Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la s4ha »

slika

Isto je s podatcima.

p.s.

pa zar ne raspravljamo o datoj temi ili bolje preimenovat temu u iskljucivo vege friendly i otvoriti fan club za groupie.
Postujem svaciji izbor, ali isto tako ja imam pravo na misljenje, a u temi kao ovoj ga je ako se ne varam dozvoljeno iznositi, pogotovo jer je smisao ovakvih tema konstruktivna rasprava ili se varam u kojem slucaju moje isprike i samo naprijed...
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la aries75 »

Svatko ima pravo na izbor hrane. Ja sam svojim mišljenjima pokušao osvijestiti da se jedenje mesa temelji na naučenom obrascu. Obzirom da je naučeno u najranijem djetinjstu to je postalo "normalno", a u podsvjesti su stavovi: "svi to rade", "od pamtivjeka svi jedu meso" itd...I onda se ti naučeni obrasci i iracionalni stavovi pokušavaju kroz cijelu povijest racionalizirati i opravdati raznim netočnim tvrdnjama.

Ja sam osobno bio i na jednoj i na drugoj strani, pa tako imam iskustva i mesojeda i biljojeda, i osjećam veliku razliku. Možda da vi skeptici, probate bar par mjeseci biti vegetarijanci, tko zna što bi otkrili :winkk:

Kao što rekoh, neka svatko istražujue istinu i svoje poslanje....... pa ako iskreno traži, naći će
Zadnja izmjena: aries75, dana/u 13.08.2014, 12:05, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Zgubidan »

s4ha je napisao/la:slika

Isto je s podatcima.

p.s.

pa zar ne raspravljamo o datoj temi ili bolje preimenovat temu u iskljucivo vege friendly i otvoriti fan club za groupie.
Postujem svaciji izbor, ali isto tako ja imam pravo na misljenje, a u temi kao ovoj ga je ako se ne varam dozvoljeno iznositi, pogotovo jer je smisao ovakvih tema konstruktivna rasprava ili se varam u kojem slucaju moje isprike i samo naprijed...
Pa ni u kojem trenu nisam osporavao pravo ti na mišljenje. Samo velim kakva je činjenica. Ako je 1+1=2, kak onda neko može imat mišljenje da je to 3?
I citat političara stavljaš? Daj stavi citat biologa.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la s4ha »

Da u pravu si, robno novcana razmjena je nesto najprirodnije i uopce ne omogucuje vegetarijanstvo jer pretpostavljam kako svaki vegetarijanac ima svoje voce i povrce koje organski uzgaja.

Ponavljam, razmazili smo se i mozemo birati sto, kako i kad jedemo, no je li to prirodno?

Govoriti da covijek nije svejed je iracionalna i netocna tvrdnja.

Probao sam, nije islo. Probat cu opet iz drugih razloga.

Meni u podsvjesti odzvanja nesto sasvim drugo od toga sto si ti upakira u mesojede tocnije svejede.
Od pamtivjeka ljudi jedu hranu, jedu onu koja im je dostupna i ne biraju previse, u sklopu određenih kultura se izbjegavaju određene namirnice, to je najcesce jer su ili svete ili u tom podneblju rizicne za trovanja i sl.
Danas imamo skrinje, frizidere, hiper markete, ogromnu marketinsku industriju, gomilu suplemenata i sl.
Koliko bi bez svega toga bilo moguce biti iskljucivo biljojed?
Zasto imamo enzime za razgradnju mesa?
Zasto imamo gotovo identican probavni trakt svim svejedima?
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la aries75 »

Pročitajte tekst , a posebno pogledajte tablicu na dnu teksta:
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=226
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Zgubidan »

1. navodiš pristran link..

2. opet glupost u drugoj rečenici. Ta klasifikacija je napravljena po anatomiji tijela, a ne po tome kaj su naši stari jeli.

