Himalajska sol

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Astrid
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 17.05.2010, 15:23
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Himalajska sol

Post Postao/la Astrid »

Koliko znam upravo ti mikroorganizmi koji žive u vodi čine vodu "živom", naravno pod uvjetom da je izvor čist, neću sad spominjati stajaće vode u kojima je prisutan veliki broj mikroorganizama koji mogu biti štetni za ljude ali dok god je voda tekuća a izvor čist, nemaš se šta brinuti :) I u pravu si za sol, ona je prirodni konzervans i dezinfektant ;)
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Himalajska sol

Post Postao/la M & R »

Jedno poduže vrijeme me nije bilo i moram priznati kako sam vrlo zalosna obzirom da ovako jedan kvalitetan, pametan, produhovljen, forum koji je doslovno iznad svih foruma samo tako zamro =;

Zar se sve svodilo da velika vecina vas je zeljela saznati sve sto se moze o magičnim i ljekovitim :mushroom: te kada ste svi iprobali, vidjeli kako to ide. Valjda jedina ja nisam u čitavoj toj prici .... niti sam popapala niti jedan mali dio tog prekrasnog kolačića ... :ohnoo:

Kada malo bolje pogleda, dobro razmislim, zaista se sve svodilo na to.. Dok su bili aktualni dnevnici dok se pisalo sve se uredovno pomno pratilo i pazilo pa se usputno reda radi stogod napisalo ... malo vamo malo tamo, da se ima tek toliko postova ali bit svega sto veliku vecinu vas samo zanima i zanimalo je :mushroom: :mushroom: :mushroom: . Ako se vratim na dane kada sam se sama učlanila svi su bili puni entuzijazma za pisanjem ... kada vise nisam stizala pisati iako su mi i dalje ovi dani od 24h prekratki, kada sam stigla jos samo čitati, dolazili su noci članovi puni entuzijazma, također svuda bi prošvrljali i negdje nesto doslovno cu reci prosrali .. sjecam se da je bilo i nekih laganih fajtica jer nikoga nije zanimala nimalo duhovna strana koja je za zivot nas samih barem nas koji to jesmo, povezani s Majčicom nam Zemljicom, Prirodom .. kako je za vidjeti niti vas zanima nadalje ... Najbolje je samo pobrati sve znanje o gljivušima i adio ca! Toliko ste mi trebali, a da oprostite, da sve ostalo je bila gluma!!! Uf moram priznati da mi se od takve vrste ljudi pljuca na veliko! Kvalitetni članovi su ostali koliko vidim te se pomalo piše iako, sama mogu iz rukava u jednoj minuti vam dati 10ak tema minimum pa pišite, ali voljela bi da se općenito pokrenete ponovo! Mnogo toga ima o cemu se moze pisati, toliko je neobrađenih tema .... DA LI JE ITKO OD VAS SVLADAO DO KRAJA ► KONTROLIRANJE UMA I NARAVNO UZ TO IDU I MISLI??? Za početak vrlo zanimljiva tema pa mnogi od onih koji su ovdje nekada bili kao domeka koji imamo veze sa onozemaljskim, duhovnim, koji znaju kako meditirati i sto je meditacija, ali prava meditacija, oni koji prakticiraju jogu koja je prije svega vrlo zdrava iz zdravstvenih razloga, dovodi sve u balans,a ono sto je najlijepse od toga sto te duhovno primiri, primiri ti um, ponekad imas osjecaj da tijelo nije tvoje .... Ima vas koji znate o cemu govorim ... Pa hajdemo, pokrenimo se!!! Osobno sam imala stanku, nisam stigla radi osobnih razloga ali vratila sam se ... Želim pisati sa vama, da se druzimo kako je to bilo .. Pa da vec sada pomalo obzirom da dani brzinom svijetlosti lete, a o godini da niti ne govorim .... Mozda da pocnemo se dogovarati o nekom real druženju in the real, in the nature ....

