Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la HypnoToad »

Jednostavno ne podnosim žitarice. Ne iskorištava mi ih tijelo efikasno kao energiju, uzrokuju mi ogromne skokove u inzulinu, većina se sprema u salo, izazivaju mi strašno jaku i konstantnu glad, još u kombinaciji s voćnim šečerima i punomasnim mliječnim proizvodima je to totalni kaos. Nisam pio ni jeo gotovo nikakve izvore industrijskih šečera.
2-3 kile povećanja mase mjesečno nije izgledalo toliko strašno dok se nije nakupilo...
Stvari su se normalizirale tek kada sam izbacio te tri grupe, žitarice, mliječne proizvode i voće (osim ljeti).
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la aries75 »

HypnoToad je napisao/la:Jednostavno ne podnosim žitarice. Ne iskorištava mi ih tijelo efikasno kao energiju, uzrokuju mi ogromne skokove u inzulinu, većina se sprema u salo, izazivaju mi strašno jaku i konstantnu glad, još u kombinaciji s voćnim šečerima i punomasnim mliječnim proizvodima je to totalni kaos. Nisam pio ni jeo gotovo nikakve izvore industrijskih šečera.
2-3 kile povećanja mase mjesečno nije izgledalo toliko strašno dok se nije nakupilo...
Stvari su se normalizirale tek kada sam izbacio te tri grupe, žitarice, mliječne proizvode i voće (osim ljeti).
Nakupio si toliko sala jer si jeo složene ugljikohidrate u većim količinama nego što ti je organizam trošio energiju. Zdrava vegetarijanska prehrana se bazira na 50% svježeg voća i povrća (po mogućnosti sa sela) , a složeni ugljikohidrati su nadopuna. Naravno izvor proteina su nam pretežno svježi sir, mahunarke, orašasti plodovi i jaja (sa sela). Supruga i ja se tako već hranimo više od 1 god, oboje imamo istu težinu kao i prije. Čak smo išli na opsežno testiranje koje uključuje i mjerenje masnog tkiva i svi pokazatelji su nam idealni, kao i krvna slika. Npr. meni je nakon svih mjerenja izračunata biološka dob koja je 6 godina manja nego moja stvarna dob.

Tako da vegetarijanstvo nije samo po sebi zdravo, sve ovisi o izboru namirnica. Zato sam i ranije napisao da svatko treba istraživati, pa će i naći rješenje. Pogledajte širi kontekst problema.......
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, nisam jeo previše složenih ugljikohidrata a pre malo voća i povrća. Jeo sam 'pravilno', uz vodstvo profesionalnog nutricionista.
Sada sigurno unosim jednako ako ne i više složenih ugljikohidrata iz mahunarki. Zašto je onda tolika razlika?
Žitarice su toksične i genetski unakažene, nitko tko imalo drži do svojeg tijela i zdravlja ih ne bi trebao unositi u sebe, bez obzira kako površinski djeluju na vas.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Ja sam izbacio meso (sa izuzetkom ribe koju povremeno jedem) u zadnjih godinu dana, i osjecam se dobro. Imao sam i period kad sam skroz smanjio unos namirnica zivotinjskog porijekla, ali tada sam osjetio pad energije i snage, tako da sam neke stvari vratio. U principu ne pazim previse na ishranu, ne brojim kalorije i ne planiram svaki obrok, ali ne jedem smece.
Treba da prodje neko vrijeme dok covjek ne stekne nove prehrambene navike, a onda je sve opet prirodno. Recimo sada konzumiram razne stvari koje ranije nisam jeo, npr tahini, razne vrste sjemenki, superfoods (maca, kakao, zeleni jecam), mate i zeleni caj itd. Danas je stvarno mnogo mogucnosti...
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la aries75 »

HypnoToad je napisao/la:Ne, nisam jeo previše složenih ugljikohidrata a pre malo voća i povrća. Jeo sam 'pravilno', uz vodstvo profesionalnog nutricionista.
Sada sigurno unosim jednako ako ne i više složenih ugljikohidrata iz mahunarki. Zašto je onda tolika razlika?
Žitarice su toksične i genetski unakažene, nitko tko imalo drži do svojeg tijela i zdravlja ih ne bi trebao unositi u sebe, bez obzira kako površinski djeluju na vas.
Da, moguće da je i tu dio problema. Uglavnom tvoj problem je sigurno bio veći unos energije od potrošnje. Zaboravio sam napisati da današnje GMO žitaririce uopće nisu zdrave i izbjegavamo ih u prehrani. Kruh također gotovo da ne jedemo osim kada ga sami ispečemo. Od žitarica koristomo često heljdu, kus kus, quinoju, proso. Ni mi ne mjerimo kalorije niti pravimo neku filozofiju, samo par osnovnih pravila i sve je super:

Jesti: svježe voće, svježe povrće, mahunarke, grah, žitarice koje nisu GMO (teško danas naći), svježi sir (s tržnice), jaja, orašasti plodovi, čajevi, krumpir, riža

Izbjegavati: složeni šećeri, sva industrijski prerađena hrana, meso, sol, GMO hrana, alkohol, kava, sirupi
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la s4ha »

Zar nije puno neprirodnije konzumirati mlijecne prerađevine nego meso?

To izuzev sisavaca i majcinog mlijeka u dojenackoj dobi nijedna zivotinja bez naseg utjecaja nije konzumirala niti bi, a i ovima radi probleme s probavom.

Npr. ja sam svejed, ali izbjegavam sve mlijecno koliko god je to moguce, znaci eventualno maslac na kraju u rizoto i tu i tamo za zavrsiti neka jela jer mi je to nezamjenjivo bez toga mo to je mozda par puta mjesecno na mom jelovniku.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la shroomko »

HypnoToad je napisao/la:Ne, nisam jeo previše složenih ugljikohidrata a pre malo voća i povrća. Jeo sam 'pravilno', uz vodstvo profesionalnog nutricionista.
Je ti profesionalni nutricionisti i ostali zapadni medicinari - liječnici, sestre tupe po tim žitaricama. Žitarice za sve, čak i za dijabetičare. Ako ćeš slušati te izvore onda bolje pitati frizerku što jesti i kako biti zdrav.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la HypnoToad »

E znam to sada, ali onda sam bio mlad i još uvijek mislio da treba vjerovati 'stručnjacima'.


Btw,

[media]link[/media]

Poprilično se poklapa s mojim stavom prema vegetarijancima.
:p :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Ronin

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Ronin »

Jebote Hypno koliko ti možeš po =)) jest
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la shroomko »

HypnoToad je napisao/la:2-3 kile povećanja mase mjesečno nije izgledalo toliko strašno dok se nije nakupilo...

:)) Meni je najjače ovo.

Podsjeća me na izjavu najdebljeg čovjeka na svijetu.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... t-man.html
'Finding out that I'm the fattest man in the world has been the wake-up call I needed. I don't blame anyone other than myself for this horrible situation.
=)) =))
Kao dok je imao 300 kg nije bilo razloga za brigu, tek kad je sa 360 skužio da najdeblji čovjek na svijetu tek onda se zabrinuo. :)) :))
Odgovori