Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Novosti i obavijesti
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ma mislim da nacija ipak nije toliko zatucana da nebi masovno izašla na ulice kad bi ovo sranje stupilo na snagu kod nas
Avatar
Anubis
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 27.09.2010, 15:48
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la Anubis »

Interesantan, ovaj vimeo video.. dobro čiča objašnjava i upozorava!

@Vedran, cijenim tvoj optimizam, al ja nemam baš vjere u nasu naciju da bi se aktivirala po pogledu ičega.. dobro možda da par tisuća mladih i do jucer zdravih ljudi pocrkava, možda bi se ljudi i zapitali @-) inace sve po starom; ma to su torije zavjere !

Nema druge, treba čuvat sjeme ;)
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la wonaabi »

mislim da polako počinje stupat na snagu, pred nekih tjedan dana su uveli radno vrijeme za poljoprivrednike i kazne od 60-100 000kn, tako da npr. neće moć radit s kravama il konjima prije 7 i poslje 5.seljacima je to velik problem, bar oni tako tvrde.iako nisam siguran da je direktno povezano s codexom ne vjerujem da su to spontane debilane :P.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la Red »

jeza me hvata. JEZA!!! :blinkk:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la Beyond Le Fov »

http://www.biosvijest.com/index.php?opt ... &Itemid=88

slika

Globalni trud da se izvan zakona stave trave,vitamini i prirodni dodaci je već u tijeku, i već za 4 mjeseca će se kriminalizirati I zabraniti stotine prirodnih proizvoda u Velikoj Britaniji i diljem Europske Unije. Sve je to dio direktive koja je u EU akte uvedena još 2004.godine, a koja podiže praktički nesavladive prepreke protiv proizvođača prirodnih lijekova, zahtijevajući da ti lijekovi budu licencirani prije prodaje. Zahtjevi licenciranja su, pogađate, tako uređeni da gotovo nijedna biljka ne može ispuniti njihove zahtjeve za licencu.


Za licenciranje samo jedne kulture biljaka u EU potrebno je izdvojiti 125,000 do 180,000 USD , a pošto biljka ne može biti patentirana, vjerujem da ne postoji tvrtka koja bi mogla toliko izdvojiti za licenciranje, a kamoli pojedinci koji se bave proizvodnjom prirodnih lijekova. Ali nravno,to je bila i namjera vladara svijeta i direktora farmaceutskih kompanija, koji se desetljećima bore protiv konkurencije prirodne medicine.

Ono što se već sad događa i kao realnost nameće u Europskoj uniji, u budućnosti bi moglo vrlo lako postati globalnom praksom te bi se bavljenje prirodnom medicinom bez spomenutih licenci okarakteriziralo kao kazneno djelo. Bilo kako bilo, u slijedećih nekoliko mjeseci trgovine zdrave hrane u EU će morati povući “ilegalne” prirodne i biljne proizvode sa svojih polica, pa će tako tako ljudi koji su ovisili o prirodnim lijekovima, morati početi koristiti zamjenske farmaceutske lijekove.

I to je bit svega; korumpirane i s farmaceutskim gigantima umrežene vlade europskih država, točno znaju kako će nestankom prirodnih lijekova sa polica ljudi odmah pohitati doktorima. Prodajom tih lijekova stvara se profit koji spomenute političare i održava na vlasti, a obični ljudi polako dobijaju osjećaj “vrtnje u začaranom krugu”. Takav zakon može također natjerati ljude da prirodne lijekove traže iz izvora u kojima nema kvalitativnih kontrola.

Dr. Robert Verkerk, osnivač “Alijanse za prirodnu medicine” tako izjavljuje: "Tisuće ljudi diljem EU ovisi o prirodnim lijekovima. Oni ne uzimaju te proizvode jer su bolesni- oni uzimaju te proizvode da ostanu zdravi. Ako se te proizvode povuče s tržišta, ljudi će onda tražiti druge izvore, kao npr.internet, gdje je veliki rizik da im se ponudi slabija kvaliteta proizvoda ili proizvod koji uopće neće djelovati".

