Reciklirano mlijeko

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Tien
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 27.06.2011, 23:11
 pohvaljen: 4 puta

Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Tien »

ne mogu vjerovati na koju sam informaciju danas naišla, evo teksta:

Mlijeko sa proteklim rokom šalju natrag proizvođaču, koji ima zakonsko
dopuštenje da ponovi proces pasterizacije na 190 stepeni, te da
ga vrati natrag na tržište. Prema zakonu, taj proces može, da se
ponavlja pet puta.
Proizvođač je dužan objaviti koliko puta je ponovio ovaj proces i on ga
obično objavi ali na svoj način, znajući da niko ne pita, dali je bilo kupljeno
mlijeko prerađeno više puta.
Tajna je napisana na dnu kartonske kutije sa sitnim brojevima.

Pretpostavimo da je napisani broj 12345, nedostajući broj označava koliko
puta je bilo
mlijeko recirkulirano.
Recimo 12 45, broj 3 nedostaje - to znači da je mlijeku 3 puta protekao
rok i toliko puta je bilo
ponovo prekuhano.
To nije sve, jer u paketu sa 12 tetrapaka, nekim kutijama
nedostaju brojevi, a u drugima ne.
Ipak to znači da je cijela pošiljka tretirana jednako.
Na taj se način, tvrtke dobro bogate i to tako
što recikliraju pokvareno mlijeko
i onih koji nose posljedice smo, naravno mi koji pijemo, ono što pijemo.


dr. Andrej Gregori
Zavod za naravoslovje
(Institute of Natural Sciences)
Ulica bratov Učakar 108
1117 Ljubljana
VAT: SI30620961
Slovenija
EU


ja rijetko pijem mlijeko, ali volim kakao i vruću čokoladu, i danas sam odmah išla pogledati koji mi brojevi pišu na tetrapak mlijeku u frižideru. Srećom, na ovom pakiranju su svi 12345, ali da neki broj nedostaje, npr 4 to bi značilo da sam pila mlijeko (kakao) kojemu je 4 puta prošao rok trajanja..... :ohnoo:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Red »

:cheesy:

isla sam pogledat ali nisam nasla taj broj, mozda bolje. pijem mlijeko uz kavu i ako me pukne uz musle ali to je to od moje konzumacije. uopce se necu opterecivati, nema smisla...zvuci grozno no... jedino sto mogu je ne piti kupovno mlijeko.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la dr.manijak »

Ovo za mene nije nikakvo iznenadjenje.

Da li znas da hleb kada ostane i ne proda se isti samo premese i ponovo ispeku, ranije su ga samo malo prskali vodom i kratko u pecnicu pa ponovo u rafove.


A znas li ti da u prodavnicama kada pocne da smrdi meso tj da truli uzmu samo sodu bikarbonu i vodu pa premazu meso da bi sklonili miris i ponovo bace u vitrinu.

A necemo umreti od prokuvanog mleka sve je za ljude, mislim da niko nije umro od toga niti ce, najgora stvar ako popijes pokvareno mleko je da obojis WC solju dalmatinac tackicama i budes toliko glasna da te cuje komsiluk.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Red »

ma ja se zbilja vise ne opterecujem nad tim sranjima. cak nisam vise niti iznenadena sta se sve radi a sto mi konzumiramo, pa eto zivi smo

ah draga nasa planeta zemlja... jadni mi a i ona :earthhug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Beyond Le Fov »

A ono, naravno da me interesira ovo, bez zdravlja sve je ništa, a život je onda patnja. Zdrava prehrana mi je no.1 jer tjelo je hram duše, hraneći ga otrovima i smećem isto mi je kao da razbijam po nekom hramu.
Svježe mlijeko je zdravo al ovo trajno mlijeko je denaturirano. Nećeš umrijeti ni od kojeg otrova šta prodaju ali dok se svi zbroje i dok konstantno njima bombardiraš organizam ono će se razboljeti.

Pogledao sam par tetrapaka od zbregov mljeka od vindije, i ima te brojeve ispod čisto uz rub presavijenog ruba, ali uvijek je pisalo 1234, znači to bi trebalo biti kao ok
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Red »

uvijek postoje one male trgovinice uz trznice koje prodaju svoje domace mlijeko, i kako kaze teta samo je prokuhano i strpano u boce. tako da nije da smo osudeni kupovat takva mlijeka, moj niti nema broja, dal da se zabrinem?! :ymdevil:

slazem se sa tobom. i ja volim svoje tijelo i voljela bi ga maziti kako spada, no ponekad je to jednostavno financijski nemoguce, pogotovo danas. problem je sto se hranimo onim sto se nudi a to je uvijek neka jebena prerada dotakla. ah pa nije ni cudo sto ima toliko bolestnia naokolo kada se ljudi usrano hrane...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tien
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 27.06.2011, 23:11
 pohvaljen: 4 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Tien »

Beyond, sviđa mi se kako si napisao da je hraneći tijelo otrovima i smećem isto kao da razbijamo po nekom hramu. Mi smo jedini stanari svog hrama (tijela), i dok smo u njemu trebali bi ga održavati čistim, lijepim, zdravim... jednostavno, ugodnim mjestom za provesti kojih 60, 70, 80 i + godina.

Meni je to stalno na pameti i pokušavala sam tako živjeti, al da ga jebeš ne ide. Ne ide, i gotovo!
Ide neko vrijeme, ali onda počinje lagano kroz pukotine navirati neka nečistoća, neke misli straha, otkriješ da piješ reciklirano mlijeko, otkriješ da FDA dopušta da u čokoladi po zakonu može biti 10% sameljenih nametnika (žohara, kukaca...), da pereš zube s otrovom br. 1 (flurom) za razvoj duhovnosti (epifiza), da zaprašuju zrak s otrovnim chemtrailsima, pa ajde ti živi zdravo.

Pastu za zube sam zamijenila, ali zrak ne mogu. I zato sam malo smanjila kriterije. Sad mislim kao i Red, tj. pokušavam se što manje opterećivati tim sranjima, jer u suprotnom mogu samo pasti u duboku depresiju zapomažući: zašto, oh, zašto sve to??? kada može i na prirodniji način!
S tim da smanjivanje kriterija ne znači i njihovo potpuno otklanjanje, već sam samo spustila one kriterije koji mi pomažu da preživim, jer jednostavno je nemoguće živjeti čisto u zatrovanom shitholu u kojem živimo (ispričavam se dragoj Zemlji-Gei na uvredi, ali nije ona kriva).

I da zaključim: vjerujem da će stvari krenuti na bolje, jer nijedno sranje ne traje vječno, a ovo sranje koje trenutno traje na planeti dolazi do svoje kulminacije i mora puknuti! A onda mi prirodnjaci preuzimamo!!!!!!! :rainbow: :meditationf:
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Svilaja »

Pogledao sam na kutiju. Pisalo je 1 2 4 5. Znači pijem mlijeko kojemu je 3 puta prošao rok trajanja, a ja nisam kao neki koji piju mlijeko samo sa kavom ili slicno, ka pijem pola do litru mlijeka na dan. Neznam točno da li se razvijaju tako tvari loše za organizam, no sigurno nemože biti dobro.

A ti Tien, previše si optimistična. Nikad nečeš moći živiti životom kakvim želiš dok ne izgradiš Earthship na Tibetu, sve dok ne budeš imala svoju kravicu, par kokošiju, kozu i sl.
Ne shvaćate da ovi na vlasti nikada neće dopustiti da živiš životom od kojeg oni nemaju koristi. Šta mislite zašto marihuana nikad neće biti legalna? Upravo zato jer, svatko je može uzgajati, i ako je svatko može uzgajati oni nemogu oporezivati nista.

Kadkad mi dodje da se preselim na neki pusti otok i tamo osnujem hipi koloniju. :(
TKO ĆE MI SE PRIDRUŽITI? :D
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Devil'sChase »

Jadranka Kosor..........................


Joj kak su ove sve informacije vec smijesne... Prije bi trebo bit u šoku od njih, al to je sasvim normalno i oke dns, pa sve zivo je otrov oko nas, nis novo jer svaki dan dode neka informacija, ovi ovo rade ovak lose, ono jos gore, jos malo pa cemo udisat GMO zrak i pit GMO vodu LOL :confusedd: ... Doc ce valjda sve na svoje vec :)
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Zeleni Palac »

Samo da se osvrnem na par stvari ovdje.
Prvo sto se tice cokolade i kukaca posto bu to krace. FDA dopusta odredjenu kolicinu kukaca u cokoladi zato jer postoji neki kukac koji se nastanjuje u kakaovcu i tesko/skupo/nepotrebno ga je cupat van pa je on sastavni dio svake cokolade koju ste pojeli u zivotu.
Sto se recikliranog mlijeka tice, to je cista glupost. Od "starog" mlijeka se moze napraviti milijun i jedan drugi mlijecni proizvod, nema potrebe za recikulacijom. Uz to, cijena mlijeka je i ovako vec previsoka, di bi dosli kad bi vracali staro mlijeko od ko zna gdje svud, otvarali ga, radili koji god proces je potreban za tu "reciklaciju", prepakirali ga te ponovno vratili na police. Ok, kuzim da se neki ljudi boje ovog velikog i zlog kapitalizma, i da su sigurni da bi ucinio sve da ih pokrade i otruje, ali opet, malo pameti u vugla ljudi, ne se tak plasit...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Odgovori