The majka, The majica

Novosti i obavijesti
Odgovori
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

The majka, The majica

Post Postao/la kontaminacija »

ja mislim da bi bila genijalno dobra fora kad bi se dogovorili međusobno i napravili si majice.

danas u današnja vremena to nije nikakav problem, dizajn i priprema sve se to da lijepo odraditi a tiskara ima na svakom koraku.

i sad recimo neka obična majica sa jednim super cool dizajnom može izaći i manje od 30kn. što je kad se još uračuna dostava od cca 10kn 40kn i 20kn extra za troškove foruma cca 60kn.

eto recimo 60kn za jednu majicu kratkih rukava nebi nikome trebalo biti problem a možemo se šepuriti s the majka majicama a i nikad neznaš gdje i kad ćeš nekog negdje vidjeti u istoj pa se ljudi i raspoznaju na ulici.

fora mi je ta što nas sad mi se čini već ima od svakuda, iz svih zemalja bivše nam države.
npr. ako bi se skupilo par vas iz srbije, majice se pošalju recimo autobusom jednom članu a onda taj prodila ih dalje.
pare isto pošalje nekako-- ili poštom ili već nekako.

šta mislite o ideji ? ja bi zadužio red da napravi dizajn a što se tiče dobre tiskare to je najmanji problem.

eto- samo me zanima vaše mišljenje... i teoretski dali bi nas se uspjelo skupiti za recimo cca 20-tak majica.

eh da ! da ne zaboravim.
možda je najveći problem koji se sad tu javlja je diskretnost vaših osobnih podataka... to mi za sad ne pada na pamet kako bi se to riješilo osim da se nekome od povjerenja ti podatci povjere.
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Re: the majka, the maica

Post Postao/la xarabas »

Kao prvo, svaka cast na ideji, /full support
Ja sam inace iz BiH (tamo negdje oko Banjaluke, da sad ne idemo u detalje :P) pa se dobrovoljno javljam za distribuciju kad bude potrebno. Naravno, ima tu hrpa posla prvo da se realizira, dizajn majice, izgled, svasta nesto ali sad dok citam ovu temu pun sam nekog entuzijazma, ne znam kak to da objasnim :)
Pretpostavljam da vas je vecina ovde iz Hrvatske, sto je dobro jer ovde su tiskare za majice i slicno uzasne po pitanju kvalitete (operes je dva-tri puta i sve spadne, mozes je onda baciti) a vidio sam kod frenda iz Zagreba par custom majica sto je on sebi radio, kvalitet je fantastican, slika kao da je utkana u platno.
U svakom slucaju, odlicna ideja i mozete racunati na mene za sta god da treba
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: the majka, the maica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ja uskoro pokrećem biznis slične tematike tako da bi mogao dosta pomoći; bit će i stroj za vezenje i sitotisak, tako da ćete prije ili kasnije (al uskoro) sigurno imat majce s lijepim vezom logoa (i prišivke). I slat ću poštom svima koji žele internacionale, problem je jedino naplata u kombinaciji s otkrivanjem identiteta, ali pošto se dosta kužim u sve načine naplate vjerujem da bi najbolje (jednostavnost + čuvanje identiteta jedne i druge strane + sigurnost) bile uplate na paypal račun, znači trebali bi imat karticu koju prijavite na paypal (karticu može dobit svatko otvarajući devizni račun u npr za hrvate, u erste banci, sve to za sitne pare, pa tako onda uplati), može netko platit za više nas ali najbolje bi bilo da se nađe sponzor kakav. Adresu ćete morat dat ispravnu na privatnu poruku, ali vjerujem da adminu imate koliko toliko povjerenja. Ja namjeravam ovo sasvim sigurno realizirat, i za majku i za vutru, jer će mi se ionako cjeli biznis temeljit na vezu, sitotisku i trgovanju putem neta.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: The majka, The majica

Post Postao/la Red »

Preselila sam temu u Novosti, mislim da joj je tu bolje mjesto ;;)

Ideja je odlicna, i sama sam imala istu vec nekoliko mjeseci, samo nism spominjala nista posto nisam bila sigurna koliko bi to vama bilo interesantno. sada vidim ima zainteresiranih :D

dakle Wedran nam krece u biznis tako da imamo jedan backup, koji je difinitivno odlican i u pravom trenutku. nadam se uskoro... no, dok se to ne realzirira...

