Reklame vs Stvarnost

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la Red »

Nisam znala gdje ovo postat, posto spada pod hranu rekoh stavit cu ovdje.

Bilo mi je zanimljivo vidjeti koliko nas zbilja Reklame lazu i mazu nam oci prekrasnim slikama i divnom hranom sa plakata i reklama, kada realno hrana koju dobijemo pod nos, nije ni nalik onom sa slike :D jos jedan razlog zasto ne padam na slike :ymdevil:

Uglavnom lik je imao mini projekt, 3 dana za redom odlazio je po fast food lancima i donosio doma hranu i usporedivao je sa reklamom i onim dobivenim, slike su zbilja divne =))

studio u kojem je napravio fotoshooooting
slika

slika

slika

slika

slika

slika

aaa ako zelite gledat jos tih sranja pogledajte ovu stranicu sa zbilja ogromnom kolicinom slicnih stvari, ispod slike kliknite na nächstes >> i surfajte i "divite se" :-w
http://www.pundo3000.com/htms/1.htm

jos gadarija (ne mogu vjerovat da se ljudi time bave 8-} )
http://www.thewvsr.com/adsvsreality.htm

i da ne budemo depresivni vec da to i vizualno potkrijepimo, pogledajte isjecak iz legendarnog filma Falling Down sa Michael Douglasom u glavnoj ulozi.

http://www.youtube.com/watch?v=-eREiQhBDIk

Bon appetite :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la drvo.bor »

Iako su svi toga svjesni i dalje se dave u tom smeću. :-?
Follow the white rabbit...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la Red »

znam, ja vec godinama bojkotiram. kako sam pogledala onaj Super Size Me, to mi je bila samo kap koja je prelila casu.... i evo od tada pa do danas nisam ni usla u neki od tih sranja.

ja se drzim pizza, bureka, krompiruša i sl. :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la Frenzy »

Ovo je genijalnost, do koje su mjere voljni ići , još mi je gora činjenica da ljudi stvarno puše takve stvari.
Nisam siguran koliko ovo promašuje temu ali nisam znao gdje da drugdje napišem pa ću ovdje.
slika
Daklem, margarin od kojeg smo navodno pametniji. Vidio sam reklamu na tv-u i ostao blago šokiran. Ako je vjerovati internetu i informacijama koje sam tamo našao, margarin je prvotno korišten kao dohrana puranima kako bi se udebljali. Purani su pomrli. Margarin je trenutno jedna od glavnih namirnica koje ljudi koriste tokom doručka koji je najvažniji obrok u danu i žalosno je da se promovira kao nešto mega zdravo. Još pogotovo kad sam vidio te razne kerefeke tipa margo light ako ste slučajno na djeti, margo iq koji mi i dalje zvoni u glavi kao najveća nebuloza koju sam vidio u zadnje vrijeme jer kao što sam rekao čini naš mozak vitalnim, poboljšava nam pamćenje, koncentraciju itd. Hvala lijepo ali ne :)
Zadnja izmjena: Frenzy, dana/u 17.08.2011, 10:14, ukupno mijenjano 1 put.
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la In The Clouds »

Pa zar nisi znao da su se svi veliki umovi ove drzave sopali Margo IQ-om? =))
Pritom mislim na nasu vladu... I vidi ih kako su sad pametni :-?
Life is good...
TAcoLOco
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 17.08.2011, 16:46

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la TAcoLOco »

ma taj McDonalds je smece jedino kaj valja je sejk od vanilije i sladoledi najace :delicious: :bigsmilee:
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la Psychonaut »

Meni se desila velika promjena u svijesti kada sam zaista prihvatio(ne samo razumio, vec bas prihvatio) da smo sa svih strana kroz medije okruzeni porukama koje za cilj imaju samo da nam nesto prodaju. I to koristeci perfidne psiholoske trikove i manipulacije(pogledati BBC-ev dokumentarac The Century of the Self).

Gdje kod se okrenes, neko ti nesto prodaje. Fuck off!
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la Frenzy »

Psihonaute baš sam sa frendom neki dan imao diskusiju o tome. Gdje god da se okreneš vidiš KUPI! SNIŽENJE 1000000%, RATE, KARTICE, POLA LITRE GRATIS! Bitno da se ljudi žale kako nemaju novaca ali za još jedan usputni artikal će se uvijek naći jer je stravično neophodan. Sad jesu li to subliminalne poruke ili čista ljudska glupost? Možda fascinacija sjajnim predmetima i slično?
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la Psychonaut »

Psihonaute baš sam sa frendom neki dan imao diskusiju o tome. Gdje god da se okreneš vidiš KUPI! SNIŽENJE 1000000%, RATE, KARTICE, POLA LITRE GRATIS! Bitno da se ljudi žale kako nemaju novaca ali za još jedan usputni artikal će se uvijek naći jer je stravično neophodan. Sad jesu li to subliminalne poruke ili čista ljudska glupost? Možda fascinacija sjajnim predmetima i slično?
Po meni, to je manipulacija nasim zivotima. Danas se moze svasta proizvesti i tako zaraditi, samo je problem prodati, pa je tako industrija za prodaju, odnosno marketing, dostigla megalomanske razmjere. Nije u pitanju vise samo proizvodnja materijalnih stvari, proizvode se i zelje koje onda te materijalne stvari zadovoljavaju. Svi mi imamo dovoljno slobode da postanemo zrtve, ali i da se otrgnemo od potrosackog drustva.

Moje pravilo po pitanju kupovine je sljedece: Kupujem iskljucivo ono sto mi zaista treba, i sto cu odmah koristiti. Ne kupujem nesto zato sto je na snizanju(ako mi stvarno nije potrebno), ili zato sto mi je skrenulo paznju. Trudim se da sam svjestan vlastitih potrosackih navika.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Reklame vs Stvarnost

Post Postao/la Frenzy »

Manipulacija u svojem "najčišćem" obliku moglo bi se reći. Stvar je u tome što smo sa svih strana šopani informacijama da nam je određen artikal prijeko potreban te nam je život bez njega do ove točke u životu bio jako težak. Da ga j***š nije tako. Npr. 3 para tenisica naspram jednog ti neće apsolutno ništa relevatno napraviti u životu, imat ćeš samo manje mjesta u ormariću za cipele.

Po pitanju kupovine primjenjujem isto pravilo, kad stvarno treba onda kupim. Jedina iznimka su knjige na koje zapravo i trošim najviše novaca ali to je iz razloga što ću ih koristiti opet a i volim imati slobodu pisati svoje bilješke na margine, označavati citate itd., a i kupiti knjigu nije loša investicija jer ulažeš u sebe i svoje znanje.
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Odgovori