Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Novosti i obavijesti
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la Mi_Moon »

Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la AFX »

Represije je nažalost sve više i više, bljuje mi se kada vidim zakone u US tipa da se nesmije sakupljati kišnica, a tek codex alimentarius. Fuj.

http://www.novi-svjetski-poredak.com/20 ... litarizmu/
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la oseloth »

Sloboda postoji samo na papiru i u našoj mašti. Prava sloboda nažalost ne postoji i ustvari nikada nije postojala. Ali ima i za to rješenja. Preselit se na Antarktiku gdje nema zakona i pravila ili život na brodu u međunarodnim vodama. Opet dobro
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la luther7hrol »

Naravno, uvijek su najzarobljeniji oni ljudi koji stalno viču da su slobodni, a ne vide rešetke zatvora u kojem su :rolleyes:
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la extranoize »

oseloth je napisao/la:Preselit se na Antarktiku gdje nema zakona i pravila ili život na brodu u međunarodnim vodama. Opet dobro
lol, nije mi to neka sloboda...ne mogu se tamo ni popišat da mi se kita ne zaledi, a da ni ne pomišljam na neki normalan ljudski život...
svijet bi bio puno gore mjesto da nema pravila i zakona, treba ih samo učiniti što boljima.
sloboda je prihvaćanje stvarnosti, a ako je stvarnost nesloboda onda opet ok
:sunn:
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la luther7hrol »

extranoize je napisao/la: svijet bi bio puno gore mjesto da nema pravila i zakona, treba ih samo učiniti što boljima.
sloboda je prihvaćanje stvarnosti, a ako je stvarnost nesloboda onda opet ok
:sunn:
Dosta smo u raji raspravljali, ovih dana, baš o tome kako bi bilo da uspijemo uvesti istinsku anarhiju, odnosno ukidanje ograničavanja/zabrana osim nekoliko osnovnih stvari koje se direktno tiču mogućeg ugrožavanja fizičkog/osobnog integriteta drugih osoba, biljki ili životinja. Obično nas svih uhvati grč u želucu pri pomisli da bi jednog dana sigurnosne vlasti mogle jednostavno prestati funkcionirati ili se raspasti na dulje vrijeme. Uvijek je prva pretpostavka da bi tada izašlo sve najgore iz ljudi jer bi dobili slobodu da neometano i nekažnjeno iskažu sav svoj gnjev i frustracije. Ali sve više vjerujem da bi nakon početne euforije i ponešto negativnog kaosa posvuda, naročito po velikim gradovima, ljudi ispuhali svoje spremnike gnjeva i morao bi početi korak-po-korak uspon do blagostanja. Nikad nismo imali takvo opće zadovoljstvo zbog namirenost makar i svih najosnovnijih ljudskih potreba pa samim time nije dana prilika ljudskoj vrsti u cijelini da iskaže ono najbolje iz sebe. Jer siromaštvo i ekploatacija od strane vlasti i drugih moćnika u ljudima stvara užasno opasan koktel koji kad-tad, naravno uz smjerno usmjeravanje tog bureta baruta od strane naših dragih vlasti, hoće eksplodirati ne po tim istim ugnjetavačima (vlastima), nego po ljudima iz neke druge "kategorije" ali koji su i jedni i drugi u istoj kaši jer ih vlasti jednako zlostavljaju.

Predlažem eksperimentalno ukidanje većine pravila i zakona osim onih koji zabranjuju nasilje i druge oblike ugnjetavanja drugih životnih oblika. Kada izborimo ovakvu "gotovo pa slobodu" možemo usporediti chartove kriminala/nezadovoljstva kakvi su vladali uvijek do tada zbog nemoći ljudi u odnosu prema autoritetima i prisiljenosti da se pokoravaju nečemu u što nužno ne vjeruju ili se tome, još gore, protive svakim atomom svoga bića. Kladim se da bi razina sreće ljudi nakon što bismo im dali slobodu da si slobodno uzmu nekakav razumni komad zemlje gdje god na ovom planetu to požele, da mogu slobodno brati hranu i uzimati sve potrebne materijale iz prirode uz klauzulu osobnih potreba (bez nepotrebnog razmetanja i pretjerivanja), slobodu da zapale džoint ili pipe cracka ako žele u nekom svom kutku, slobodu da budu to što u srži svog bića trebaju biti, a da im to nitko ne brani niti im to nabija na nos. Slobodu da donose najbolje odluke za sebe i svoju djecu, a ne da o zdravlju i odgoju njihove djece odlučuje država. Sigurno bi chartovi zadovoljstva ubrzano počeli rasti, malo po malo, jer bi svi konačno mogli biti i činiti sve ono što žele i s vremenom, udružiti se s drugima radi međusobne potpore i pomoći jer samo tako možemo napraviti progres prema još većoj harmoniji i slobodi ovog društva; ukidajući potpuno bilo kakve posrednike, bilo birokratske, etičke, prisilne ili bilo koji drugi oblik ovog raspadajućeg trupla što ga sada još uvijek zovemo hrvatskim državnim aparatom.