slika


No dobro, uvod, samo kada se dohvatim tipkovnice, nisam niti mislila da bi mogao biti manji iako sam smanjila koliko sam mogla, a sada da malo osvježimo postojecu temu ..... :ymapplause:
Svatko ima pravo na svoje mišljenje naravno. Reci cu samo da godinama koristim himalajsku sol, prije nego li je ovaj post uopce postavljen. Davnih dana, cca 7/8 godina ima kako smo zamijenili ovu sol himalajskom. Dobra je za mnoge stvari, ali ima i neke minuse kao i sve ostalo, nista nije savrseno, sve ima svoje pluseve i minuse ali davnih dana kada sam na papir stavila pluseve i minuse jedne i druge soli ipak smo se odlucili za himalajsku ... :bigsmilee:

Pronašla sam vrlo zanimljivu stranicu ne samo što se tice himalajske soli vec ujedno imate web shop iako i adresu gdje možete doći do proizvoda ALI kako ne bi trebali otvarati recimo nekoliko tema zasebno na ovoj stranici sam pronašla nekoliko proizvoda o kojima sam zeljela pisati jer su to sve proizvodi koji su u našem kućanstvu poznati godinama i naravno, dobrodošli, prisutni i neizbježni ... :thumbsup:

Krenimo ►

slika

[align=center]► HIMALAJSKA SOL[/align]

Himalajska sol najčišća je sol na Zemlji. Podrijetlom je iz pramora, nezagađenog ekosustava starog više od 250 milijuna godina. Svojom savršenom kristalnomstrukturom i sastavom – sadrži 84 minerala i elementa u istom omjeru u kojem se nalaze i u našem organizmu – pomaže tijelu i živčanom sustavu postizanje ravnoteže i pomlađujućega učinka. Između ostalog sadrži i kalij, kalcij i magnezij.
Ta tri elementa pomažu tijelu da postigne ravnotežu obnavljajući tekućine i nadopunjavajući zalihe
elektrolita npr. kad se pojačano znojimo. Himalajska sol sadrži sunčevu energiju i ionizirane minerale koji se otpuštaju dodavanjem vode. Ne sadrži aditive, kopa se u podnožju Himalaje, pere se i suši na suncu, te ručno melje, kako bi se sačuvale sve vrijednosti i dale joj posebnu ulogu opisanu imenom KRALJEVSKA SOL.

Uporaba: umjesto kuhinjske soli – za začinjanje hrane, terapeutske napitke i kupke.

ZAŠTO HIMALAJSKA SOL? Pročitajte više o iznenađujućim činjenicama Himalajske soli - najčišće soli na Zemlji.

Sol je važna za život – ne može se živjeti bez nje. Međutim, većina ljudi ne zna da postoji velika razlika između standardne kuhinjske soli i zdrave prirodne soli.

Ove razlike mogu imati značajan utjecaj na zdravlje ili na povećanje rizika od bolesti. Ako želite da vaše tijelo funkcionira ispravno, potrebno je unositi cjelovite namirnice*, pa tako i cjelovitu sol koja sadrži sve prirodne elemente.

*cjelovite namirnice su one koje nisu rafinirane (nisu izgubile brojna vrijedna svojstva)

Današnja kuhinjska sol je nezdrava i nema nikakve sličnosti sa prirodnom solju. Kuhinjska sol sadrži 97,5% natrijeva klorida i 2,5% kemikalija poput joda. Sušena je na više od 650ºC pri čemu se zbog pretjerane topline mijenja prirodna kemijska struktura soli što povećava mogućnost nastajanja zdravstvenih problema.

Najveći dio kuhinjske soli pripravljen je od kemikalija koje zagade ljudsko tijelo uništavajući tako vaše zdravlje. Čista Himalajska sol ne sadrži otrove i posjeduje 84 minerala i elemenata potrebnih za vaše optimalno zdravlje!

Himalajska sol je stara više od 250 milijuna godina

Himalajska sol je daleko najčišća sol dostupna na Zemlji i sigurno nezagađena bilo kakvim otrovima ili zagađivačima.

Sol iz Himalaja poznata je kao «bijelo zlato» zbog toga što sadrži eone iz pohranjene sunčeve svjetlosti. Zajedno sa čistom izvorskom vodom, Himalajska sol nudi sve prirodne elemente identične elementima u ljudskom tijelu – iste one elemente čije je postojanje otkriveno u pramoru.

