GMO vijesti i info

Novosti i obavijesti
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la Devil'sChase »

I ako se ovako nastavi kroz par generacija žene više neće moći zatrudnjeti, a ako se to i desi nekakvom potpomognutom medicinskom znanošću, svejedno neće uspjeti zadržati plod, spontani pobačaj nitko ne može spriječiti, a ako se i rodi dijete koje priroda iznutra ne može održavati, pitanje je onda zašto forsirati stvaranje takve forme života in the first place.
Bejo, pogledaj ljudske Rh- i Rh+ faktore kod trudnoće ako ti se da. Nemam vremena sad pisati ništa detaljnije, ali velika su ovo "filozofska" pitanja...
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la pecurko »

nista posebno za cackanjepo zemlji
Eto ja nemam zemlju, ali imam par dwc-ova doma, par growboxova. A sad kad krene lepše vreme planiram odraditi vertical garden na terasi.

Ljudi koji nemaju kreativnosti ili ne mogu sami sa sobom često kažu da im je nešto dosadno.
Kad pogledaš koliko je samo disanje dosadno...udahni-izdahni, udahni-izdahni...
A meni eto disanje najzabavnija i najvrednija stvar za koju znam, pa još kad uz disanje mogu raditi još nešto tipa gledati biljku kako raste i cveta, kako menja boje iz dana u dan, gde ćeš više.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la s4ha »

HypnoToad je napisao/la:Ja iskreno ne vjerujem da će do toga doći, jer desetci različitih kataklizmičnih scenarija samo čekaju iza ugla. Ali, što bude bit će, samo jedno je sigurno, ovakav način življenja nije održiv.

Toplo se nadam da ce doci samo do promjene sistema, bez nekih vecijh kataklizmickih sranja.
Mislim da nije problem ni u 8 milijardi, vec u sistemu uzgoja hrane koji je preagresivan, koji nije sezonski, koji je neprirodan i da bi se malo brze uzgojilo malo vise nema veze, idemo zrtvovati plodno tlo ko ga jebe dok ima ima, kad ne bude skrsit cemo novu prasumu pa ce tamo biti sljedecih par godina.
More se siluje na maksimalno, a imamo dovoljno znanja da potaknemo rast i razvoj, da dobijemo novih terena na kojima ce riba rasti, stvarno mozemo postici masu toga, ali umjesto da se rade stanista za ribu kod nas se brodovima koji niti nisu za tu vrstu ribolova se lovu tone i tone orade u mrijestu kada se grupiraju u jata kako bi odradile ono sto im je instinktivno i onda ih prodaju po smijesnim cijenama (1-4 eura po kg za divlju oradu), a zakon im to dozvoljava jer ga kroje ljudi koji vjerojatno nisu u zivotu bili vise od godisnjeg na moru i ne znaju nista vise od onoga sto su trebali znati da se uguze tu di jesu.
Masakrira se sve i to samo radi tog novca, ali nece ni to predugo potrajati, prije je jos kako tako funkcioniralo, ali sad je sve vise rupa vidljivo, jedino sto spasava je inertna masa koja je prezatupljena novim iphoneom, kreditom, i sl. prezatupljena da bi stala i razlislila.
Imamo ljudske resurse, psihologe, sociologe i sl. pa zasto onda oni isti gledaju kako maksimizirati rad, umjesto kvalitete zivota radnika?


p.s.
tko kaze da nema smisla uzgajati za sebe, ocito nije pojeo domacu rajcicu (makar su se i tu ponajvise pogubile stare sorte), papriku, luk, itd.
no dobro znam da je lakse na faceu imati farmville i sl. nego malo se oznojiti i zaprljati ruke u stvarnom svijetu.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la malva sylvestirs »

https://bhekisisa.org/article/2018-12-0 ... es-crispr2

Naravno da su morali i na ljudima probati svoju veliku ideju i svoje "znanstvene" sposobnosti..danas nije problem složiti genotip nekog bića..i ljudi se još uvrijede, kao kako si mogao,to nije moralno,GMO beba?! totalno za očekivat i kad pročitam neke nove vijesti uvezi genetskog inžinjeringa ništa me ne iznenadi,ama baš ništa...

slika
a ovo je OK i fino..nema problema sa moralom uopće..

