Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Novosti i obavijesti
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la Beyond Le Fov »

zvuči jako dobro, kad bi postalo rijetkost prirodno sjeme onda da, al sad još se nekako ne isplati jer se još uvijek za par kuna može sve nabavit kod nas. Ali pogledom na svijet kuda ide bit će potrebna jedna themajka banka sjemenja, prije ili kasnije.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la Shanti »

@Beyond
Ha u nekom smislu postalo je već sjeme prava rijetkost, gdje možeš nabaviti prirodno za par kuna, u kom smislu prirodno ?


Nadam se da ne reklamiram ali postoji već nešto slično a to je udruga rustica, pa ako nekog zanima...
Ja sam nažalost dosta genetike izgubio ove i prošle godine, imo sam par sorti mahunarki, kukuruza jednu sortu, još jednu paprike, i dvije sorte paradajza, i dvije salate, sve se bile stare sorte ali nisu bile aklimatizirane za ovo područje gdje sam ja (Istra) već za kontinentalnije dijelove, što i nije toliko bitno, već sam ja radio sa krajnje lošom zemljom.
Ako netko ide u sloveniju, tamo možete nabaviti sjeme sa "demeter" farmi, pa ga očuvat i prilagodit vašim uvjetima, a to se može isto i sa ostalim sjemenima, onim običnim iz agrarija...
Odgovori