Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Psihodelici i vegetarijanstvo

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Nakon osvrtanja na neka nedavna a i starija psihodelicna iskusva definitivno sam odlucio postati vegeterijanac. Evo za sad neka 2tj i osjecam se puno bolje u mnogo pogleda :) .

Vec nakon prvih tripova sam pokusao biti vegeterijanac, nekad manje nekad vise uspjesno. I svako dublje iskustvo me odbijalo od pomisli da je prihvatljivo hraniti se patnjom drugih bica. Ostavimo na stranu jesmo li po prirodi svežderi ili ne (definitivno po prirodi nismo bica koja trebaju uzgajati zivotinje u groznim uvjetima i nanositi im ogromnu kolicinu patnje), ostavimo na stranu i to sto je vegeterijanstvo spas za nas planet, ostavimo na stranu i sto se vegeterijanstvo nevjerojatno cesto smatra jedan od preduvjeta za duhovni razvoj.......ali zar je moguce spojiti psihodelike (LJUBAV, MIR, DUHOVNOST) sa jedenjem mesa kojim direktno uzrokujemo NEPOTREBNU bol, patnju, smrt...

Furamo se na hipijevske spike... povezanost s prirodom... ljubav.. tolerancija... bla...bla... i uz to je jednostavno nedopustivo jesti meso.

Majka priroda ce vam biti zahvalna za jednu od par konkretnih promijena koje mozete napraviti u svom zivotu koja zbilja nesto mjenja.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Red »

razumijem te potpuno.

nisam vegetarijanac (a mozda jednom to i postanem), ali to je valjda jer jako jako rijetko uopce jedem meso. od malena nisam voljela meso niti sam ga obozavala, ali opet neke stvari volim i kada mi dodu pod prste ja se pocastim.

meni vise pasu salate i tako neke povrtne stvari to sam otkrila davnih dana. takoder sam se pocela ravnati po onome, "oslušni svoje tijelo" shema. dakle jesti sto ti tijelo trazi a ne ono sto je na stolu. znam da neki nemaju tu opciju ako ne zive sami, ali evo ja taj luksuz imam. i posto vjerujem svojem tijelu, hranim ga sa onim sto me pita. ponekad me ne pita za nista i onda ne jedem, a kada pita... dam mu sto trazi. i nikada se bolje nisam osjecala.

niti mi je imunitet sjeban niti imam zdravstvenih problema, nikada. dakle mora da radim nesto dobro :D

neki ljudi su vegetarijanci jer ne vole meso, drugi su vegetarijanci jer ne zele biti dio pogona/ patnje neke zivotinje. svakom na odabir, sto god vasem tijelu i duhu treba :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la pecurko »

I ja sam pre par godina pokusao, ali sam posle 2 meseca osetio uzasan pad energije, pogotovu psihicke, postao sam nekako apatican i vratio se tradicionalnoj kuhinji.Sad mi nekako zao.

http://www.youtube.com/watch?v=UUCMX0Cq ... re=related
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
mr_skizzm

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la mr_skizzm »

Ja sam siguran da je cannabis kod mene utjecao na vegetarijanstvo, a zatim i veganstvo nedugo nakon. Kao vegan mogu reći da sam zdrav ko drijen :D, istražujem nutricionizam i nićeg mi organizmu ne fali, čak i (za sada uspješno) gradim mišiće na veganskoj prehrani bez supplementa.

Prvi put kada sam pokušao okrenuti na vegetarijanstvo, imao sam oko 16-17 godina i nekoliko tjedana se hranio Ledovim povrtnim paniranim štapićima... naravno da sam se brzo vratio jedenju mesa.

Veganstvo i vegetarijanstvo osobno gledam kao korak prema razvoju empatije prema svom životu na zemlji, ne samo ljudskom... a empatiju kao sastavni dio ljubavi, mira, duhovnosti...
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Sophia »

Red e pa dobro radiš, jer eto i ja se trudim tako raditi, osluškivat!! jedno zanemarim kad traži čokoladu, jer sam sposoobna par dana jest samo šečer iliti čokolade,kekse,i swe što sadrži čokoladu što nikako nije dobro , ali eto kako sam več neko poduže vrijreme oliti par god okružena vegeterijancima i sama sam neko vrijeme bila cca 8mj, dok nisamk prešla u novi stan ,novi cimeri i jednog jutra je bilo cimeericee gablec a na stolu zagrebački koji mi je tak fino zamirisao,, ,, a sad kako sam s cimericom vegeterijankom,, kuhamo samo vege,, ali tu i tamo zna se nać par deka zimske prvenstveno radi ljubavi kad mi dodje a i volim malo kusat hehe :x :x :x :x ali šta ja znam, razmišljala sma da postanem vege i mislim da neznam,, slušam svoje tijelo,, ako mu se papa meso dat ču mu to, ako mu se papa mrkva kao sad dat ču mu to,, bitno je slušat se,, i trudit izbjegavat VEGE FAŠISTE heheheheheheh (koji su večinom hare krišnevci hehe) morala sam ,,
a istina je da je današnje meso loše, puno kemije, način uzgoja, način kako je životinja ubijena, adrenalin,strah u mesu koji ostaje,, svjesna sma toga i zato pokušavam što manje,, ali opet volim ga :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Proximus »

Kad je rijec o mesu, problem nije uopce u jedenju mesa, nego u masovnom, nehumanom i nekvalitetnom uzgoju zivotinja za meso. Zivotinje tradicionalno uzgajane na selu su u daleko boljim uvjetima i hranjene mnogo kvalitetnije i prirodnije od ovih na masovnim farmama koje bi trebalo zabranit i umijesto njih zaknoski forsirat small-scale i kvalitetan uzgoj zivotinja za meso.