Samo par misli koje su mi prohujale s vihorom :ymhug:
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la extranoize »

luther, slažem se sa svime kaj si napisao, ali mi se čini da je takvo stanje
daleko u budućnosti. premalo ljudi razmišlja na takav način.
represija također djeluje po zakonu ponude i potražnje što znači da ljudi jednostavno, svojom nesvjesnošću, zahtijevaju da im netko govori što se smije, a što ne. drugim riječima, čovječanstvo je još nezrelo za slobodu jer je poput nekog tinejdžera koji bi slupao tatin ferrari.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Mistaken2
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 31.05.2020, 04:08

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la Mistaken2 »

Kako se osecam ugrozeno sto ne mogud a narucim sta hocu...
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

iz razloga sto nema NWO i off-topic podforuma, tipkam ovde.

primjecujem da se u poslednjih dvije-tri godine pojacala kontrola gradjana kroz bolju povezanost nadleznih ustanova unapredjenjem postojecih digitalnih sustava.

situacija jedan, ima par nedelja da sam otisao predati zahtjev za produzenje vozacke dozvole. dok je radnik na salteru tipkao i unosio podatke u racunar, iza ledja mi je dosao 'plavi' i odveo me na informativni razgovor. prvo sam cekao dva sata da se pojave kolege. poceli su sa pitanjima gdje zivim, gdje radim, za koga radim, kako zaradujem itd. jer mi nisu mogli uruciti nekakav poziv, zatim su trazili brojeve mobitela ljudi kod kojih zivim, pa su njih zvali da provjere i tako dalje i tako dalje. odmah su mi urucili 'nekakvu' kaznu od 40 eura (nevezanu za promet) i rekli su mi da su me zato trazili. nakon sat vremena ispitivanja i provjeravanja podataka su me pustili. ranije su me stavili na crnu listu da ne mogu napraviti niti jedan licni dokument. trebao sam se javit u jednu odredjenu prostoriju u kojoj rade jace provjere i mnogo su zajebani. svakakve podatke sam trebao davati o prijasnjim smjestajima i zvati vlasnike tih smjestaja da potvrde telefonski da sam u odredjenim razdobljima zivio kod njih. nakon nekih dva-tri sata razgovora su me maknuli sa crne liste. iduci dan sam uspio napraviti dokumente. (manje vazni podaci izmjenjeni kako se nebi poklapali sa stvarnom situacijom).

situacija dva, covjek je isao na put avionom. na prolasku mu nisu dali da predje granicu dok se licno ne javi u policijsku postaju i plati prometnu kaznu, otisao je to odmah obaviti i naravno zakasnio na avion koji si je sam ponovno morao financirat.

situacija tri, covjek je isao produzivat licnu, uhitila ga je policija jer nije zivio na adresi na kojoj je prijavljen. odveden u policijsku postaju na ispitivanje, pusten sat-dva kasnije nakon obrazlozenja situacije.

situacija cetiri, covjek preko ljeta zivi u vikendici, policija ga trazi kod kuce - zena govori da je u vikendici da ga tamo potraze. cetiri puta su dolazili kod zene i zahtjevali da se covjek javi u policijsku postaju kako bi provjerili i uvjerili se da je covjek ziv a ne mrtav.

na vise mjesta imaju sustav za provjeru (mup, fina, granicni prelazi, aerodrom). ukoliko ste im predali licnu kartu i nesto nije kako treba, na monitoru im crnim slovima izbaci 'trazi se'.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Policiska represija na slobodnog čovjeka :(

Post Postao/la Ninti »

Ha da, ono.. ništa me to ne čudi ako im je Kina model i uzor.
Još samo čekamo da uvedu face recognition kamere posvuda i da se pošteno umreže sa hzzo-om pa da mogu zajebavati na granici/u mupu i zbog zdravstvenog kartona (koji bi trebao biti tajni jel) / statusa procijepljenosti. Zagrijavanje je bilo posljednje 3godine.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori