Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la Sophia »

slika

unaprijed se ispričawam što vam nemogu navest točnu količinu potrebnih sastojaka, ali radite odokativno, vjerujte sebi i sigurno če ispast super :)

potrebno: korijen đumbira, količinski otprilike kao na slici gore (osobno stavljam odokativno iliti pola onakvog korijena u prirodnim dimenzijama) , cimet u prahu i ako se ima komadič u kori , nije neophodno ali je poželjno komadič vanilinog štapiča tj, pola , 1 naranča, 1 limun , med , šečer po volji.

u jednoj litri do litre i pola prokuhajte cimetov štapić i vanili štapić, zatim dodajte korijen đumbira nasjeckan na ploške (kada prokuha woda wiše kuhanje nije potrebno, samo slijedi dodawanje sastojaka :) zatim, naribajte koru naranče a potom ju iscijedite tako isto sa limunom, te dodajte meda ili šečera po želji , poklopite i neka odstoji 20ak min, a zatim užiwajte :)

savijet: ovaj napitak je idealan za ljeto i to ohlađen, veoma je osviježavajuč :)

i za kraj u slast :) i javite ako ste isprobali, zanima me vaša reakcija hehe


YOGA čaj >>
sastojci :mlijeko, bjeli papar, anis,cimet,kardamom,klinčići,đumbir i smeđi šečer .
priprema : u litru i pola vode stavite kuhati svega odokaivno : anisa, cimeta, bjelog papra, kardamona,klinčiča i đumbira korijena , da fino prokrčka oko pola sata , zatim dodajte pola litre mlijeka i prokuhajte još 15ak min, fino zasladite po želji i pijte dok je fino vruče. idealan zimski napitak :) a može i u prolječe, i jesen u ljeto molim bez mlijeka hehe ;)

a sad poneka o đumbiru tj, zašto je zdrav gdje nam pomaže :za jačanje oslabljene muške potencije-seksualnog nagona,za jačanje imuniteta, kod želičane nervoze, čira na čelutcu, štiti sluznicu i spriječava stvaranje čireva,grčeve želutca,uravnotežava crijevnu mikrofloru, za otklanjanje nadutosti i slabog rada crijeva, za smirenje grčeva, preznojavanje,uspostavljanje ravnoteže masnoča u krvi,bolji rad mozga i bolje pamčenje, protiv mučnine opčenito, za liječenje dijabetisa,kod karidovaskularnih tegoba, glavobolje migrene,za lječenje krvnih žila,,,
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la wolf »

Josh jedan napitak od djumbira koji rado pravim je cedjeni sok

Sastojci: 1cl soka od djumbira dobijenog procesuiranjem korena u sokovniku
4cl soka od zelenih jabuka (granny smith)

samo kao tako je izvrsno, a mozhe se dodati i koji list matichnjaka ili nane.

ja lichno ne shtedim na djumbiru pa moj bude ekstra ljut :P
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la xarabas »

Mozda glupo pitanje ali gdje mi gradska djeca da nabavimo djumbir npr :/
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la wolf »

U beogradu ih ima u maxiju kao i u vecini prodavnica...

cenim da ih ima u smoposlugama gde god zhivish... na odeljenju za povrce :D
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la Red »

bas tako, kod nas je uvijek kod povrca, ne mozes ga falit ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la wolf »

kad smo kod djumbira, moram da podelim sa vama recept za ginger snuff, koji sam sam smislio :)

u Sokovniku iscedite nekoliko komada korena i ostavite da stoji u chash 30 minuta.
nakon toga ispraznite chashu a na dnu ce biti beli talog, koji kada ga osushite i izmrvite postaje najfiniji prah koji mozhete ushmrkavati, na isti nachin kao i belo :D
Osecaj u nosu je trnjenje i ljutina, ja ga koristim kad su mi zapusheni sinusi, a i ovako ponekad volim da trmnem djumbir kroz nos :P
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la Psychonaut »

Jos ljubitelja djumbira, super B-) Bas cu probati neke od ovih recepata.
Limunada sa djumbirom je isto super, savrseno ljetno pice. Napravite normalnu limunadu, i unutra ubacite svjezeg, narendanog djumbira po volji. Moze se i djumbir maloko prokuhati(na fazon caja) da bolje "pusti", pa onda pomjesati sa limunadom.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la wonaabi »

jel neko probo đumbirovo pivo? :D
mislim si ovih dana kupit masu đumbira pa spravljat napitke da slučajno ne umrem bez spoznaje tog okusa :p
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la Red »

nesto tako sam probala kod mojih, mislim da je J. Oliver u jednoj kuharici stavio recept nekakakav pa majka spremila. ima lud okus, ali ja Đumbir bas ne volim, tako da nisam bila nesto odusevljena :ymdevil:

Jamie Olivera i njegov recept đumbirovog piva iliti ginger ale-a.

Sastojci za otprilike 1 l napitka:

140 g đumbira (otprilike 1 veći korijen)
4 žlice smeđeg šećera
3 limuna ( i kora i sok)
1 l gazirane vode

Za početak treba ugrubo naribati đumbir (ne treba ga oguliti prethodno). Dodati šećer, koricu 2 limuna i sok od sva tri limuna.

slika

Tada to sve treba lagano izgnječiti (kao caipirinhu) par sekundi da što više soka izađe van.

slika

Na kraju preliti litrom gazirane vode, ostaviti da stoji 10-ak minuta, procijediti sok kroz cjediljku i staviti ga u hladnjak, a ostatak baciti. Prije nego ga stavite u hladnjak, kušajte pa po potrebi dodajte još šećera ili limunovog soka. Ja sam svojem dodala još malo šećera.

slika

Sok je stvarno osvježavajuć, okus đumbira toliko pecka da zaboravite na vrućinu, a tu je i limunov sok koji je uvijek dobrodošao za ovakve dane. Po želji ukrasite listićima mente.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Čaj od Đumbira - Yoga čaj

Post Postao/la wonaabi »

šta nije bolje s kvascem nego odmah gaziranu vodu?to mi djeluje ko neki fejk džindžebir...wannabe nevoli fejkere :p
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori