Vesele Palacinke :))

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Odgovori
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Vesele Palacinke :))

Post Postao/la L.A. Woman »

Jucer sam,s obzirom da je vrijeme uzas,odlucila uz film,pocastit se palacinkama.
Postupak za smjesu (isti kao kod obicnih) :
jaja+vanilija šečer (s obzirom da imam ovisnost o ovom malom poroku,stavljam ga u omjeru,koliko jaja,toliko kesica secera)
naribam koru od naranče (ili limun-ja ga osobno ne volim bas)
naravno dodam malo ruma
jako malo soli
brašno
voda i mljeko (pola-pola)
Smjesu razdjelite u nekoliko manjih posuda (ovisno koliko razlicitih boja imate)
zatim u svaku smjesu dodate po jednu boju za kolace.
ovu boju osobno koristim
04180744l.gif
04180744l.gif (8.01 KiB) Pogledano 2966 puta.
i to bi bilo to :x
smjesa na tavu i čarolija šarenila može zapocet

Dobar tek :awesome:
palacinke_boja.jpg
palacinke_boja.jpg (33.93 KiB) Pogledano 2966 puta.
sarene.jpg
sarene.jpg (34.86 KiB) Pogledano 2966 puta.
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vesele Palacinke :))

Post Postao/la Svilaja »

Ne loše.
Ja kad radim palačinke (a to je rijetko jer zasmrde kuću a i ne podnosim šećer) onda umiksam u smjesu koju bananu. Onda su super, samo šta morate pripazit jer malo lakše zagore. :)
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Vesele Palacinke :))

Post Postao/la L.A. Woman »

mmm banane,zvuci njami
neki jos dodaju i slatko vrhnje
-probat cu to definitivno
:D
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vesele Palacinke :))

Post Postao/la Red »

Volim natrpati burbon vanilije, cimet, orahe, naranju ili limun korice... ma trpaš što ti dođe.

E da, jedan mali "trik" Ubacite malo rastopljenog maslaca (onako fetu debelu 0,5 cm) u svoju smjesu.... mmmm daje im neku kremoznost i bolji i puniji ukus :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Vesele Palacinke :))

Post Postao/la L.A. Woman »

zahvaljujem ^:)^
step by step do usavrsenja palacinki :D
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Uranija
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 24.03.2013, 13:42
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Vesele Palacinke :))

Post Postao/la Uranija »

Odlicno izgledaju te tvoje palacinke, L.A. :) ja bih vjerovatno otisla predaleko pa bih crtala po njima jer mi nije problem zaigrat se u kuhinji k'o malo dijete... E sad cu bas u nabavku pa cu se bacit na sarene palacinke, ubaciti malo boja u ovu sivu nedjelju, hvala na ideji! :thankyou:

E ne znam ako je netko probao, ali ja sam nedavno otkrila novi nacin spravljanja palacinki koji je za mene malo je rec bozanstven, pa da ga podijelim s vama jer je tako smijesno jednostavan a fenomenalan! Dakle, smjesu treba napraviti malo gusce i untura staviti cimeta - ja volim kad sve mirisi po cimetu pa ga bas natrpam unutra onako fanj. I onda na red dolazi - jabuka \:D/ nju cete fino ocistiti (ja maknem sredinu, koru ostavim, stvar je ukusa) i izrezati po duzini, na tanko (ili naribati ako imate kakav pribor za to, poput onog super sjecka haha, btw super stvar ta cudesna kutija). Kada ulijete smjesu u tavu, deblji sloj, uroniti ploskice jabuke u gornju stranu i mantrati dok donja strana nije spremna jer okretanje zna biti malo zaje*ano :YMPRAY: :bigsmilee:

I eto, okrenete palacinkicu, jabuke se brzo peku pa to sve ne traje puno duze od spravljanja obicnih. Eto, tko voli takve avanture tipa pecene jabuke, definitvno preporucam, mozete improvizirati, dodavati i oduzimati sto vam padne na pamet, kako god, it can't go wrong with pancakes :)

Dobar tekic!
Whichever road I follow, I walk in the land of many gods, and they love and eat one another. Suddenly all my ancestors are behind me. Be still, they say. Watch and listen. You are the result of the love of thousands.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vesele Palacinke :))

Post Postao/la Svilaja »

Umak za palačinke od banana
- Banane
- Vrhnje
- Malo kefira ili jogurta
- Med
- Cimet
- Maslac
- U mikseru izmiksajte sastojke osim maslaca. Maslac rastopite i takvoga ga dodajte i izmiješajte sve zajedno. Stavite u hladnjak ili zamrzivač dok se ne zgusne. Dobar tek! :delicious:
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Odgovori