ono sto nama sada ostaje na zadatak jeste dizajnirati majicu/logo i sa time ici u stampanje. Ako se sjecate nagradne igre gdje sam trazila logo. Logo sam trazila i radi loga kojeg bi puknuli na forum i za neke buduce naljepnice, majice itd...

e sada, jel stampamo neko ludilo u boji ili crno bijelo? crno bijelo mislim da je jednostavnije, ili eventulano neka extra boja.

mi smo imali pobjednika nase nagradne igre, dakle treba samo vidjet jel se slazete sa time da iskoristimo taj logo ili da editiramo/stvaramo novi?

ako netko ima neku inspiraciju za majicu, nek je okaci ovdje.

raspitivala sam se i sama o stampanju majica, i realno nije problem stampanje i to dati tiskari, ali tiskara cijene regulira po kolicini majica koje ima date. ako bi imala 100 kom i dala to u tisak, ne bi to ispalo puno po majici, ali se nakupi ako je tu 100 majica u pitanju. stampanje majice po narudzbi- ne znam koliko ima smisla.

ako pogledamo npr FSRE T-Shirts oni su napravili jednu bazu majica koje prodaju ili djele uz printove i neke akcije. Voditelj FSRE-a salje majice putem poste a lovu prima putem poste takoder. za sada je to tako, posto paypal vecina ljudi nema niti ima kartice.

kako god, lova od majica ne ide nikome u djep. niti ce se netko obogatiti njima. Bilo bi mozda najbolje da lova koja dode od majica ide u troskove vodenja foruma, eventulane troskove slanja dobitnicima nagradnih, uglavnom lova ne ide meni ni nikome, vec lova ide za tisak i ostale moguce troskove koje spadaju u domenu foruma naravno.

dobra organizacija je pola posla, a ja bi voljela pokrenuti jednu dobru akciju za majice. I ja ovdje znam par dobrih tiskara koje bi mogle za male pare otisnuti sto god, samo mi treba pocetna financijska baza, da uopce kupim majice na koje bi se tiskalo.
posto forum nema priljeve od sponzora, posto ja nisam bogata, posto smo svi sirotinja, tesko mi je sakupiti lovu za taj cilj, mada bi se to sve kasnije vratio kroz prodaju.

raspitam se, vidim, javim...i Vi napravite isto. Brejnstorming ljudi, brejnstorming :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: The majka, The majica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ja ću biti u mogućnosti napravit vez do par boja i sitotisak do dvije tri boje. Materijal i sve ću nabavit bez vaših financiranja ali netko će morat platit svaku majcu koju pošaljem. Nažalost paypal je jedino riješenje (iako baš svatko može dobit karticu) a da netrebam otkrivat svoj identitet, plačanje pouzečem je moguće jedino unutar zemlje a morao bi svakako otkrit identitet tako da otpada, isto je s uplatama na ručun ili slanje para u koverti. Mogu poslat 5-10 majca iz svog đepa ali više ne.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: The majka, The majica

Post Postao/la Red »

odlicno!

nitko nece nista iz svog depa placati ako ne mora, pogotovo ne troskove postarine ili samu majicu. otom potom, detalje cemo naknadno.

za sada i za pocetak, treba odrediti STO ide na majicu.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: The majka, The majica

Post Postao/la kontaminacija »

pa dobro- naravno nije da sad netko mora bezkamatno financirati nekoga hehe

ali ali ali...

ja već dosta dugo vremena radim s jednim čovjekom koji ima i svoju tiskaru. stvari su vrlo jednostavne kod nas dvojice- ja popišem koliko majica koje veličine, on naruči- da mi 15% popusta, ja mu pošaljem vektorski crtež i on mi šibne na poštu paket.
za dva dana meni to stigne izdilam poštom ili na nekom skupu/koncertu to šta sam trebao prodati i pošaljem mu pare bez pdv-a i ostalog.....

