Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Zgubidan »

Zašto nebi išli psihodelici s mesom? Pričaš o egu, a rečenicu poslije veliš da si bolji jer si vegetarijanac... Stari moj, znam ja puuuno bolje od tebe zašto se Zemlja vrti oko Sunca i zašto se Mjesec vrti oko Zemlje i zašto kinezi ne padnu sa Zemlje iako hodaju naglavačke s naše točke gledišta.... To više ima veze sa osnovnom školom nego s činjenicom dali je neko vegetarijanac il ne.
Još jednom, nisi ni bolji ni pametniji ni produhovljeniji ni svjesniji od mene jer ne jedeš meso. Mislim, možda jesi bolji od mene, ali to nije zato jer ne jedeš meso. Nema tajni prirode ni svemira koje su dostupne samo vegetarijancima..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Ronin

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Ronin »

Nemoramo se složit.Super kad sve znaš. ;)
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Zgubidan »

Slažemo se da se ne slažemo :) I nisam rekao da sve znam, ti si rekao da sam glupi mesožder, ja ti samo velim da nije tak...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la pecurko »

Nemoj da se samokažnjavaš Beyond :bigsmilee:

Zaista ste u ovoj temi svi u pravu, a da niko nije ni blizu istini.

Hrana je nasušna potreba čoveka, tu spadaju sve tečnosti koje čovek unosi i sva čvrsta hrana biljnog i životinjskog porekla.
Imamo sreću da živimo u klimatskim i tehnološkim uslovima koji dozvoljavaju razmaženost raznih vrsta po pitanju hrane.
Malo više vulkanske aktivnosti u budućnosti dovešće do nestanka mnogih monokultura koje gajimo i koje jesu osnovna ishrana ljudi u savremenom društvu (čitaj žitarice)bilo da jedete klice ili da volite reš veknu hleba (kruha).
Te iste monokulture služe i za prehranu svih životinja koje gajimo bilo zbog mesa, mleka ili krzna. Znači neće biti ni masovne proizvodnje mesa.

U ovom periodu Majka je blagodarna, pa Vam na izbor stavlja sve. Ali kako se bude hladila njena atmosfera, tako ćete postajati svesni je nebitno šta jedete, sve dok vam Majka daje dah i dok voda još teče njenim venama.

Zaista mislim da bi više pažnje trebalo da obratimo na vodu koju pijemo i vazduh koji dišemo, da bi više trebali da dižemo glas protiv zagađenja istih a manje energije trošimo na rasprave kako su građeni naši zubi i da li se odnosimo humano prema nižim bićima.

Sve te moralne norme ste naučili, pročitali i usvojili kao svoje, a sve do jedne su lažne bez obzira što vaši argumenti za i protiv zvuče logično i istinito.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da, i ti si mnogo u pravu iz svog kuta gledanja, samo da bi vidio šta se u meni događa trebao bi moje tijelo s mesom u stomaku pa bi vidio da nisu sve samo moralne norme i naučeno, al ok. hvala the majci što je toliko darežljiva i daje nam širok spektar izbora da budemo ono što jesmo, odnosno ono šta Ona jest u tom spektru izražaja života, jer svaki fragment je potreban, nek traje dok traje, do ponovnog pada u mrak, nedostupnosti i neimaštine, tad će me najmanje zanimati koje kvalitete vibre hrane unašam u sebe jer ću tada već iznutra bit prilagođen opčem kaosu. a do tada, borit ću se svakim atomom snage da održim unutarnju harmoniju, ono šta jesam sad, i da ide samo uzlaznom putanjom.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la pecurko »

Naš je organizam mašina, naši želudac i creva mogu sve da svare i iz toga dobiju potrebne elemente koje ulaze dalje u jedan harmoničan proces. Oni su tad samo početak jednog akorda od čitave melodije koju naše biće svira kad je u pitanju hrana. (Ovo se odnosi na fizički zdrave jedinke društa)
Direktna posledica između tvoje vibracije i vrste hrane se ne može povući. Jer skoro sva hrana bilo životinjskog ili biljnog porekla se na kraju svodi na iste stvari, na iste prekursore gradivnih jedinica.
Šta više češće se kod ljudi javljaju problemi sa varenjem celuloze i vlakana, nego sa varenjem proteina mesa.
Što znači da taj problem sa mesom ti svesno i sugestivno stvaraš i to je o.k. i meni potpuno razumljivo, čak svrsishodno.

