Reciklirano mlijeko

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
hypokeimenon
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 19.06.2010, 02:49
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la hypokeimenon »

Obično se daju nać domaći proizvođači ili male mljekare, za područje hr to je veronika, mlijeko se neotvoreno zakiseli u par dana u frižideru, nehomogenizirano, samo pasterizirano.
I to što se zakiseli ne znači da se ne može pit. Da se izbjeć većina stvari kojima nas truju, ne sve, al nema razloga ne izbjeć ono što se može :-*
zato napravimo vatromet i slavlje najveće
ispratimo zadnje trenutke osamdeset i treće
Avatar
Tihomir
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 03.07.2012, 03:04
Ima zahvala: 34 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Tihomir »

Moja obitelj već preko godinu dana piej to mlijeko (veronika) u zadnje vrijeme čujem kak ga svi hvale. Uglavnom imaju jako dobre/neprerađene do krajnosti/prirodnije proizvode koji nisu skupi. Znam da im je mlijeko koje u sebi još ima m.m. i kao što kolega iznad kaže da je super za nekog tko voli piti ukiseljeno mlijeko.usput imaju i sirutku i super maslac/margarin (neznam koji je koji). eto toliko o porizvodima koje znam od njih.
Probajte okus mlijeka kad se ukiseli od vindije, dukata.... i ovog. Nebo i zemlja.
p.s. nisam niti siguran može li se uopće ukiseliti komercijalno mlijeko.
Live Long, Active and Psychoactive.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la mr. gljiva »

Sve komercijalne mliječne prerađevine su govno jer sam polagao mljekarstvo između ostalih predmeta pa kad vidiš koji su to sve mehanički (i termički) postupci obrade i onda naknadno naštimavanje m.m., to nije mlijeko kad siđe sa tvorničke trake. Takvo mlijeko baš dođe kiselo u pravom smislu te riječi :ymdevil:
Zato mama uzme u ovo ljetno vrijeme za 10-12kn 2 litre domaćeg (nimalo prerađivanog) mlijeka, stavi u veću teglu i prvo jedemo vrhnje koje se podigne nakon stajanja, a tek onda se mlijeko više bi rekao usiri nego zgruša jer dođe kao mekana varijanta čvrstog jogurta :D može se piti u takvim većim komadima ili si ga stavite u neku flašicu i promućkate da bude skroz kao jogurt.
Za one koji baš nisu naviknuti na miris i okus (premda nije ništa odvratno,ali razlike ima naspram kupovnog) domaćeg mlijeka, kad dobijete domaće kiselo mlijeko okus je FENOMENALAN i nešto najbolje za ove ljetne vrućine i žeđ ;) pod uvjetom da je kravic koja je zdrava i pravilno hranjena dala mlijeko koje je pomuzeno i skladišteno po svim propisima struke radi što manjeg broja sekundarne mikroflore jer nemožete zamjeniti primarnu mikrofloru koja postoji već u mlijeku i koja će svojom "fermentacijom" dati jedan mogu reći kompleksan napitak :thumbsup:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Tihomir
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 03.07.2012, 03:04
Ima zahvala: 34 puta

Re: Reciklirano mlijeko

Post Postao/la Tihomir »

WORD gospon gljiva!
Live Long, Active and Psychoactive.
Odgovori