kako mi se gadi licemjerje ljudi,i samo se pitam dokle to može ić..
Ne znam koliko vi obraćate pozornost na porijeklo hrane i koliko čitate sitna slova na ambalažama,ali sigurno je da SVE što dolazi iz Južne Amerike je GMO i samo izgleda kao povrće ili meso..pošalju teletinu a kod nas dođe govedina,doslovno..
Nije tu problem samo GMO-a, mislim da čak i ima koristi,ako se umjereno i savijesno primjenjuje,ali svi znate o tome sve,nema tu šta pričati..
Riba iz svakog oceana (dakle tuna,sardine...) puna radioaktivnih elemenata iz raznih tvornica i >slučajnih< eksplozija i izlijeva..
Banane,najozračenije voće jer se pošiljke zrače na pregledima na svakoj granici,zbog krijumčarenja droge..
Pesticidi u povrću,ništa novo i neuobičajno..glifosfat i u hrvatskoj u mokraći ima svaki 2.čovjek,u Americi vjerojatno svaki..a kao čude se ljudi kad je nađen u majčinom mlijeku i dignu paniku...ma,nema ni smisla više ljutit se,možda sam ovo trebala napisat na temu eksplodiraj,udri po svemu :rolleyes:
U svakom slučaju,neka i umremo svi skupa,ugušili se u plastici ikemiji dabogda,drugo nismo ni zaslužili (svi mi kao ljudska vrsta)..a priroda će već naći načina za oporavit se. :sad:
Kao veliki se zakoni pišu i sve će od 2020. krenit,od platičnih boca i vrećica,do ispušnih plinova..baš me zanima koliko će se toga promijenit...živi bili pa vidili
" Ništa u svijetu nije opasnije od iskrenog neznanja i savjesne gluposti."
what you resist persist
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la Red Weed »

Ti ne brini... priroda je tu bila i ostat ce... mi smo prolazni... :D
al da eksplodiraj tamo :D
Zato se preharnit treba sam... sad shume na svojoj zemlji i td...
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ljudi su priroda, s majmunima djelimo 98% dnk, cak i s bananama 50%. Zemlja smo svakom svojom stanicom i dublje, samo sto nam je svijest u plicaku s obzirom na moc koju imamo u ekosistemu. Uvjeren sam da bi svaka zivotinja sa strukturom mozga kao u ljudi napravila sve isto sta i ljudi. bitno je uciti na greskama, problemi se rijesavaju po putu, ima pozitivnih promjena ako se ne koncentriras samo na gluposti, eko postaje trend, korporacije to slijede, eu ima dobre programe zastite prirode i poticaje za razvoj sela, konacno da vidim bio razgradive i visekratne vrecice u ducanima. nove plastike inertne za prirodu, nove eko elektrane, nafta ce polako otic u povijest.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la HypnoToad »

Ma da, ljudi su priroda, uopće se nemoj brinuti i ne troši svoju energiju i emocije na to što se događa. Mi koji smo malo svjesni, možemo biti sretni što živimo u ovom vremenu, što možemo svjedočiti i pratiti promjenu epohe. Velika izumiranja su potpuno prirodna, bilo ih je do sada barem 5 kad je izumrlo 90% vrsta na planetu. Bilo je različitih uzroka, u ovom slučaju je to bolest planeta, tj. čovječanstvo. Vladavina malih sisavaca se bliži kraju, oni moraju izumrijeti da bi evolucija krenula nekim drugim smjerom. Ne možeš to spriječiti, i ne trebaš to spriječiti. Mi smo tumorne stanice i treba nas pustiti da odradimo svoje, priroda će se oporaviti kada tumor umre.
Budi promatrač. Svjedok. Ne osuđuj. Sve je dobro i sve je prirodno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la Spunk »

Sve to stoji, ali jel to relativiziranje ustvari ispravno? Kad ti to izgovoris cini se ok, ali kad netko sa nenormalnom kolicinom moci slijedi tu logiku... moze odvesti dosta daleko. Ne kazem da moze itko od nas napraviti bog zna sto, osim slijediti neki unutarnji poriv. Jel to moral?
A po toj logicii potpuno je svejedno sto ce itko od nas ciniti.
Jebivjetar
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la malva sylvestirs »

Ma slazem se,ne treba preosobno uzimat tuđa nedjela i najbolje sta mozemo napravit je promjenu u vlastitim glavama i okolini,sobi,kući,selu,gradu...nekad me samo boli taj ljudski odnos prema bliznjemu,prema biljci i zivotinji..al vecinu ljudi boli to sam sigurna..dobro je biti optimist,necu se vise zivcirat (probat hah)..i probat ne citat vijesti xd
what you resist persist
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: GMO vijesti i info

Post Postao/la malva sylvestirs »

Spunk, pa slijediti unutarnji poriv je veliki i mozda jedini nacin,uvijek te vrati prirodi i postivanju prirode i drugih..
Nije svejedno sto ce svatko od nas ucitniti,tu su uzrocno posljedicni zakoni,ali bas to je kao "paradoks", imamo svu slobodu i razmisljanja i djelovanja,a malo koja je u *skladu,ravnotezi ljubavi zajednistvu*...
what you resist persist
Odgovori