Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Proximus »

MUP_RH je napisao/la: Sve o čemu govorimo je TVOJA VLASTITA ODLUKA I TVOJA SLOBODA pa zašto ti uopće treba potvrda drugih da si u pravu? Možda zato što ni sam nisi siguran da je tako?
Meni sigurno netreba potvrda, ustvari ovo o cemu pricas je upravo temelj na kojem je ova tema otvorena, jer nisam ja napravio topic gdje govorim kako je jedino ispravno jest i meso i bilje ;) Ja samo odgovaram na premisu postavljenu u originalnom postu ovdje.

Inace se u nacelu slazem s ostatkom tvog posta osom ovog dijela o percipiranju patnje, naime iako je daleko lakse percipirati patnju zivotinja nego biljaka, smatram da samo ono sto MI mozemo percipirat nikako nije razlog za brinut samo za patnju zivotinja dok potpuno ignorirat patnju biljaka, da ne kazem pravit se da biljke uopce nisu ziva bica i da ne umiru. Jer je u biti samo rijec o percepciji.

Al da, to each his own.
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Vjeruj mi niti moja namjera nije bila govoriti da je jedino ispravno jesti samo bilje i veseli me ovakav razuman kraj rasprave.

Niti u jednom trenutku u zivotu nisam gledao na biljke kao manje ziva ili vrijedna bica. Cak niti to da u biljaka ne postoji razvijena svijest ili zivot izvan fizckoga kao kod bilo kojeg drugog bica. Vjerovanje u to su mi ucvrstila odredjena psihodelicna iskustva npr. iskustvo povezivanja sa kaktusima na pristojnoj dozi acida. A nije lose spomenuti i to da je u znanstvenim krugovima priznato da kod biljaka postoji odredjena vrsta komunikacije.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Red »

jedan pogled na dokumentarac The Secret Life of Plants promjeni misljenje :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Zyl
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 27.06.2010, 13:06

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Zyl »

Neko je spomenu "užasan pad energije" nakon što je prestao da jede meso. Što je zapravo interesantno, jer ja sam, kad sam prestao sa istim, osjetio jako veliko olakšanje (psiho-fizičko), kao i velik skok energije.
No da se sve varira od slučaja do slučaja govori i činjenica da je izuzetno bitno izučiti svoju krvnu grupu ali i ostale bitne čimbenike vlastitog organizma kako bi se "upustili" u nešto više-manje radikalno.
U mom slučaju (na sreću) krvna grupa mi ne lajka :) previše crveno meso, ali ni ostale sorte tako da je proces transformacije (koji je od prilike išao kao "od danas ne jedem meso" i tako je bilo) bio spajanje ugodnog sa korisnim.

(ps sorry što nakon mnogo rasprave upadam pomalo oftopično :))
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

Meni nije jasna jedna stvar što se tiče Veganstva.

Nerazumijem zasto je grijeh jesti životinjske proizvode : mlijeko , sir, jaja, med... Pa prvo. To su jedini proizvodi koji se mogu jesti a da vi niste nikoga ubili, dobro ubila je krava travu(tj nije je ni ubila, samo skratila) jer jede travu da bi proizvela mlijeko, ali i vi ubijate biljke jer samo to jedete. Za jaja je vec receno pitanje koje bi postavio, ali ni tu nisam nasao nikakvih pametnih odgovora, a za med da negovorim. MED? za med mi je glupo pitati, jer ce netko zapravo čak odgovoriti na to pitanje... A drugo, kada covjek ima stoku koja daje mlijeko, dok ta stoka ima mlade, mladi piju njeno mlijeko, a kasnije kada odrastu... Tada nepiju mlijeko,i covjek ih mora must, jer ako niste znali današnje krave ako se nemuzu, vime iliti mliječna žlijezda im otiče jer nisu više krave kao što su nekad davno bile i prouzrokuje bol, stvrdnjava se i crvene, te se mlijeko počinje grušati! I onda joj.

Pročitao sam skoro cijelu temu, i šteta jedino , puno članova će međusobno se zbog ove teme gledati drukčije i imati svakakva mišljenja međusobno jedni o drugima, većinom lošija... :( Tj ovo je bilo neprozivanje prvo, ali pretvorio se u sukob, vegetarijancima svaka čast što jesu što jesu jer današnje kupovno meso, nema smilsa opet pričat kakvo je loše... Za neka uvjerenja se slažem, za neka ne.. Moje mišljenje, kao što svako ima svoje... U svemu ima i dobrih i loših strana, i u vegetarijanstvu i u mesu. No za mene su ipak i životinje i biljke jednake, i ubiti biljku je takoder ubiti živo biće, i mislim da biljke nisu ništa manje vrijedne od životinja, mislim čak da su biljke ipak pametnije od svih nas i njima bi najviše poštovanja trebalo dati... No sve je nekako s razlogom, tako da, svaki nek radi kaj misli da je za njega potrebno. :)
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Wolfshade »

Aquanux je napisao/la:
Da su naši preci imali takvih problema ljudska rasa bi odavno izumrla.
Tesko da bi izumrli bez mesa. Ono nije bitno za razvoj tela niti sadrzi nesto neophodno.
Da ne budem kratkovid i ipak pomislim da mislis na surivival:
bilo je vegetarijanaca od kad postoje ljudi,
cesce oni malo vise produhovljeni ali to sad nije bitno.
U najboljem slučaju bi ostali na intelektualnoj razini mravojeda. Evolucija je pokazala da se mozak mesojeda u pravilu brže razvija od mozga biljojeda.

Na primjer - biljojedu je jedina briga kako doći do grma i pojesti ga. Za zaštitu postoje dvije formule - ili si dovoljno velik (npr nosorog) da te mesožderi ne diraju, ili si dovoljno brz da možeš pobjeći napadaču. Čovjek kao biljojed je osuđen na propast, jer nije niti dovoljno snažan niti dovoljno brz da preživi.

Mesojedima opstanak direktno ovisi o njihovoj sposobnosti da uhvate plijen - da vukovi nisu naučili loviti u čoporu - izumrli bi, da se lavovi nisu naučili prišuljati plijenu niz vjetar i napasti iz zasjede - izumrli bi, da ljudi nisu naučili kako napraviti koplje - izumrli bi i oni.


Uglavnom, poanta je da se čovjek kao biljojed ne bi intelektualno razvio, i kao takav bi davno završio među izumrlim vrstama.
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la xarabas »

(:LoveSexDrugs:) je napisao/la:ali zar je moguce spojiti psihodelike (LJUBAV, MIR, DUHOVNOST) sa jedenjem mesa kojim direktno uzrokujemo NEPOTREBNU bol, patnju, smrt...
Odlicna replika jednog mog frenda na tu pricu:
Zbog ovog pretpostavljam da si jedan od onih dušica koje jako muči smrt životinja za našu prehranu.

Pazi sad ovo, no drži se čvrsto jer će skrhati cijelu fabriku realnosti koju poznaješ - sav život, bez ikakve iznimke, postoji nauštrb drugog života.
Ako ne želiš svojom egzistencijom ugrožavati drugi život, možeš komotno skočiti u obližnju rijeku i utopiti se. Svojim vlastitim postojanjem ugrožavaš drugi život. Pojest ćeš jabuku i košticu posrat u wc školjku ili pljunut u koš za smeće - hej, ubio si potencijalno drvo. Svojim životom uzimaš potencijalno stanište nekom drugom stvoru. Krava ubija travu. Drvo sprječava travu da se proširi na tlu na kojem raste. Da ne govorimo o silnim pesticidima i koječemu zbog kojih možeš jesti razne plodove zemlje nauštrb insekata i glodavaca. Da, i vegetarijanska prehrana ubija životinje.
To je produkt majke prirode: opstanak najjačih. Zlo mi dođe kad se ljudi prestrave kad je neka vrsta pred izumiranjem. Tamo su zbog jednog jedinog razloga: fejlali su kao vrsta i njihovo je spašavanje nepotrebno. U prirodi ti životinje umiru mnogo gorom smrću negu na selu gdje dobiju metak u glavu. Čovječanstvo nije istrijebilo niti frakciju jednog postotka vrsti kao priroda. To se zove realan svijet, ne neki pseudo intelektualni idealistički mjehur ignorancije kojim se vegetarijanci vole ogrnuti.
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ovisi s koje perspektive gledaš. Priroda jest nemilosrdna i nema nikakvog osjećaja za moral ili bilo koju drugu čovjekovu vrijednost. I ima mnogo vegetarijanaca koji briju više iz intelektualne strane a ne one osjećajne i svjesne što je jedini pravi put.

Čovjek posjeduje božanske principe tipa ematija i ljubav. Kad kažem božanske mislim na nešto što ne pripada našoj fizičkoj realnosti i njenim pravilima igre, nego je na višem nivou, jednoj višoj i dubljoj realnosti iznad ove, osjećaji koji upotpunjuju i ispunjuju ljudski duh i srce. I o tome je riječ kod pravog vegetarijanstva.