Daj odi na volimmeso.com ili sl. i garantiram ti da će pisati da su mesojedi najbolji, najzdraviji i bla.
Tablica je izmanipulirana do bola. Kad nađem vremena složit ću ti takvu tablicu koja te uvjerava da si sličniji glisti neg majmunu.. Da ne govorim da su podaci u njoj djelomično ili bar uvijetno točni....
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Zgubidan »

Tek sad sam pročitao cijeli članak.. Pa mislim ono... Opisuje dva ful atipična svejeda i sam objašnjava da medvjed izgleda ko mesojed, a 80% je biljojed.. Nadalje po istim kriterijima opisuje čovijeka ko biljojeda. Pa kaj nije spomenul svinje (a svinje su i po genetici jebeno slične ljudima) koje su svejedi? Ili majmuna koji su nam najbliži preci? Također svejedi.
Tokom evolucije nekom su rasli mišići i zubi za ubijanje i trganje hrane, nekome otrov, a nekome mozak. Pa je bil dovoljno pametan da si napravi nož i da ubije hranu, pa su mu zubi i mišići zakržljali..
Ajd ja ubijem kravu golim rukama kad ti nakopaš golim rukama istu količinu krumpira. To sasvim ne stoji jer bi bez alata i vegetarijanci bili gladni..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la HypnoToad »

aries75 je napisao/la: Možda da vi skeptici, probate bar par mjeseci biti vegetarijanci, tko zna što bi otkrili :winkk:
Na isključivo vegetarijansku prehranu sam bio prešao pred sada točno 10 godina. Jeo sam sve što se preporučuje novopečenim vegetarijancima, zobene pahuljice, sve integralne pizdarije, rižu, paštu, kruhove, mliječne proizvode, hrpu voća, orašastih plodova i nešto povrća. U prvih godinu dana sam dobio 30 kila čiste masti, dvije upale debelog crijeva, anemiju, snaga mi je pala za bar 30% i imuni sustav mi je bio potpuno poremećen. Nakon godinu dana sam prešao na kao dijetalnu vegetarijansku prehranu, bio sam potpuno slab i bezvoljan, i konstantno neopisivo gladan. Ali i dalje sam tupio po svojemu, bio sam uvjeren u moralnu ispravnost vegetarijanske prehrane i nisam želio slušati svoje tijelo koje je vrištalo u mukama. Trebalo mi je više od 6 godina da saniram štetu uzrokovanu s 2 i pol godine vegetarijanstva. A nikada se potpuno neću moći riješiti masnih stanica stvorenih u tom periodu.

Tako da ako ti želiš biti vegetarijanac, zbog moralne superiornosti ili kojeg god drugog razloga, samo daj, ali nemoj tvrditi da je za svakoga. I da imaš malo objektivnosti bi vidio da je ustvari moderno vegetarijanstvo u našim krajevima naučeni obrazac, moderni trend preuzimanja istočnjačkih tradicija je doveo vegetarijanstvo kao nešto uzvišeno kako bi se razmaženi zapadnjaci moglo osjećati superiorno.

Trebalo bi napraviti eksperiment, uzet ovcu, hranit je mjesec dana pečenim mesom, tigra mjesec dana s plodovima i travom i čovjeka iz neke Indijske zabiti koji se nebrojenim generacijama hrane vegetarijaski hraniti mesom. Što misliš koji od ova tri bi se jedini uspio prilagoditi nagloj promjeni prehrane?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Zgubidan »

Ima neki krpelj od kojeg postaješ alergičan na meso! To trebamo uvozit i puštat po šumama :)
Kao osoba koja misli da je hrana nužno zlo i koja jede usput i samo zato jer mora, uz minimalna uživanja u hrani, često sam po mjesec-dva vegetarijanac a da nisam ni svijestan da jesam. U 2-3 navrata sam bio po 6 mjeseci bez mesa, nisam se deklarirao ko vegetarijanac, jednostavno mi se nije jelo meso. U mom slučaju apsolutno nikakvih promjena ni na gore ni na bolje nije bilo. Niti mi je savjest bila čišća... Pa eto, kad mi zamiriši roštilj, ja ga bez trunke savijesti trpam u želudac :)
E da, a eskimi su biljojedi koji su se naučili 100% mesnoj prehrani? (po onom poučnom linku prijatelja životinja..)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Kako si uspio dobiti 30 kila na vegetarijanskoj prehrani? :blinkk: Ne ide mi to u glavu, osim ako nisi pio ogromne kolicine vocnih sokova.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Odgovori