Doručak netko?

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?

Doručkujem...

Nikada
2
4%
Ponekad
20
39%
Samo kada radim
0
Nema glasova.
Uvijek
29
57%
 
Ukupno glasova: 51
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la Kadulja »

To ja stalno dečku govorim. Ne može smršavjeti ako ne doručkuje. Doručak pokreće metabolizam.

Ovi zobeni prutići mi se čine fantastični. Baš imam zobenih pahuljica, kupila kilu, ali ne znam što s njima. Nađem li sirup u trgovini radim ovo.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la Svilaja »

Svaki dan ga jedem!

Nekad si ispržim jaja, pa malo začinim majčinom dušicom a ako ce biti naporan dan dodam i malo pancete.
A najdraži doručak su mi muesli..

Homemade Muesli
slika
Sastojci:
- Zobene pahuljice
- Sušeno voće
- Svježe voće
- Mlijeko, jogurt ili kefir.
- Smeđi šećer, ili puno bolje, med.
- Žitarice po izboru (smeđa riža, ječam)
- Začini po izboru

Pomiješajte zobene pahuljice sa suhim voćem (može bilo šta, brusnice, marelice, isjeckane smokve, grožđe, jabuke, može doslovno bilo šta ići), šećerom (ukoliko ne želite koristiti šećer, nemojte staviti ništa) i začinima (cimet, đumbir, može i malo muškatnog oraščića, ovisi o drugim sastojcima). Dodajte mali prstohvat soli. Ovu suhu smjesu možete skladištiti na sobnoj temperaturi u staklenci.

Ovo možete zaliti mlijekom, jogurtom ili najbolje kefirom i jesti bez ičeg drugog. Ili ako hoćete još finiji i zdraviji obrok dodajte meda, kuhane riže ili ječma.. Nasjeckajte banana (mmmmmm..), jabuka.. Bilo kojeg voća, osim ja mislim citrusa tipa limuna ili naranči, jednom sam to probao i bilo mi je loše.

Sve u svemu, ovakav obrok je pun ugljikohidrata, mliječnih masti, vitamina i drugih jako potrebnih tvari za organizam.. Eksperimentirajte, i uživajte u doručku! :delicious:

edit: Jao sad tek vidim da je već pisano o ovome u temi, a dobro nek ostane svejedno..
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la shroomko »

Kadulja je napisao/la:To ja stalno dečku govorim. Ne može smršavjeti ako ne doručkuje. Doručak pokreće metabolizam.
Ovo nije istina. Ja sam smršavio 15 kg u godinu dana tako da nisam jeo doručak ni ručak. I to je vjerovali ili ne zdravija varijanta. Zove se intermittent fasting.

http://en.wikipedia.org/wiki/Intermittent_fasting

Tako su jeli i stari Rimljani, a robove su hranili 3 puta dnevno i to žitaricama. Gladovanje je faza u kojoj se tijelo čisti, pročišćava (i više nego inače). Ako stalno jedeš nikad ne možeš biti u fazi gladovanja, a to nije dobro.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la Kadulja »

Slušam ono što biolozi i liječnici kažu. Treba imati redovite, ali zdrave obroke.
http://tvojdoktor.com/kako-ubrzati-metabolizam/
Organizam je poput motora. Nema ulja ne može raditi.

Često gladujem, ne jedem ni ujutro ni popodne, mršava sam, ali se osjećam slabo, loše i iscrpljeno. Kada jedem ujutro osjećam se ok cijeli dan i ne boli me glava.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la Svilaja »

Neznam odakle ti to da gladovanje je zdravo.
Gladovanje nije zdravo. Post je, i to mislim da post bez molitve ili meditacije nema smisla. Gladovanje je iscrpljivanje tijela, a post je čišćenje tijela na duhovnoj (meditacijom, molitvom), fizičkoj (ispijanjem isključivo izvorske vode, ona izvlači toksine iz tijela zbog svoje mekoće) i mentalnoj (izbacivanjem loših navika izbacujemo loše misli) razini..
Mnogi (kao ja) nemaju pristup izvorskoj vodi, tako da ne poste. Znam da je ne-postiti nezdravo za organizam, ali šta se može, kad nemam čiste vode.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la dr.manijak »

Sad sam razbio svinjsku ili pileću dzigericu u pavlaka sosu i pire krompir, bio je to opak sex mirisa i ukusa, mislim da mi se bebe stvaraju upravo u stomaku!
Evo i recepta, nije baš doručak, ali mi koji ustajemo u kasna popodneva možemo to smazati..

Džigerica u pavlaci:

Sastojci:

600 gr džigerice
2 dlkisele pavlake
2 glavice crnog luka
malo brašna
so
biber
malo senfa
vegeta
ulje

Luk isecite na rebarca i propržite. Džigericu isecite na tanje i manje komade, uvaljajte u brašno i sa obe strane propržite na luku. Nalijte malo vode, dodajte pavlaku, senf i začine. Stavite da malo prokuva i to je to.


Jednostavno a preukusno...


A sad pire krompir na sexy way!
Pa da krenemo:

Sastojci:
1 kgkrompira
100mlvrelog mleka
50 grputera
1 kasica kisele pavlake
2-3 kasike tecne pavlake
po ukusu soli
po ukusu persuna
5-6 cenabelog luka

Skuvati krompir i beli luk, koji ste prethodno ocistili, u posoljenoj vodi, ocediti ga pa ih propasirati kros onu rucnu masinu kroz koji progurate krompir (potato ricer, mislim da se tako zove),u propasirani krompir dodati VRELO mleko, jer je onda krompir mnogo ukusniji i vazdusastiji, dodati putera, dobro izmesati, pa dodati tecnu pavlaku i soli, po ukusu. Dodati persun, jos jednom sve promesati probati za so, na vrhu staviti kasiku kisele pavlake posuti persunom i posluziti. Danas sam ga pravila po tom receptu, odusevljeni smo ukusom, jer ovde se uopste beli luk i ne oseca.



UŽIVAJTEEE!! :cheesy:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la Kadulja »

Kada piše šalica zobenih, šalica brašna i šalica ulja - na kakve točno šalice se misli? Jer ja ih imam od pola decilitra pa do tri decilitra.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la dr.manijak »

U kulinarstvu kada se kaže šalica/časa misli se na 2dl, a kada se kaže kašika nečega misli se na supenu kašiku, ako kažu kašičica onda je ona mala za kafu.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la Kadulja »

Hvala!

Još samo jedno pitanje, ako netko zna, mogu li sirup voćni zamijeniti medom?
Avatar
tea
rank3
Postovi: 62
Pridružen/a: 27.07.2012, 13:27
 pohvaljen: 11 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la tea »

moj doručak: banana, kivi, naribani đumbir, dve kapi ulja crnog kima, jabuka naribana, limun.
nakon toga: salata, domaći sir i jaja.
We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.
Odgovori