evo već smo radili u dosta navrata i nikad me nije pitao za pare- a svaki put mi da majice bez para :)

u našem slučaju, ovdje kod nas- ja mislim da nebi bila loša solucija da recimo netko preuzme sve na sebe u obliku organizacije. ja mislim da bi to trebala biti red :P
mislim da nas neće biti baš tooooliko puno za te majice i da bi to dalo jako ljepo napraviti u našoj režji..-- pa možda čak- pošto red ima i stila za umjetnost.--- možda čak da se majice i ručno naprave tj nacrtaju.

a dizajn, hm dizajn. dizajn majice bi trebao biti šaren s obaveznim nekim sinonimima ovog našeg forumčeka.

novac- najbolje da ide u kuverti-- ovo sa paypalom mi zvuči previše komplicirano da ja sad idem, otvaram račun registriram se ovdje ondje--- a sve to zato što će mi to sad trebat i ko zna kad više.

majice naravno trebaju biti kvalitetne s min 150g/m2, nekakve fruit of the loom koje se već mogu kupiti od cca 15kn- 18kn po komadu- za toliko sam ih ja nabavljao kod mog tiskara.

a isto ima solucija koja mi se isto sviđa da se majice urede u onom hipi stilu. kad se umoče u boju a majica bude u čvrovima pa u drugu boju.--- pa se dobije žešće šarenilo.

na to bi bilokakav tisak u bilokakvoj boji izgledo strašno dobro..-----

možemo se odlučiti ipak na kraju- hoćemo li raditi nešto jednostavno ili nešto uber cool ali komplicirano ?

drago mi je što ste zagrizli za ideju hehe :)) :)) B-)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: The majka, The majica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

naravno da je s novcem najjednostavnije u koverti, ali ja npr. ti neću dat svoju adresu, a red ako želi dat ok.
Ako ti želiš kontama možeš ti sve odradit, nek se tebi šalju pare pa ti tiskaj i dilaj majce. Ja svoj identitet neću otkrivat random ljudima.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: The majka, The majica

Post Postao/la HypnoToad »

Ja sam za majicu, što god se dogovorili. :D
Nego, mislim da crno-bijele majice nisu kul, što šarenije to bolje, mada nisu loše ni dvobojne (majica u jednoj, otisak u drugoj, kontrastnoj boji). Samo jedna stvar, bez uvrede, al ja trudnicu neću nosit na majici. :D Bilo bi dobro neki drugi logo smislit.
I možda sam u krivu, al šta se nebi moglo to sa slanjem novca i otkrivanjem identiteta lako riješit s poštanskim pretincem?
Opet s druge strane, mi koji "naručujemo" majicu trebamo otkriti svoj identitet onome koji ju šalje. Mnogim ljudima to isto neće bit svejedno. Bojim se da će jadna Red i oko ovoga morat bit glavna! :))
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: The majka, The majica

Post Postao/la kontaminacija »

wedrane !! šta si se uspaničario :)
pa neću ti kosu pojest hahah :) u današnja vremena je jako teško sačuvati svoj identitet i sasvim je jasno a pogotovo na ovakvoj temi foruma da nije baš sasvim svejedno kome se daju podatci.

ja inače imam povjerenja u ljude i smatram da ovdje nema neko tko je iz paralelnog cilja da hapsi nekog od nas što pričamo tu o nekim nebitnim stvarima.--- no kako smo mi policijska država nebi se čudio da nas prate i da sad smišljaju način kako će doći do adresara svih nas- tj korisnika ovog foruma kako bi ugasili našu zajednicu.

kako bi rekao hypno:
HypnoToad je napisao/la:Bojim se da će jadna Red i oko ovoga morat bit glavna! :))
dakle-- ja sam bio osvojio na ovom forumčeku jednu super šalicu koja evo baš sad stoji pokraj mene. doduše prazna ali sad čim napišem ovo idem po još čaja.
htio sam reći da sam poslao svoju adresu a dobio sam paket s nekim pošiljateljem s nekog poštanskog pretinca. mislim da nije neka mudra lija povezati poštanski pretinac s nekim licem...---.,,,,

no ovaj mazne milijune pa mu se ne može ući u trag tko kad i kako je uplatio te milijune na bankovni račun.--- i naravno "diskrecija" je zajamčena jel onaj bankar se tamo moli Bogu da ga netko kokne pa da pare ostanu njemu.

back on topic.
čekamo kapetanicu da kaže nešto suvislo.
Odgovori