Zaista, teorija da postoji globalna zavjera koja želi ljude prisiliti da uzimaju farmaceutske lijekove i da koriste samo konvencionalnu medicinu (zapadni način liječenja) - čini se sve više surovom realnošću. Vlade širom svijeta očito ne žele da imate pravo na slobodu vašeg zdravlja , jer "slobodan izbor" ukazuje da će se milijuni ljudi odreći trovanja lijekovima konvencionalne medicine, a što globalnom “establishmentu” nikako nije u interesu.

AUTOR: Mike Adams
urednik časopisa “NaturalNews.com”
PRIJEVOD S ENGLESKOG: Udruga “Volim Hrvatsku”
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la xarabas »

PO pitsnju tog zakona, dobar dio razloga za implementaciju je sprecavanje tzv "poreza na budale". Ne vjerujem da je sve tako zlo kako nam se predstavlja.
Stari mi je skoro uzeo nekakvu rakiju koja se zove "poskok". Liječi bubrezni kamenac, osteoporozu, cirozu jetre, rak pluca, zulufe, impotenciju, inkontinenciju i zelju da vozis kabriolete.
Ono, debela vecina tih "domacih lijekova" nema veze sa zdravom pamecu.


Da li je svako lijecenje prirodnim putem obmana?
Vecina je. Ali sigurno ne sva.
Medicina izvuce iz prirode ono sto im odgovara (tablete koje skidaju temperaturu imaju kiselinu iz vrbine kore od koje se prije radio caj).

Mislim, pogledajte ovo samo
http://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_Mineral_Supplement
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Peticija za ukidanjem "Codex Alimentariusa"

Post Postao/la Fig »

Prošla je skoro godina dana od obznanjivanja ovog fašizma prema prirodi, gdje je prikradajući se, codex počeo polagano uzimat svoj danak i stupat na snagu u Hrvatskoj. Polagano i nezamjetno, zbog ublažavanja sveopće histerije, uzima prirodno, dok ljudi ionako već zaokupljeni sa pregršt drugih briga ovog izmaterijaliziranog svijeta ne primjećuju ništa, već samo tome poklone pokoji osvrt. Rade se pripreme za ulazak u EU kada će se izvršit možda malo veći udarac.

Vjerujem kako i većini vas taj codex pomalo titra u nekom kutku razmišljanja i podsvijesti, te da ste i poduzeli neke mjere putem anketa, informiranja, obavještavanja dr. ljudi putem neta, lično i sl.
Ne znam da li su neki od vas započeli neku arku za sjeme, ako bi došlo do nekakvog ''potopa''. Naime, volio bi kada bi bilo moguće (ko bude u prilici i da mu se da) počet malo više ulagat i razmišljat o sačuvanju prirodnog sjemena, a mislim kako ovaj forum ima dobru podlogu i afirmaciju za tako nešto. Vjerujem kako bi bilo ugodno i korisno kada bi stvorili donekakvu banku sakupljenog sjemena svakakvih biljaka (voća, povrća, ljekovitih, estetskih, divljih, svakakvih), doduše trenutno legalnih zbog pravila i držanja nekih margina sa zakonom ove države, dok je tu TheRings za ostale divne biljke. Imam mišljenje kako bi taj maleni početak mogao dovest do nečeg većeg, te ko zna što bi mogao značit i kako zatrebat u neizvjesnoj budućnosti. Prirodno je sjeme tako dragocjeno, blago prirode, a kako je sve krenulo ne želim ni znat što žele od njega napravit.

Ovo je samo puka ideja mog razmišljanja kao individualca, pošto mislim da zajednički možemo ipak nešto više napravit. Postoji čak i pomalo zaboravljena tema Razmjena, potražnja sjemenki & reznica (Malbasha je imao isto neku viziju toga), te mislim kako bi bilo divno, ako tko bude voljan i kako mu trenutni život dozvoljava, promotrit svoje biljčice kod kuće ili dr., te odvojit nešto vremena za prikupit sjeme kad je vrijeme, pa udjelit u rast neke banke prirodnog sjemena na ovom forumu za daljnju distribuciju nekome kome je potrebno, i tako u krug. Nadam se da za neke stvari nije još prekasno, i da će bit itekako korisno, bez obzira na to kakva se budućnost sprema.
Odgovori