Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ninti je napisao/la:a mnogi nisu svjesni svojih postupaka i inplikacija istih pa tako žive i sretni su i voljeni
sumnjam, večina ljudi cjelo vrijeme nosi maske sreće i tolerancije, a iznutra izgaraju od emocionalne patnje i torture ega.

Nitko nemože pobjeći od odgovornosti za ono šta radi, možeš ti izmislit stotinu logičnih i prirodnih razloga zašto radiš ono šta radiš ali nemožeš očekivati da će se svemir prema tebi odnositi drugačije nego ti prema njemu.

O razlozima vegetarijanstva (iskonskih najdubljih) već sam dosta pisao, riječ je o svijesti, srcu, energijama i karmi, a ne o filozofiji i ideologiji.

Hranidbeni lanac je prirodna stvar, zapravo energetski zakon svemira, svemir je predatorski nastrojen jer svi entiteti trebaju energiju da bi postojali i djelovali, a tu energiju mogu dobiti jedino transformacijom neke druge energije, odnosno konzumiranjem vanjske energije oblika koji je pogodan za transformaciju u njihovu energiju. Entiteti se uvijek hrane onime ispod sebe ili u ravnini sebe na hierarhijskoj ljestvici jer je jedino ta energija odgovarajućeg oblika koju mogu transformirati za svoju korist.

Ljudi kao bića koja pripadaju prirodi naravno mogu lovit, klat i jest sve ispod sebe (biljke, životinje), i to je prirodno da prirodnije nemože biti. Ali to nosi sa sobom određene učinke na naše biće. Stvar je u vibracijama energije, i uvijek je stvar o tome.

Klanje životinje i konzumacija njenog mesa sa sobom vuće negativne i teške energije u nas, i to se u nama manifestira htjeli to mi ili ne. Manifestira (potencira) se kroz usidravanje svijesti na instinktivni životinjski nivo, emocionalnu patnju, agresiju i borbu. Uglavnom niske sile prirode, čovjek može otić neusporedivo dalje od toga.

Postoji nešto što ljudi nazivaju "duhovnošću", a to je život kroz srce i intuitivnost, harmonija i sklad, mudrost, tišina, lakoća i užitak postojanja. Klanje i konzumacija mesa su sidra za one koji teže takvim stvarima. Nemožeš brijat na ljubav i čistoću a uzrokovat patnju i smrt.
Moraš nešto jesti, da, meso je vrlo praktično i energetski jako, ljudi se često nađu u situaciji da i nema ništa drugo, al opet nikakvo opravdanje i razlozi nemogu promjenit vibraciju energije i zakon karme.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Konacno, argument za vegetarijanstvo kome nemam sta zamjeriti :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Ninti »

Jep potpisujem sve gore navedeno :thumbsup:
A nisam htjela biti tako gruba i reci da mesojedi nisu sretni i voljeni, jer bit ce da jesu u nekoj mjeri, svemir sve voli i prihvaca pa moramo i mi jedni druge bez obzira na ishranu. Nego ta energija koju unosimo u organizam nas vuce gore ili dolje prostoseljacki i u skladu s time su nam i emocije koje primamo/saljemo.. ne zanci da tu nema mjesta i pozitivnim emocijama kao sto su ljubav i sreca (vjerojatno nije ful potencijal ljubavi, al to je tako s ovom fizikalijom u kojoj smo zapeli..)
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
hypokeimenon
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 19.06.2010, 02:49
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la hypokeimenon »

Onda bi trebali jesti samo voće, mliječne proizvode i med.
Jer jedino u tom slučaju ništa ne umire.
zato napravimo vatromet i slavlje najveće
ispratimo zadnje trenutke osamdeset i treće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

plodove entiteta, ne i same entitete. priroda je prepuna svakakvih plodova. ali entiteti flore i gljiva ne nose sa sobom vrstu vibracije energije koje nosi fauna, zato nije isto dal ubiješ i pojedeš mrkvu ili jelena.

postoji 7 oktava vibracije energija.

1. oktava: mineralna razina
2. oktava: vegetativna razina
3. oktava: emocionalna/instinktivna razina
4. oktava: mentalna/intelektualna razina
5. oktava: intuitivna razina
6. oktava: stanje božanske ljubavi/ mudraci / proroci
7. oktava: čovjek bog

flora sadrži prve dvije oktave, fauna prve tri, ljudi sadrže svih 7 ali večina iskustveno živi samo prvih 4 jer su im ostala viša "tijela" zakržljala, skoro kao i da ne postoje jer ne usmjeruju svjesnost tamo, gdje je svijest tamo ide energija. Meso nosi sa sobom energije treće oktave koje su kompatibilne s našim bićem i onda nas isprcavaju na toj razini.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

Iz ovakvog gledišta bi se već dalo raspravljati o ovoj temi što kako utječe...