Više o brojnim blagodatima korištenja čiste i prirodne Himalajske soli pročitajte ovdje.

Zašto je obična kuhinjska sol nezdrava?

Uobičajena stolna i kuhinjska sol iz vašeg dućana je bila «kemijski očišćena».

Nakon što se obična sol kemijski očisti, ono što ostaje u njoj je natrijev klorid – neprirodan kemijski sastojak soli kojeg vaše tijelo doživljava kao nešto potpuno strano. Ovaj oblik soli nalazi se u gotovo svakoj prokuhanoj hrani koju jedemo. Zbog toga, kada dodajete još soli već zasoljenoj hrani, vaše tijelo dobiva previše soli kojom ono ne može raspolagati.

Više od 90% novaca koje ljudi troše na hranu, troše na obrađenu, tj. na procesiranu hranu. Kristali kuhinjske soli potpuno su odvojeni jedni od drugih što kuhinjsku sol kao namirnicu čini potpuno beskorisnom i potencijalno opasnom za zdravlje. Kako bi ljudsko tijelo probavilo kristale kuhinjske soli, treba uložiti ogromne količine energije. Anorganski natrijev klorid iz kuhinjske soli narušava ravnotežu tekućina i plinova u ljudskom tijelu preopterećujući pritom cijeli organizam, što može oslabiti vaše zdravlje. Kada tijelo pokuša izolirati višak soli kojoj smo izloženi, molekule vode moraju okružiti natrijev klorid i razgraditi ga na natrijeve i kloridne ione da bi pomogle tijelu neutralizirati ih, tj. razgraditi.

Voda koja je u savršenoj strukturi pohranjena u stanicama izlazi iz njih kako bi se neutralizirao natrijev klorid. Ovo rezultira dehidracijom stanica što ih može preuranjeno ubiti.

Konzumacijom obične kuhinjske soli gubi se cijenjena i savršeno strukturirana voda.

Za svaki gram natrijevog klorida kojeg tijelo ne može apsorbirati, ono koristi 23 puta više vode iz stanice da bi ga neutraliziralo. Konzumacija kuhinjske soli uzrokuje višak tekućina ljudskom tkivu, što može dovesti do:
  • Ružnog celulita
    Reume, artritisa i gihta
    Bubrežnog kamenca i kamenca na mjehuru
Kada se uzme u obzir podatak da prosječna osoba dnevno unese u svoj organizam od 4.000-6.000 mg natrijeva klorida, a neki čak i do 10.000 mg na dan, jasno je da je ovo ozbiljan problem za zdravlje čovjeka.

Zašto onda mnogi ljudi još uvijek konzumiraju stolnu sol?

Zato što se više od 90% svjetske soli koristi izravno u industrijske svrhe koje zahtijevaju čisti natrijev klorid. Ostatak od ovog postotka na kraju završi na vašem kuhinjskom stolu.

Putem surovih reklama solna industrija nas uspješno uvjerava da dodavanje otrovnog joda i fluorida (Flouor, koji je toliko opasan za nase zdravlje, a doslovno ga ima u svakoj pasti za zube, i mnogo se govori o njegovoj štetnosti te koliko je opasan za nas organizam - jedan od razloga kada sam saznala o njegovoj stetnosti te pocela raditi sama pastu za zube, a srecom danas imamo pastu za zube od konoplje koja ne sadrži niti 0,000 floura tako da sam se u potpunosti prebacila... ) donosi zdravstvene prednosti. Kuhinjska sol vrlo često sadrži opasna i štetna sredstva koja nisu navedena na deklaraciji proizvoda, a to su kalcijev karbonat, magnezijev karbonat i aluminijev hidroksid. Svi ti dodaci se dodaju kako bi poboljšali njenu sposobnost izlijevanja. Aluminij je laka legura koja se smješta u mozgu – mogući uzrok Alzheimerove bolesti.

Nabavite prirodno zdravstveno osiguranje – čistu Himalajsku sol
slika
Današnja stolna i kuhinjska sol ne sadrži bitne elemente u tragovima i minerale koji čine Himalajsku sol tako cijenjenom. Himalajska sol sazrijevala je više od 250 milijuna godina pod jakim tektonskim tlakom, daleko od ikakvog vanjskog utjecaja i zagađenja. Njezina jedinstvena struktura sadrži prvobitnu iskonsku energiju. Svi kristali i minerali koje sadrži himalajska sol su toliko mali i u tragovima da ih ljudske stanice mogu bez problema apsorbirati. Sol iz Himalaja ne opterećuje naše tijelo kao ostale soli. Našem tijelu je teško apsorbirati previše kristala soli jer su mehanizmi koji reguliraju taj proces snažni i učinkoviti. Prirodni kristali soli uvijek imaju uravnoteženo djelovanje i ne pridonose nastajanju visokog krvnog tlaka kao obična stolna sol. Red elemenata kristalne soli oblikuje spoj u kojem je svaka molekula međusobno povezana. Ta povezanost dopušta da titrajući sastavni dijelovi soli koji se sastoje od 84 elemenata budu u skladu jedan s drugim i da utječu na ravnotežu soli.

Kada govorimo o cjelokupnoj snazi prirodne soli, ništa nije usporedivo s Himalajskom soli. Evo zašto:
  • to je najveći stupanj prirodne soli
    elektronskim mikroskopom vidljiva je njena savršena kristalizirana struktura
    vađena je i oprana ručno
    himalajska sol je imuna na elektromagnetska polja
    himalajska sol ne sadrži tvari koje zagađuju okoliš
    nema roka trajanja i ne sadrži otrovne aditive koji sprječavaju zgrušnjavanje

Kemijski otpad i izlijevanje otrovnih tekućina zagadili su oceane do alarmantnog stanja, tako da današnja morska sol nije ni približno zdrava za korištenje. Himalajska kristalna sol je čista sol koja je ručno kopana, sušena na suncu i potpuno je nezagađena.

Ključni minerali u Kristalnoj himalajskoj soli uspostavljaju tjelesnu ravnotežu

Himalajska sol je sol u svom prirodnom, iskonskom obliku i sadrži nedirnutu vibracijsku energiju koja pomaže tijelu da se vrati u prirodnu ravnotežu. Bez uravnoteženih elektrolita tijelo više nije u homeostazi, tj. fiziološke funkcije organizma nisu usklađene.

Poznati njemački Fresenius institut analizirao je svojstva himalajske soli i dokazao da posjeduje čitav niz važnih minerala i elemenata uključujući kalij, kalcij i magnezij. Ta tri elementa pomažu tijelu da postigne ravnotežu obnavljanjem tekućine i nadomještanjem elektrolita kada god se puno znojimo.

Himalajska sol protiv morske i kamene soli: Kristalna usporedba

Mnogo ljudi vjeruje da je morska sol zdrava alternativa kuhinjskoj soli, ali to više nije istina. Oceani su se pretvorili u odlagališta opasnih otrova, primjerice žive i teških metala korištenih u industrijske svrhe. Izvještaji o izlijevanju ulja i nafte u more postaju sve slika
češći. Oko 89% proizvođača soli danas pročišćava svoju sol, što znači da današnja morska sol nije zdrava kao nekada. Ako morsku sol pogledate pod mikroskopom (slika desno), vidjet ćete da su kristalne strukture nepravilne i izolirane od prirodnih elemenata. Prema tome, koliko god životno važnih minerala sadrži, tijelo ih ne može apsorbirati ukoliko ne utroši velike količine energije (neto dobit od uložene energije je užasno mala).
slika Struktura himalajske soli je uravnotežena, što ne znači da je odvojena od 84 nerazdvojnih mineralnih elemenata, nego je skladno spojena s njima (slika lijevo).

To znači da tijelo može lagano razgraditi energiju u mineralnom obliku.

Ova sol ima snažan vitalan učinak. U slučaju Himalajske soli tijelo dobiva dovoljno „dobiti“ s iznimno malom količinom utrošene energije.

Himalajska sol kao terapija

Osim korištenja ove soli za kuhanje, ona također ima mnogo drugih zanimljivih pogodnosti.

Preporuka je da koristite Himalajsku sol u kupki (zajedno sa nim prahom) jer kada uronite svoje tijelo u slanu kupku zdravi minerali otopljeni u vodi ulaze u vaše tijelo kroz kožu u obliku iona. Ovo će uzrokovati prirodan razvoj stanica što pridonosi ljepšoj koži i povoljno je za svakoga.