Na psihodelicima često se mogu doživit snažni osjećaji božanskih principa (isti oni do kojih se dođe meditacijama i drugim duhovnim disciplinama) koji mjenjaju perspektivu na život. Nekome tko nije imao takvo ISKUSTVO sigurno spika o božanskom nema veze s vezom i nemože shvatiti taj aspekt, gledat će na to kao na neko religijsko baljezganje bez zdravorazumske logike. I to je tako. Ti češ nastaviti s prirodnim zakonima i tvrdnjama oko preživljavanja najjačih ((što je s mušicama onda, hm, ne čine mi se osobitno snažne, pametne i evoluirane)), a onaj tko je iskusio dublju realnost i božansku ljubav neće nikad uspjet objasnit i predočit svoje osjećaje i težnje onome tko nije. Ljudi kao vrsta oduvijek teže višem i uvjek će težit višem jer dijelom jesu iz višeg ali ih nešto drži na distanci od njihove cjelokupnosti.

I ti osjećaji empatije i ljubavi znaju biti toliko jaki da ti jednostavno više nemožeš jesti nešto ubijeno što je patilo. Možda to jest paradoks s prirodnim zakonima, ali čovjekova svjesnost i njegovi osjećaji već odavno nadilaze ovaj svijet, a i fizička konstrukcija bića čovjeka svakako spada u biljojede a ne mesojede što ću pojasniti kasnije.

Možeš reči da je ubijanje i dok ubereš mrkvu ili salatu, ali taj čin i energije svakako nemožeš usporediti s klanjem životinje, bar što se tiće utjecaja energija tog čina na ljudsko biće i utjecaja unosa te hrane.

Biljna hrana ima drugačiju vibraciju i učinak na ljudsko tijelo i zato ju nemožeš uspoređivati i poistovječivati s životinjskom. Možeš na nivou čiste fizičke energije potrebne tjelu da funkcionira u ovoj realnosti, ali ovdje je riječ o finijim suptilnijim stvarima i zdravlju.

Također, dok čovjek ne jede hranu životinjskog podrijetla, njegove energije se mjenjaju, otvara se i bude senzitivniji na suptilne energije, duhovni napredak bude mnogo lakši jer je tjelo lakše i njegove vibracije više. Naravno ovisi od osobe do osobe koliko će to iskusiti, večini nas je nažalost tijelo pre teško i tromo energetski, a um naglasan agresivnijim fizičkim energijama i plitkim mislima. Zato najčešće nemamo ideje o ničem drugačijem, i iskustveno živimo samo kao pametne životinje. Ali to je podložno promjeni, ovisi o snazi volje i namjere.


Zato bi mesojedi trebali pustiti na miru vegetarijance jer ne kuže njihove osjećaje, a vegetarijanci bi trebali pustiti na miru mesojede jer je priroda nemilosrdna a svaki čovjek mora napredovati u životu svojim tempom. To se ionako nemože izmjenit, bar ne pričom bez iskustava.

A ako je bulšit sve što sam reko onda je i sav doživljaj na psihodelicima i meditacijama samo halucinacija i obmana, sva duhovna iskustva, ali mnogi ljudi sa takvim iskustvima znaju, ili bar osjećaju da to nije iluzija, i da se iza zavjese krije čitavo more ljepote, dublje istine i božanske ljubavi... aspekti svemira i života koji ih privlače i principi po kojima žele živjeti jer ih to usrećuje više nego išta.


Na kraju krajeva Čovjek nije mesojed po svojoj prirodi koliko god netko htio da bude. Ako usporedimo mesojede i biljojede, po svakom segmentu čovjek pripada biljojedima a ne mesojedima.

Mesojedi iliti zvjeri imaju kanđe i brzi su da bi mogli uhvatiti plijen. Ljudi imaju ravne nokte i nisu brzi. Mesojedi mogu otvarati usta samo vertikalno (gore dolje) i kidati meso. Kod biljojeda i ljudi imamo vertikalne i horizontalne pokrete dolnje vilice što znači da je vilica prilagođena mljevenju hrane. Zubi kod mesojada su vrlo ošti (i kutanjaci i očnjaci). Kod biljojeda i ljudi kutnjaci su ravni, a očnjaci su konstruirani za kidanje voča. Što se tiće kiselosti u želucu, imamo 20 puta slabiju kiselinu (kao i biljojedi), za razliku od mesojada.
Kad mačka počne jesti meso zbog njene kiseline u ustima meso će se već početi probavljati u ustima, u želucu će biti potpuno probavljeno i zbog kratkih crijeva bit će izbačeno za par sati. Biljojedi i ljudi nemaju kiselinu u ustima za probavljanje mesa, mi imamo samo enzime za probavljanje ugljikohidrata i imamo veoma slabu kiselinu u želucu koja nemože probavljati meso. Imamo izuzetno duga crijeva kao i biljojedi, u našim crijevima meso se zadržava i do 3 dana.
I zbog toga što ne dolazi do probavljanja mesa u našim crijevima već dolazi do propadanja mesa zbog nedostatka kiseline, oslobađaju se razni raspadni produkti tog mesa koji su jake kiseline koje naše tijelo ponovno apsorbira i tako ljudi dobivaju rak i razne druge bolesti.
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la recycler »

Na koji nacin covek-biljojed u prirodnom okruzenju zadovoljava potrebu za vitaminom B12???

a takodje i:
You can test this, as I did many years ago. I gathered some saliva of my
own in a cup. (I don't need to explain how I did that, but it took me a couple
of days…)
Then I gathered some saliva from my dog, a Labrador Retriever. I did this by
holding up a delicious treat in front of its nose - and held a bowl underneath
to collect the saliva… I repeated this, also over several days, until I had
enough to do some chemical experimenting.
I now took two pieces of apple and two pieces of meat. I dropped a piece of
apple and a piece of meat into each cup. I covered the cups with cellophane
wrap and left them on the kitchen counter.
Next day, the apple piece in my own saliva was almost totally dissolved. The
meat piece looked gross - it had changed color and looked swollen.
In the dog's saliva, I could not observe any change.
A week later, my own saliva was just looking like one cloudy soup. It was
disgusting. I could still feel the presence of some meat (through a
teaspoon), but it was severely transformed. (Yes - it smelled horrible!)
In the dog's saliva, I could still see both the meat piece and the apple piece -
no change, except a general cloudiness of the liquid and a far-from-pleasant
odor that was much less strong than the odor from my own saliva, though.
At this point, I threw the samples out - but I think you can draw the
conclusions….

http://k9joy.com/RawFoodForDogs/Digesti ... xcerpt.pdf
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Na kraju krajeva Čovjek nije mesojed po svojoj prirodi koliko god netko htio da bude. Ako usporedimo mesojede i biljojede, po svakom segmentu čovjek pripada biljojedima a ne mesojedima.

Mesojedi iliti zvjeri imaju kanđe i brzi su da bi mogli uhvatiti plijen. Ljudi imaju ravne nokte i nisu brzi. Mesojedi mogu otvarati usta samo vertikalno (gore dolje) i kidati meso. Kod biljojeda i ljudi imamo vertikalne i horizontalne pokrete dolnje vilice što znači da je vilica prilagođena mljevenju hrane. Zubi kod mesojada su vrlo ošti (i kutanjaci i očnjaci). Kod biljojeda i ljudi kutnjaci su ravni, a očnjaci su konstruirani za kidanje voča. Što se tiće kiselosti u želucu, imamo 20 puta slabiju kiselinu (kao i biljojedi), za razliku od mesojada.
Kad mačka počne jesti meso zbog njene kiseline u ustima meso će se već početi probavljati u ustima, u želucu će biti potpuno probavljeno i zbog kratkih crijeva bit će izbačeno za par sati. Biljojedi i ljudi nemaju kiselinu u ustima za probavljanje mesa, mi imamo samo enzime za probavljanje ugljikohidrata i imamo veoma slabu kiselinu u želucu koja nemože probavljati meso. Imamo izuzetno duga crijeva kao i biljojedi, u našim crijevima meso se zadržava i do 3 dana.
I zbog toga što ne dolazi do probavljanja mesa u našim crijevima već dolazi do propadanja mesa zbog nedostatka kiseline, oslobađaju se razni raspadni produkti tog mesa koji su jake kiseline koje naše tijelo ponovno apsorbira i tako ljudi dobivaju rak i razne druge bolesti.
Ljudi nisu ni biljojedi, ni mesojedi, vec svastojedi, sto je u svakom slucaju evoluciona prednost.

Prije desetak dana sam odlucio da mjesec dana zivim be mesa (sto mi i nije neki veliki problem, buduci da nisam neki mesar), pa da vidimo sta ce biti :psy

Mada mislim da konzumiranje mesa nije lose samo po sebi. Nasi predci koji su zivjeli u bliskom kontaktu sa prirodom i svijetom koji ih okruzuje lovili su zivotinje, i tako obezbjedjivali opstanak.

Trenutno sam misljenja da zdrava i balansirana ishrana moze, ali ne mora sadrzavati meso. Jako je vazno i da mi mislimo da je to dobra, zdrava i ispravna ishrana.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Odgovori