No imam onda pitanje jedno za te oktave. Kad čovjek jede onda ajmo reć dobiva energiju iz biljaka prve 2 oktave ili meso 3.oktava. U tom slučaju su oktave oblik, vibracije energije koje čovjek jede, ajmo reć malo smiješno al oktava je u tom smislu "hranjiva vrijednost" energije za čovjeka. No čovjek ima 7 oktava, oke. Kad se govori o čovjeku te oktave su stupanj razvijenosti energije, ili tako nešto, stupanj spoznaje. A kad oktave ne gledamo u smislu hranjive vrijednosti oblika energije koje čovjek dobiva nego kad ih gledamo kao stupanj razvijenosti pojedinog bića, to bi značilo da životinje su razvijene samo kroz 3. oktavu? A biljke su razvijene do prve dve oktave? To bi značilo da su biljke gluplje od čovjeka? A to nije istina. Možda sam ja to skroz krivo shvatil sve, pa ak mozes malo pojasnit jos.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Oktave i tonovi se odnose isključivo na vibraciju/frekvenciju energije. Ne odnosi se na hranjivu vrijednost ni količinu pameti. Svijest ne vibrira, svijest je Bog, perspektiva kroz koju proživljava sam sebe obavijen frenkvama energija nekog bića i njegovom osobnošću.

Nespretno je reč da su biljke glupe, ali njihovo biće u ovom svijetu može jedino vegetirati, odnosno izmjenjivati mineralne tvari i kao takvo nemaju ništa s pameti u smislu kojem to imaju ljudi, niti imaju ikakvu moć volje i namjere kojom bi mogli oblikovati ovaj svijet energija kako to može čovjek. Niti imaju emocije/instinkt, iako je to pomalo diskutabilno, postoje eksperimenti koji dokazuju da ipak lagano zalaze na prvi ton treće oktave, ali gotovo zanemarivo s obzirom na utjecaj na nas, ovisno od bića do bića flore (nevalja generalizirati).
Kad govorimo o spiritima biljaka to je onda nešto drugo, spiriti se odnose na svjesnost i osobnost a ne na vibraciju, s njima u interakciju možemo uć jedino putem vlastitog duha, svijesti.

Vibracije energija bića određuju konstantu percepcije njihove svijesti. Možeš to zamisliti kao količinu zamagljenosti/zmazanosti prozora kroz koji gledaš, al ide to malo puno kompleksnije u reali. Oktave energija s obzirom na čovjekovu percepciju odgovaraju i razinama fraktalnog granjanja svemira. Dakle dok si na intuitivnoj razini to je kao da gledaš iz ptičje perspektive, dok si na oktavi više to je npr kao da gledaš iz perspektive austronauta na Zemlju ili još dalje, itd.

Na kraju krajeva ovo je samo pokušaj opisa iz perspektive kako ljudi poimaju stvarnost. jako je nespretno i previše isključivo govorit o ovakvim stvarima. Al ako se ograničimo na Gaina bića i njen svijet onda je to tako nekako.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

Teško rječima opisivati da... ko i sve...
No shvaćam sad što hoćeš reći, hvala :)
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Beyond Ra je napisao/la: O razlozima vegetarijanstva (iskonskih najdubljih) već sam dosta pisao, riječ je o svijesti, srcu, energijama i karmi, a ne o filozofiji i ideologiji.

Hranidbeni lanac je prirodna stvar, zapravo energetski zakon svemira, svemir je predatorski nastrojen jer svi entiteti trebaju energiju da bi postojali i djelovali, a tu energiju mogu dobiti jedino transformacijom neke druge energije, odnosno konzumiranjem vanjske energije oblika koji je pogodan za transformaciju u njihovu energiju. Entiteti se uvijek hrane onime ispod sebe ili u ravnini sebe na hierarhijskoj ljestvici jer je jedino ta energija odgovarajućeg oblika koju mogu transformirati za svoju korist.

Ljudi kao bića koja pripadaju prirodi naravno mogu lovit, klat i jest sve ispod sebe (biljke, životinje), i to je prirodno da prirodnije nemože biti. Ali to nosi sa sobom određene učinke na naše biće. Stvar je u vibracijama energije, i uvijek je stvar o tome.

Klanje životinje i konzumacija njenog mesa sa sobom vuće negativne i teške energije u nas, i to se u nama manifestira htjeli to mi ili ne. Manifestira (potencira) se kroz usidravanje svijesti na instinktivni životinjski nivo, emocionalnu patnju, agresiju i borbu. Uglavnom niske sile prirode, čovjek može otić neusporedivo dalje od toga.