Nemam apsolutno nikakav problem s time sto ljudi jedu, sve dok im taj stav i izbor ne prelazi na neutemeljeno osuđivanje drugih zbog njihovog. Ne zelim biti kliše kad ovo kazem, ali eto ja sam cvrstog uvjerenja da biljke posjeduju neku razinu svijesti i da su također sposobne osjecati bol i patnju, i ne vidim kako je zivotinji koja zivi na selu na otvorenom, hrani se zdravo i krece se, i onda kad dan dođe umre u sekundi, ne vidim kako je toj zivotinji gore nego biljci koju se istrgne ili izreze iz zemlje, prevozi u sanducima bez kisika, da bi se na kraju lagano nasjeckala na sitne komade, ili cijela jos ziva bacila u kipucu vodu. Na zalost biljke nemaju luksuz brze smrti, i mozda je to nesto za razmisljanje iduci put kad pocnete jedenje bilja stavljati iznad jedenja mesa. Opet, ne podrzavam masovni uzgoj zivotinja i izbjegavam ga, gotovo sve zivotinjsko sto jedem je domace, sretan sam sto imam izvor takve hrane.

Priroda nije bas milosrdna sama po sebi, dovoljno je pogledat svaki drugi dokumentarac o zivotinjama u divljini da bi se to zakljucilo, i bottom line je da je nemoguce zivjeti bez da nekome uzrokujes patnju, jer moras nesto jest. Cilj je samo uzrokovati sto manje patnje, a to ima puno vise veze s time odakle nabavljate hranu nego da li jedete meso ili bilje. Jednostavno nevolim takvu selektivnu percepciju kad je rijec o patnji zivih bica, jer da biljke mogu vristati, stvari bi bile mnogo drugacije.
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Wolfshade »

Neznam, ja smatram da je čovjeku u prirodi ubijati i jesti meso, to je tako zapisano u genima i ne vidim smisla protiviti se vlastitom nagonu.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Vegetarijanstvo samo uvijek dozivljavao prvenstvno kao eticki stav, i kao takvog ga postujem.

Sa druge strane, moj licni prioritet je zdrava i balansirana ishrana, u okviru svakodnevnih mogucnosti(i uz malo truda:)). A zdrava i balansirana ishrana ne iskljucuje meso, kao ni ostale namirnici zivotinjskog porijekla, po svaku cijenu, i to ce reci manje vise svaki nutricionist.

Sa druge strane, nisam neki veliki ljubitelj mesa, i konzumiram ga relativno rijetko. Pogotovo crveno meso, mozda jednom za mjesec, kad nemam puno izbora.

Slazem se da je nacin na koji tretiramo zivotinje(i generalno svijet oko nas) veoma okrutan, i pokusavam da ostanem van toga koliko mogu.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Aquanux »

Polako ali sigurno sam prestao pricati ljudima o vegetarijanstvu. Pricam jedino kad nekog iskreno zanima ili razmislja o istom. Vegetarijanac sam 12 god (zadnje 3 vegan) i jedino mi je krivo sto ranije nisam postao vegan. Probao sam sad za zimu preci na raw ishranu ali mi se nije dalo, sto zbog manjka povrca dostupnog sto zbog metabolizma. No, probacu sad na leto ponovo, ali polako da mogu da se naviknem... Ponosan sam na svoju odluku i shvatam da je jedna od najboljih sto sam doneo u zivotu. Psihodelici su mi samo ucvrstili taj stav.

The thing is, kad ljudi kazu da ubijamo biljke... Srecem taj argument cesto. Moguce je i bez biljaka ali ali bi to bila glavna preokupacija u zivotu (biti frutorian). Da se vratim na argument: nije mi jasno kako neko moze osecati empatiju prema tim biljkama i pitati se oko njihovog ubijanja a ne osecati isto prema zivotinjama i pritom ih jesti?
Yeah sure, mnogo zale biljke i to je argument da ubijaju zivotinje...
Za uzgoj na mass skali zivotinjama je potrebno mnogo vise vode, hrane, mesta... To je samo jedan + ekonomski razlog. O zagadjenju da ne pricam.

Etika, postovanje zivota, postovanje prirode, duhovna stabilnost, gojaznost... Jos zilion razloga. No nisam ovde da bi solio pamet nekome ili ubedjivao u neke svoje stavove, samo dajem svoje misljenje. Nadam se da nisam prozvao nekog posto mi nije bila namera.

Ukoliko odlucite da postanete vegetarijanci - way to go :thumbsup: Ukoliko ne, bitno da ste pokusali ;)
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Wolfshade »

Meni je cura vegetarijanac ali isključivo iz razloga što joj se gadi meso, tj. žilice i te stvari.
Odgovori