Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la dr.manijak »

Evo ja sam neutralan, niti imam nesto protiv vegeterijanaca niti iceg drugog.
Svako ima pravo na svoj izbor, kao sto je neko gej neko strejt tako je neko vegeterijanac a neko voli meso.
Mene briga kako ih hrane i cuvaju meni je bitno da mi je lepo u tanjiru. (mozda zvuci surovo ali tako je)
NE osvrcem se na to da li ih hrane kako ih hrane i ostalo.
Zasto ja ne bih jeo meso da li ga ja jeo ili ne te zivotinje ce i dalje isto hraniti i maltretirati, a ja niti mogu da im pomognem niti odmognem, jedem ono sto volim.
A za to kako ih cuvaju kakve to veze ima ne treba im smestaj sa 5 zvezdica da bi se na kraju pojele.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Tocno ovo sam cuo vec od jednog frenda samo na puno opakiji nacin....covjek voli odredjeni dio jedne životinje a za to je potreban okrutan uzgoj :ymdevil: .

Problem je kad nekome smeta patnja zivotinja uzgajanih a istovremeno na borbu za njihova prava ne gleda kao nesto pozitivno. Puno ljudi.. .usudio bih se reci vecina ljudi se zgraza kad se susretnu s istinom o uzgoju stoke i nekima to zbilja zasmeta no tko cini ista konkretno osim ljudi koji bojkotiraju te mesne proizvode... jer sto se drugo i moze ciniti protiv masovnih korporacija a da vec lagano ne predje u domenu terorizma..... Nisam bas primjetio puno ljudi koji se okrecu kupnji mesa iskljucivo iz organskog uzgoja...naravno jedan od glavnih razloga je i viša cijena... no i tu je da bi došlo do promjene potrebno je bojkotirati ostale proizvode.

Sto se tice vegetarijanstva i ne ubijanja to sam spomenuo u duhovnom kontekstu. Znaci apsolutno suzdrzavanje od bilo kakvog ubijanja (cesto ukljucujuci ne jedenje gljiva). Dostupna je hrpa plodova te hrpa mahunarki i sjemenja..i to je manje vise to, no nekima je ok pojesti pregaženu životinju dok drugi izbjegavaju i jesti bilo kakvo meso zbog probave i zdravlja...tj. drazanja tjela u odgovarajucem stanju za duboku meditaciju. A sto se tice berbe jednogodisnjih biljaka u pravilu je ko i sa ganjom... beres kad je biljka vec duboko zakoracila u starost... A ona prezimljuje u obliku sjemena.

Mislim da je od trenutnog stanja cak bolje i forsiranje održivog lova sa primjerenim kvotama i uz to ajmo reci proširivanje divljine, šume a u tim djelovima postizanje što veceg suživota i pozitinijeg covjekovog utjecaja...

A sto se tice toga da bi vegetarijanstvo moglo spasiti svijet od gladi... i preocito je da to nije istina... ali je istina da se hrpu poljoprivrednog zemljišta koje bi ostalo slobodno nakon prestakna uzgoja hrane za stoku može upotrjebiti za uzgoj određenih monokultura koje su trenutno uzrok pustošenja tropskih šuma.


A inoako je ova tema trebala biti vise o tome kako su vegetarijanstvo i post ajmo reci jedan od instrumenata duhovnog razvoja. Npr. aya je fini duh ali uz fini duh je potreban i post....po mogucnosti pravi ayahuasca post ... I ako netko sumnja da je jedina korist od toga potpuno izbjegavanje sve hrane koja moze dovesti makar do najmanje mucnine uz MAOI na puno nacina se moze lako uvjeriti da ima jos toga. Svakako preporucam pokus sa 60mg DMT nakon nekog mesa i 60mg DMT-a nakon odredjenog razdoblja sto lakse prhrane sa sto manje mesa.

Meni nije neki problem pojesti meso kad znam da moje preskakanje nekog obroka ionako nebi imalo smisla nego bi ta hrana bila bacena ili nesto tako.... ali svejedno pokusavam izbjeci takve situacije jer mi ne sjeda meso na nekoj energetskoj razini...

Ma mislim da sam nedavno od jednog frenda cuo najbolji recept za spas covjecanstva... .kruh..cijeli dan u šumi uz hrpu veselih gljiva :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: ... i tako cijeli dan dok ne dodju elfovi :sunn: .

I umjesto da dajem primjere poznatih vegetarijanaca XD XD XD XD XD XD..da nebi bilo da imam nesto protiv ljudi koji jedu meso evo jeben primjer za nevjerojatnog pozitivca koji ni bas volio jesti bilje - The Bear :thumbsup: ...

Peace.
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Proximus »

Pa zivotinje u lovu vise pate nego zivotinje na manjim domacim farmama, nerijetko se i zivotinju pogodi metkom pa ona pobjegne i pati dok ili ne umre ili ju lovac ne nađe i dokrajci. Makar i ja podrzavam lov, naravno iskljucivo odrzivi lov u svrhu prehrane, jer je to najprirodnija stvar i u biti pravi prirodni nacin na koji su se ljudi prehranjivali tisucama godina (naravno uz sakupljanje biljaka/plodova) prije izuma poljoprivrede koji je oznacio pocetak kraja covjekove suzivota s prirodom u obliku simbioze, a ne parazitiranja kao danas.