Korištenje slane kupke od Himalajske soli je posebno preporučeno za ljude sa:
  • različitim kožnim bolestima,
    reumom i bolestima zglobova,
    posebnom brigom zbog operativnog zahvata,
    ginekološkim bolestima,
    infekcijama koje se iznova javljaju,
    teškim ubodima insekta, žuljevima ili ranama,
    razdraženom kožom

slika

Kao što sam rekla na stranici se nalazi više vrsta pametnih stvari, koje su tek sada kod nas postale "Hit" i neki "trend" - kao i vegetarijanstvo, dok kod nas domeka su te stvari pod normalno jer ih godinama koristimo, a sto se vegetarijanstva tice, to sam od rođenja, jer od rođenja ja ne mogu podnjeti miris mesa, a kamoli da bih ga jela ... Iako unazad 2/3 god. nisi "IN" ako se ne pretvaras u vegetarijanca i pocinjes sazaljevati zivotinje, dok to sto prije to nikada nisi radio i zapravo je jedna od jačih gluma .... nebitno... glavno je da smo u trendu ...


Voljela bih da se o ovakvim zdravim začinima ne prestane pisati vec da se nastavi, a kao što sam rekla na samo ovoj stranici se nalazi više toga, koje su tek sada kod nas postale "Hit" i neki "trend" - kao i vegetarijanstvo, dok kod nas domeka su te stvari pod normalno jer ih godinama koristimo, a sto se vegetarijanstva tice, to sam od rođenja, jer od rođenja ja ne mogu podnjeti miris mesa, a kamoli da bih ga jela ... Iako unazad 2/3 god. nisi "IN" ako se ne pretvaras u vegetarijanca i pocinjes sazaljevati zivotinje, dok to sto prije to nikada nisi radio i zapravo je jedna od jačih gluma .... nebitno... glavno je da smo u trendu ...
  • NIM - ČUDOTVORNO DRVO iNDIJE
    KURKUMA - KURKUMIN - KORIJEN
    KANA
    ZELENA GLINA
Dok uza ove namirnice o kojima su lijepo sve napisali na ovoj stranici koja je ponavljam ujedno i web shop, moze ih se kontaktirati mailom, telefonom, može se doći do njih ... :thumbsup:

Voljela bih uza ovo nadodati još mnogo zdravih i raznim namirnica, koje poznajem i koristim u nasoj kuhinji neke i preko 10. godina, a tek se prije koju godinu za njih saznalo, odnosno začina koje bi u svakom slučaju trebalo spomenuti kao recimo:

ĐUMBIR
KAJENSKI PAPAR
CHILLI
KARDAMON
CURRY
KUMIN ........ :ymhug: and so many things at ....

Ne znam samo da li za svaku stvar trebam zasebno otvarati temu ili da se ovdje nadograđujemo, jer vjerujem da nisam jedina koja zna o ovim božanstvenim i nadasve zdravim začinima. Ako bi sve ostalo pod "ovdje" onda bi trebalo temu iz "Himalajska sol" recimo staviti u "zdravi začini - natural" ili samo "zdravi začini"!!!! :x

Zapravo je uopće i pitanje koliko je tko i zainteresiran za ovu temu jer koliko vidim otvorena je prije 4 godine, a svega par ljudova je napisalo nesto na temu himalajske soli ... :-?

Uza to se otvaraju mnoge i razne varijacije na temu kao sto su smoothie -i, koji su također vrlo zdravi, pa razna vrsta mljijeka koja mozemo načiniti doma, a ne plačati recimo litru po 20+ kuna vec u roku 15ak minuta napraviti domaće, bez konzervansa, razni recepti za razne stvari .... itd. itd.
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Himalajska sol

Post Postao/la sometimes »

Bas lijepo M&R...... :sunn:

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Himalajska sol

Post Postao/la M & R »

sometimes je napisao/la:Bas lijepo M&R...... :sunn:

:thumbsup:
^:)^

:thankyou:

:oregonian_winesmiley:


slika
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Odgovori