Postoji nešto što ljudi nazivaju "duhovnošću", a to je život kroz srce i intuitivnost, harmonija i sklad, mudrost, tišina, lakoća i užitak postojanja. Klanje i konzumacija mesa su sidra za one koji teže takvim stvarima. Nemožeš brijat na ljubav i čistoću a uzrokovat patnju i smrt.
Moraš nešto jesti, da, meso je vrlo praktično i energetski jako, ljudi se često nađu u situaciji da i nema ništa drugo, al opet nikakvo opravdanje i razlozi nemogu promjenit vibraciju energije i zakon karme.
Nisam čitala čitavu ovu temu jer ima puno stranica :bigsmilee: ali mogu se uključiti i nadovezati ovdje jer mi se rasprava čini zanimljiva. Iako sam vegetarijanka već oko 5 godina, nisam nikad na ovakav način razmišljala o tome.
Razlog zašto ja ne jedem meso je (osim što doista ne osjećam potrebu), današnja mesna industrija zbog koje se životinje muče i maltretiraju, trpaju raznim antibioticima i smećem, žive u nehumanim uvjetima itd itd. Budimo realni, takvo meso niti ne može biti zdravo. A mesna industrija povlači i negativne ekološke posljedice itd itd, ali to sve već znamo.
No, s druge strane - u prirodi postoji hranidbeni lanac, postoje predatori i plijen, i Gaia je to tako savršeno posložila da sve u prirodi funkcionira baš onako kako bi trebalo i tvori savršeni sklad. I sad tu dolaze ljudi... Po mom mišljenju, iako je možda vegetarijanska prehrana prirodnija za čovjeka, ima još uvijek ljudi koji žive nomadskim načinom života, u plemenima i love životinje za hranu. Po meni je to sasvim normalno, i apsolutno ne vidim ništa loše u tome niti vidim da su ti ljudi, koji love životinje za meso, po bilo čemu nanijeli negativnu karmu na sebe. Uzmimo npr. Same, narod koji živi na području Laponije. Budimo realni, u takvoj oštroj klimi sa hladnim zimama ljudi nemaju baš puno izbora jer niti ne raste velik izbor biljaka koje bi mogli jesti i koje bi zadovoljile njihove potrebe za hranom (a i u hladnijoj klimi ljudima je potrebno više kalorija). Oni ovise isključivo o sobovima. Ali, takvi ljudi, koji žive u savršenom skladu s prirodom, iznimno poštuju te životinje koje im daju hranu, jer su svjesni da bez njih ne bi preživjeli. I takvu životinju iskoriste ne samo za meso, već kožu za odjeću, kosti za oruđe, nakit, instrumente... sve se iskoristi maksimalno. Oni žive u savršenom skladu s prirodom, s tim životinjama, jer ih poštuju, i nikad neće ubiti životinju bez razloga nego samo za hranu, isto kao što lav, ako nije gladan, neće ići u lov. Njihova religija je animizam i vide svetost u svemu što postoji, sve je živo i ima duh. Dakle, to što jedu životinje (jer žive u takvoj klimi i nemaju izbora) ne vidim kao bilo kakav nedostatak niti negativnu karmu - to je harmonija prirode, i ima ljudi (malo, ali ih ima) koji žive u toj harmoniji. Sjetila sam se analogije u filmu Avatar, gdje oni, kad ubiju životinju, zamole njen duh da im oprosti i otpuste duh te životinje koji se onda spaja s Eywom (dakle - Gaia)...
Dakle, sve ovo što kažeš o vibracijama stoji i slažem se. Samo si razmišljam koliko stoji to, da ubijanje životinja navlači negativnu karmu (ovdje naravno mislim na slučajeve gdje se ljudi s velikim poštovanjem odnose prema životinji koju ubiju)... jer i plemenski narodi koji na taj način žive imaju vrlo razvijenu duhovnost, ne mislim da ih lov životinja ograničava u njihovim duhovnim iskustvima, percepciji svijeta itd. Oni svakako unose u sebe drukčije vibracije, ali opet, nije to nužno loše. Vrlo vjerojatno je da se zbog toga i lakše mogu poistovjetiti sa životinjskim svijetom, i takav životinjski, instinktivni način funkcioniranja im omogućava lakši lov a time i preživljavanje.
Ja sam za to da se ne jede meso ako to nije potrebno - ali ako nekome život i opstanak ovisi o tome, onda je to ipak druga stvar. Instinkt za preživljavanjem je jači od bilo čega drugog.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

upravu si. kad govorim o karmi ne djelim ju na dobru i losu, nista nije crno ili bijelo. karmom sporazumjevam zakon akcije i reakcije. ne smatram lov i jedenje zivotinja necim losim, naravno da je to harmonija prirode. i mi ljudi takodjer mozemo biti lovina, uzgajani i pojedjeni. al jel ti to zvuci ok? jer s obzirom na prirodne zakone mora biti ok, a opet nesto u nama govorit ce nam da nije ok. a ako nam to nije ok kako onda mozemo smatrati da je ok kad mi to radimo drugima a kad se nama to radi onda je strasno i tragicno, demonsko. Covjekova dusa ide mnogo dalje od zakona prirode.
Odgovori