Podrzavam svako bojkotiranje mesa iz masovnog uzgoja, naravno ponekad se zalomi neko meso iz ducana ili fast food sranje al to je kad nemam izbora, uglavnom i dalje jedem meso koje moja obitelj nabavlja sa sela od susjeda rodbine (prije i od same rodbine al su stari vec i nemogu se vise brinut za zivotinje). Zivotinje zive u zdravijim uvjetima, vise se krecu i hrane se normalnom hranom bez koktela svega i svacega u njoj, sto se odrazava i na kvalitetu mesa. Uspoređivat kupovnu piletinu s tom, ili kupovna jaja s domacim, je dan i noc, i po izgledu i po okusu. I neznam bas koliko je zdrav zivot samo i iskljucivo od plodova biljaka...

Post prije psihodelicnog iskustva je normalna stvar ali to ne znaci da moras postit cijeli zivot, osim ako planiras svaka tri dana gutat nesto psihodelicno sto samo po sebi nije dobro. Juznoamericki domoroci koji koriste ayu su i lovci i sakupljaci, jedu oboje. ;)

Poznati vegetarijanci? Pa evo, Hitler =)) :ymdevil:
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la dr.manijak »

Kada bi svi bili vegeterijanci, svinje bi recimo izumrele jer nikone ne bi trebale, samo smrde i seru i to je svrha njihovog zivota, tj takodje kada bi svi bili vege PRAVI (znaci ni mleko) krave bi izumrele jer nikom ne bi trebale, i jos mnogo vrsta stoke bi umrlo je rih niko ne bi cuvao.
Jedino ako bih koristili krave i svinje kao kucne ljubimce pa ih jurili da nam donose stap i prave kolut.
Mislim da bi vegeterijanci mogli da budu krivi za IZUMIRANJE a ne SPASENJE zivotinja. :winkk:
I totalno bi izokrenuli lanac ishrane, mi bi jeli travu a zivotinje nas.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Proximus »

svinja bi bila jeben kucni ljubimac da imas dvoriste, s obzirom da su pametnije od pasa :)
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la dr.manijak »

A krava bi mi jurila miseve oko zgrade. :hehee:
Posto vozim trabanta verovatno bi ga neka svinja pojela. :p
http://www.youtube.com/watch?v=KwqJtfk7MEo :ymdevil:
Nemoj da se enko nadje uvredjen samo se zajebavam. :thumbsup:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Proximus je napisao/la: Post prije psihodelicnog iskustva je normalna stvar ali to ne znaci da moras postit cijeli zivot, osim ako planiras svaka tri dana gutat nesto psihodelicno sto samo po sebi nije dobro. Juznoamericki domoroci koji koriste ayu su i lovci i sakupljaci, jedu oboje. ;)

Poznati vegetarijanci? Pa evo, Hitler =)) :ymdevil:
Pa sto je cudno sto su bili i lovci? Tu ni nema nikakvog problema. Problem je kad je neciji nacin prehrane uzrok dugogodisnje patnje..... A i bas me zanima tko od njih jede meso i priblizno u kolicinama kao prosjecni zapadnjak. Pa i agori dime i jedu ljude ... ne da im nesto prigovaram :D.

Hitler se ne racuna jer je ubio svog psa...ni ga pojeo al svejedno..:D. Ja sam dao primjer jednog legendarnog covjeka koji je mislio da su biljke otrovne i nije ih dobro jesti xD...

Ma mislim da je ipak najprihvatljivji oblik konzumacije mesa kanibalizam :D . A ima i onih koji misle da je najduhovniji :D..

I jos jedna stvar sto se tice vegetarijanstva i duhovnosti. Kod meditacije i yoge glavna prednost vegetarijanstva u fizickom smislu je lagana probava... A i ne nanosenje boli drugim bicima ni lose.. Ali nitko nije obavezan na to... vegetarijanstvo je u ovom slucaju jedan od nacina unaredjenja svog duhovnog zivota.. Jos jedna stvar koja pomaze u hakiranju matrixa :mushroom: ...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la dr.manijak »

Zanima me vas stav o jajima i da li ih jedete?

Ako ih ne jedete zasto?

Takodje me zanima vas stav o mleku i da li ga pijete?

Takodje i za ostale mlecne proizvode.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la wolf »

ljudi, meso je dobro za vas ;)
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la extranoize »

dr.manijak je napisao/la:Zanima me vas stav o jajima i da li ih jedete?

Ako ih ne jedete zasto?

Takodje me zanima vas stav o mleku i da li ga pijete?

Takodje i za ostale mlecne proizvode.
jaja izbjegavam iako je to skoro pa nemoguće, sve se radi od njih..
ne jedem ih zato je su ona sjeme života kako su rekli Pigmeji ili tako neki mudri ljudi. a niti jedem ljudske fetuse pa zašto bih onda jeo ptičje..
mlijeko ne pijem jer nema smisla ga piti...zašto se ljudsko/žensko mlijeko ne pakira u boce i prodaje u dućanima? :D
zato jer odrasli ljudi ne trebaju mlijeko. ni ljudsko, ni kravlje ni kozje ni pseće...mlijeko je potrebno mladom organizmu i ono ga dobiva od majke, poslije je to samo fetiš i razlog za postojanje mliječne industrije.
sad će netko reći da nam mlijeko daje kalcij za kosti. kalcija ima i u biljkama...slonovi ne piju mljeko a nisam baš vidio da im pucaju kosti s tim da imaju puno veću masu od naše :-?

čini mi se da je u ovim prehrambenim pitanjima glavna stvar "do the right thing", a sad različiti ljudi različito gledaju na to što je "the right thing"...a neki iako znaju što je "the right thing", nemaju dovoljno snage za činiti to. ja mogu samo reći da osjećam što trebam činiti i trudim se da tako i bude.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Odgovori