❀ The Majka Novosti ❀

Novosti i obavijesti
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

❀ The Majka Novosti ❀

Post Postao/la Red »

❀ The Majka ❀

O cemu se ovdje radi?

Mozda neki stariji clanovi sa Vutra. org foruma znaju a mozda neki ne, ali vec duze vrijeme se pokretala rasprava o tome dal je djelu o Majci prirodi mjesto na Vutra forumu. Ako ne znate tamo se pisalo o magicnim gljivama i biljkama kao i o uzgoju istih, uz ostale popracene teme. Neki su se clanovi bunili toj strani a neki naime bas radi toga dolazili tamo.

nakon sto je doslo do nekih promjena u zadnjih godinu dana, taj dio je sveden u jedan kut i sve je potrpano u jedan koš i napravljena je konfuzija koja ni mene nije ucinila ravnodusnom. iz tog razloga sam se malo i udaljila od pisanja i stvaranja novih aktualnih tema, smatrala sam se ugušenom i odjednom je sve izgledalo tako bezveze. oprostite mi na tome...

U svakom zlu nesto dobrog, kako kazu- tako sam iskoristila situaciju da ponovo pokrenem raspravu o tome dal da se majka priroda seli sa vutre, jednom zauvijek. i samim tim stvori nesto novo i bogatije.

Što sada?

EEe sada, nedavno sam u suradnji sa Genjom, Marvom i Beyondom pokrenula novi forum kojeg smo simbolicno nazvali THE MAJKA, da nas cijeli svijet razumije :))) Ova se rasprava dosta dugo razvlacila medu nama i bilo je vrijeme da napokon napravimo nesto. U zadnjih mjesec dana selili smo sve najbitnije teme i postove koje smo i Vi i ja pisali tokom zadnjih par godina.

Sto ocekivat?

Paaa, ocekuje vas isto i ovdje, ALI sada u puno prosirenijem izdanju, bogatijem. sada kada imamo vlastiti forum mozemo se na siroko posvetiti svim relevantnim temam koje smo do sada samo kratko i jednostavno dotaknuli.
razmisljajuci sto sve da ukljucim, odlucila sam se voditi samim nazivom foruma dakle THE majka. a sto je the majka nego nasa draga majka priroda i sve sto mozemo povezat sa njom....

kao i do sada naci cete sve vezano uz gljive i biljke, magicne i ljekovite. Kaktusi i zivotinje. permakultura i biovrtlarstvo, filozofija, tabui, istrazivanja, misterij, zabava, muzika, Uradi sam, ekologija, najave dogadaja i festivala, kulinarsvo i putovanja, umjetnost i filmovi, lijecenje i njegovanje prirodom.... itd itd itd... sve vezano uz nasu dragu majku prirodu i sve ono sto ona daje i nudi, usko vezano ili samo kao zaniljivost... samo nebo je granica.

Ok, a sta poslije?

nakon sto smo sve preselili sa Vutre, majku prirodu smo zakljucali i preselili u grejvjard da bude dostupno ako netko zeli nesto pogledat od prije, ali vise se nece koristiti. sve to cete moci od sada pa na dalje pitat, raspravljat, objavljivat i sudjelovat na THE majci forumu.

Kada se The majka otvara?

the majka se otvara 21. 3, simbolicno na prvi dan proljeća.
Forum je vec sada podignut i nakrcan svim osnovnim informacijama koje ste vec mogli naci na Vutri ali sada i sa dodatnim sadrzajem koji sam uspjela sloziti u ovih dva tjedan.
to dakako nije sve, forum je nov i u pripremi imam vec sada preko 50 tema koje cu naknadno otvoriti tokom narednih mjeseci nakon otvaranja. treba takoder napomenut da su i vec postojece teme koje ste mogli naci na Vutri preseljene u potpunijem obliku i nadopunjene ostalim srodnim sadrzajima, kao knjige, filmove ili dokumentarce vezane za odredenu temu.
Obecajem da cete naci vec sada dosta zanimljivih novih tema a i novih redovito! meni je cilj graditi ovo jer napokon mogu doci do izrazaja :)

Ima li ikakve razlike izmedu onog sto je bilo i onog sto cete sada naci?

paaa razlika je u tome sto ce sada sve biti puno opsirnije i detaljnije, cjelovitije i potpunije. Ono sto na Vutri nisam radila i to priznajem, nisam isla u sirinu sa niti jednom temom, jer sam smatrala da nema dovoljno ljudi koji bi bili zainteresirani za tako neke teme. medutim nakon toliko godina pisanja skupila se mala ali velika grupa ljubitelja gljiva i biljaka koji zasluzuju kao i ja mjesto gdje ce doci na svoje i gdje ce moci na siroko pisati ili citati o dragim i srodnim temama.

takoder sam pobornik slobode govora i misljenja i smatram da treba dozvoliti rasprave bilo kakvog oblika, sto u ovom slucaju znaci da spominjanje kemijskih droga nece biti prosljedeno na lomacu ili banano. da se razumijemo, pravila ostaju ista, ali razgovor podrzavam.