Sem tog efekta sva je hrana samo gorivo, a dalje od stanja mašine zavisi nivo iskorišćenja i kvaliteta dobijene energije.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Ronin

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Ronin »

Pecurko ... lako ti je govorit kad si zdrav... Je meso daje snagu opskrbljuje mozak,vitaminima iako i mesojedi su u deficitu s vitaminom B12 al ne želim filozofirat,ne želim podijelit mišljenja , niti zahvaljivat drugome za post ... Jednog dana čemo počet ič u doktora ,sad ovisi o pojedincu oče li izabrat meso ili bilje ...opet s druge strane to je vaše tijelo radite snjim šta hočete.... ali po meni vegetarijanstvo je čisti napredak čovjeka mogu nazvat to evolucijom....sad teško je razumjet vegetarijanca ipak to je veliko iskustvo koje je nažalost teško podijelit s drugima,to je na pojedincu da izabere.Čovjek je sam sebi največi neprijatelj. Probajte bit vegetarijanac al pomalo . Ne želim da mi neko gura meso u usta al bome ja ču tebi gurat blitvu u usta jer ti želim dobro. Želim da se tema vodi u tom smislu da i vegetarijanci dođu do svog izražaja i podijele svoju plemenitu misao, nije stvar u jedenju ali tema je odlična kao okidač rasprave koliko ko shvača život ozbiljnim i da podijeli svoje mišljenje ....ako češ živjet onda češ i umrijet... jest meso je ego i točka.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pečurko probaj natankati dizel u benzinac pa da vidimo kak će ić. dobro ti um kalkulira, samo nemaš sve varijable za kalkulaciju, i zbog toga previše generaliziraš iako radiš s čistom logikom, matematikom, biologijom. Proučavaj malo eternu energiju, duhovno i relativno unutar matematičkog i konkretnog. Nisu sva tijela ista i ne rade sva tijela na isto, i jedno te isto tijelo ne radi na isto u različitim točkama svog života, radi onako kako mu diktira psiha i duh ako su te energije jače od tjelesnih, i obratno.

tokom svog života ljuljan sam po krajnostima da naučim efekte svake krajnosti, u svojim najvećim duhovnim krajnostima kad je biće bilo tunirano na najviše moguće frenkve nisam mogao ni ribu pojest a da mi ne pozli i da mi se sve ne zacrni, samo banane i najlakšu biljnu hranu sam mogao unašat u sebe, i u tom razdoblju osjećao sam se kao da kroz mene prolazi struja maksimalne frekvencije i jačine koju moji živci mogu izdržati, bila je i to pomalo tortura. A kad sam bio veoma depresivan i očajan u svom prijašnjem razdoblju života meso bi mi dalo veliku snagu, biljna hrana me nije mogla energetski zadovoljiti, sada mislim da bi uspio svarit ptičje meso, ali radije bi da me premlate na cesti nego da unesem svinjetinu u stomak.
Također isto to vidim na svojoj duhovnoj braći, prijateljima koji putuju paralelno s menom kroz život i granaju se iz krošnje mog duha, neki od njih proživljavaju isto šta i ja, i također potpuno mi je jasno to sve i iz perspektive idijskih veda, yoge, prakse koje rade sa suptilnim, fizičkim i psihičkim energijama i razumiju je holistički.

Time ne želim reči da su svi mesojedi nužno na nižoj točki razvoja, svjesnosti i vrijednosti, nisu nikako, imam prijatelje mesojede koji vide šire od mene iako u smjerovima i razinama težih astralnih energija koje mene ne zanimaju, imaju jaču energiju od moje i bez mesa bili bi slabi i bolesni.
Meso je božanska energija od božanskih bića, baš kao i biljke i ljudi i sve u čemu je duh, ali duh je manifestiran kroz cijelu skalu frekvencija, harmonija, i svako biće zrači samo svoj dio energija od toga svega, ima bazu percepcije iz određene točke vibracije iako sadrži sve vibracije u sebi, ta točka je promjenjive prirode.
Duhovne stuje koje prolaze kroz optimalno razvijeno ljudsko biće spržilo bi životinjske živce u životinjama jer nisu prilagođeni za takve vibracije. Struje koje prolaze kroz životinje s bazom percepcije u ljudima bi izazivale strah, očaj, borbu i agresiju jer je ljudsko tijelo prilagođeno za više vibre. Razlike su velike i između samih ljudi. i percepcija svih je potrebna, da se upotpunjujemo i nebudemo slijepi svatko za sebe. netko je svjestan i razvijen u jednom smjeru a netko u drugom, vibra ne određuje vrijednost bića.

grubo je reč da si ono šta jedeš ali aspekte od kojih se sastoji tvoja hrana unašaš u sebe i ti aspekti djeluju na tebe.

znam da mnogi neće razumjet ovu perspektivu pa će zato srat da je to new age sranje, i priznaju samo ono šta mogu vidjeti svojim fizičkim očima i dodirnuti rukama, njima nemam više šta reč, ali i da, sve to i jest sranje za njih osobno, jer ne proživljavaju to pa za njih ostaje samo na riječima, teoriji, a to je dosta bezvrijedno. Ne pišem to za njih i nek preskoće ako ih frustrira, sve šta pišem pišem za oči koje ovo razumiju, za one koji proživljavaju to, dajem im potvrdu, znam da takvih ima i bude, pa eto.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la HypnoToad »

Ronin, prvo kazes da su vegetarijanci bolji, napredniji i evoluiraniji, a odmah nakon toga da je jedenje mesa ego. Nadam se samo da si svjestan urnebesne ironije svojih izjava.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori