalija, lužina, kiselina, otapala kada se radi o "pročišćivačima" ... ne pardon "proširivačima" svijesti potpuno recimo to "moralno" opravdana jer navedene tvari konzumiramo kad se želimo povezat s prirodom ... kakve veze imaju Natrijev Hidroksid, klorovodična kiselina, aceton i ksilen s kojim ekstrahiramo meskalin ... kakve veze to ima sa prirodom ... nema nikakve veze i freebase oblik dmt kao i čisti meskalin ne možemo dobit nikakvim drugim prirodnim putem već samo s gore naveenim kemikalijama (baš kao da ga idete sintetizirat-znam da nije tako ali kao da je) ... isto tako s druge strane destilacija safrole ulja i još 2-3 kemijske reakcije uključujući rekristalizaciju isto nema baš nikakve veze sa prirodom, isto se koriste kemikalije, ne zovu se isto kao ove gore ali su zato sigurno isto kemikalije. mdma-om u zadnje vrijeme liječe leukemiju, glavobolje, psihološke poremećaje,depresije, daju ga pacijentima s neizliječevim bolestima koji su blizu smrti da bi lakše prihvatili situaciju u kojoj se nalaze. sintetički fizičko psihički destruktor? - mislim da nije. zahvalan sam majci prirodi što na ovom planetu postoje drveća s čijim korijenom dobivaju ulje iz kojeg se može sintetizirati mdma s kojim mogu pomoć ljudima, a isto tako možeš se dobro provest :bigsmilee: to uopće nije upitno, psihičko fizičkih destruktora ima kolko god hoćeš, ako uneseš 150 g kuhinjske soli u organizam (3 jušne žlice) umireš kroz par sati od otkazivanja bubrega, 40 L najobičnije pitke H20 unešene u organizam u kratkom vremenskom intervalu uzrokuje Hipotonično stanje elektrolita u krvi, bubrenje i pucanje eritrocita pa isto tako i smrt ...najobičnija sol i voda mogu bit najveći destruktori ako ih zloupotrijebiš ... ista stvar vrijedi i za sintetske droge i svemu drugom što nam majka priroda nudi. kaj sam htio reć .... :bigsmilee: ... bilo kako bilo ne želim nikakve informacije o proizvodnji, kupnji ni upotrebi sintetičkih droga i djeco pazite se droga, makar one bile sintetske ili ove prirodno sintetizirane ... pardon ekstrahirane ;) peace out
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: The Majka o Sintetičkim drogama

Post Postao/la HypnoToad »

Kako sam ti već pokušao objasniti, da se mene pita ne bi bilo ni tih extrakcija, ali su prebačene s vutre kada se ovaj forum formirao.
A s druge strane, nitko nikada nije upozoren zbog pričanja o MDMA, i svaka informacija i novost o njegovoj ljekovitosti je dobrodošla.
I naravno da se radi i o našoj osobnoj interpretaciji što je više korisno nego štetno, a što ne. Da, mak je prirodan, odlično riješava bol i nesanicu, ali pod koju cijenu? Možda si primijetio da su teme o makovima prepune upozorenja o potencijalnoj ovisnosti i opasnosti od predoziranja, iako je prirodan. Ali u tome je poanta, edukacija o korisnim i štetnim stranama svih biljaka i gljiva, ne o proizvodnji i korištenju droga.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Zaključano