Cilj The Majke?

iskreno da vam kazem cilj je skorman.
moj vlastiti cilj je da pruzimo sto vise informacija koje se kriju iza gljiva i biljaka i uostalom same majke prirode. vecina ne zna koliko toga ona nudi i vecina niti ne shvaca koliko divota i magije mozemo naci u njoj samoj. sve nam je dano, samo treba znati gledati.
zelim ljudima otvoriti oci po pogledu lijecenja na prirodan, educirat sto su to enthegeni, sto je to magicno u gljivama i biljkama, koliko moramo paziti na sebe i okolinu itd.
cilj je educirat i pruzit tocne informacije onima tko ih zeli primiti, zelim razbiti tabue i dezinformacije, pisat bez pretjerivanja i iskrivljnog izlaganja istine.
a ona moja sebicna strana zeli imat napokon mjesto gdje moze pisat/ citat o svemu sto me i inace zanima i sto inace volimu. Usput upoznat istomisljenike sa kojima mogu razgovarat, djelit i uzivat.

❀ ❀ ❀

znam da ima jako puno ljudi koji imaju predrasuda prema ovako nekim temama, a predrasude su ukorjenjene jer su bazirane na babskim pricama, losem iskustvu prijatelja od prijateljice od sestricne, iskrivljenim informacijama, zadrtosti. ja zelim bar malo ublaziti taj jaz koji se nalazi izmedu nas, zelim da Vi sami stvorite pravu sliku o tome a ne da je temeljite na necemu sto ste culi jednom u proslosti.

bavim se i istrazujem majku prirodu i sve njene aspekte zadnjih 10 god. u tom periodu sam naisla na vise ljudi koji nema pojma o cemu govorim nego onih koji bar nesto znaju. zanimljivo je koliko puno njih ima lazne informacije pohranjene u svojim glavama, iskrivljene crne price koje nemaju nikakvo temelje da bi postojale, ali postoje.

a dal sam u pravu- ne moram da lomim noge ili da se bacam na koljena... dovoljno je samo da uzmete literaturu u kojoj sami mozete saznat pravu istinu iza mozda neke zloglasne teme. na vama je. forum je otvoren za svakog tko nade bar jedan mali kut za sebe i svoju dusu, gdje moze djeliti i sudjelovat u raspravi sa drugima.

❀ ❀ ❀

The majka je nov forum i zato molim strapljenje kod tehnicke strane i mogucih problema. treba jos srediti neke tehnikalije i detalje ali to cemo srediti u vrlo kratkom roku. Forum ce biti funkcionalan od samog starta a ostale detalje cemo u hodu sredivat.

za pocetak i otvorenje, posto party ne mogu napraviti da vas sve sakupim, odlucila sam se za nagradnu igru u kojoj svi registrirani korisnici mogu sudjelovat. nadam se da cete se prikljuciti!

nadam se da cu vas vidjet u velikom broju!

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
panketa
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 24.03.2010, 08:37
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la panketa »

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymhug:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la Red »

bez Vas The majka ne bi postojala!

Mi ovisimo o Vama, i zato nemojte se sramiti, ima mjesta za sve i za svakakve teme, zato pisite i djelite :ymhug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Blodeuwedd

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la Blodeuwedd »

Super za forum. Evo me ovdje.. :D
Moram nadodati da ovu prirodu i ovaj svijet u ovom tijelu istražujemo od trenutka svjesnog bivanja na planeti. Moram ti čestitati, stvarno je puno posla oko otvaranja foruma. uh. ali sve pet i puno sreće te da se svi mi ljubitelji prirode i tragaoci za najboljim suživotom sa našom Majkom ovdje posvetimo slavljenju nečeg najboljeg, najmudrijeg i najljepšeg savršenstva, naše majke Prirode, zato hvala njoj, jer da nema nje, nebi bilo nas, ni ovog foruma. :x
oldbulllee

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la oldbulllee »

hahaha
ovome nema kraja. zdravo ljudi.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la Red »

ho ho, drago mi je da si nas nasao :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Vutragenjo

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la Vutragenjo »

juhu dobrodosao ja i svi vi izbjeglice sa vutre.org...dezerteri


:o) :ymparty: :o) :ymparty: :o) :ymparty: :o) :ymparty: :o) :ymparty:
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la saputnik »

može samo jedno pitanje... da li će se oni stari topici na vutra.org obrisati?
znam da je nemoguće sve te postove i stranice pojedinih tema prebaciti ovdje, ali tamo ima stvarno dobrih iskustava i koječega pa bi mi bilo žao da se to samo obriše...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la Red »

Paaaaaa... ovako.

Mislila sam na to dosta dugo prije samog prevacivanja i otvaranje Majke. jer ipak nismo mogli sve od tamo prebaciti ovdje kao takve.

ali sam zato osobno prebacivala sve teme koje su bile na vutri. opet bi ih otvorila i uglavnom dodatno editirala i napunila jos boljim informacijama. takom da u neku ruku gledate jedan dio vutrinuh tema, mada u drugom izdanju :D

ali ne, nije nista izgubljeno. genju sam zamolila da ne brise nista, tako da mogu pristupiti svim temama u bilo kojem trenutku, ako zafali nesto, jer da... bila bi velika steta da sve to tamo nestane.

mada moram biti iskrena, mislila sam da ce to prebacivanje biti teze, ali vrlo je malo bilo kvalitetnih i dobrih tema :P

a sada je red da mi preuzmemo kontrolu ovdje i otvorimo Nove i Bolje teme :o)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: ❀ The Majka je Otvorena! ❀

Post Postao/la saputnik »

Izvrsno :)
Slažem se... krenimo u nove radne pobjede :D
Odgovori