Doručak netko?

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?

Doručkujem...

Nikada
2
4%
Ponekad
20
39%
Samo kada radim
0
Nema glasova.
Uvijek
29
57%
 
Ukupno glasova: 51
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la M & R »

Šalica toplog mlijeka u koju stavim žličicu ghee maslaca + 5 zrna badema + banana + naranča ili mandarina .. u protivnom ako nema voća ondak žitarice sa jogurtom. :)
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la s4ha »

Kako kad doruckujem, ako radim onda ga nikako ne preskacem, ako ne radim i sl. preskocim ga tj. pojedem nesto ako sam bas gladan.
Nemam neki univerzalni dorucak, i trudim jesti koliko toliko raznoliko, a jedem sve osim mljeka i mljecnih prerađevina osim maslaca u manjim kolicinama cisto jer je specifican i poprilicno nezamjenjiv u kulinarstvu.
dr.manijak je napisao/la:U kulinarstvu kada se kaže šalica/časa misli se na 2dl, a kada se kaže kašika nečega misli se na supenu kašiku, ako kažu kašičica onda je ona mala za kafu.

Ovo i nije bas precizno... U principu treba gledati odakle je recept.
Najcesce je to metrickih 250ml iliti 2.5dl, ali imas US cup koji je 240ml, imperialni 284ml i japanski koji je 200ml tj ovaj koji si iznad napisao.

Sve u svemu 250ml (2dl/0,2l) je preciznija mjera.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
TheRainDancer
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 26.12.2013, 21:52
 pohvaljen: 1 put

Re: Doručak netko?

Post Postao/la TheRainDancer »

Ja najčešće preskačem doručak i ujutro popijem crnu kavu bez šećera, ponekad s malo maslaca unutra ako mi baš treba dodatni boost taj dan.

Kada stignu hladniji dani, kao sada recimo, onda napravim doručak koji me ugrije ujutro:

Naribam jabuku i dodam šalicu tople vode i chia sjemenke. Dok se to lagano grije, nasjeckam šaku lješnjaka i dodam to ujutra skupa s malo gorkog kakaa, hrpom cimeta i žličicom meda. Na kraju dodam zobene da se zgusne i to je to.
Bude onako pundekasto zbog chia sjemenki, jako je zasitno i kao da me zagrije ujutro.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la AFX »

Ono šta ja radim je totalno nezdravo, tako da me je sram uopće napisati.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la shroomko »

TheRainDancer je napisao/la:Ja najčešće preskačem doručak i ujutro popijem crnu kavu bez šećera, ponekad s malo maslaca unutra ako mi baš treba dodatni boost taj dan.
Jebes dorucak. Setnja je najbolji dorucak. :D
TheRainDancer je napisao/la:Naribam jabuku i dodam šalicu tople vode i chia sjemenke. Dok se to lagano grije, nasjeckam šaku lješnjaka i dodam to ujutra skupa s malo gorkog kakaa, hrpom cimeta i žličicom meda. Na kraju dodam zobene da se zgusne i to je to.
Bude onako pundekasto zbog chia sjemenki, jako je zasitno i kao da me zagrije ujutro.
Imam te chia sjemenke a ne koristim jer nekako ih nikad ne stavim nigdje. Bas cu probati ovu varijantu. Samo cu izbaciti zobene jer su bezveze i kakao jer ga nemam. A i ribati jabuku je gnjavaza. Ah mislim da mi treba neki drugi recept.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la Vid Svante »

Meni odičan i zdrav doručak je shake. Stavim mlijeko domaće, zobene ili quinou, rižin zaslađivač, smrznuto šumsko ili borovnice, bananu... nekad puknem psilium klice ili kak se već pišu :) ponekad i bubnem ashwagandu. Kad sam se naviknuo na to ne mogu ništa drugo jesti. Nekako dobijem dozu voća koju nikad ne bi maznuo tokom dana.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Doručak netko?

Post Postao/la gotta »

jedem pahuljice- od meda ili čokolade
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
carobni kupus
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 09.07.2017, 11:28

Re: Doručak netko?

Post Postao/la carobni kupus »

trba imat love za to :mushroom:
Avatar
NjOzA
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 14.02.2018, 09:09
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Doručak netko?8

Post Postao/la NjOzA »

Ja navečer stavim zobene u zdjelu ( nekad ih sameljem u mlinu ) , preko stavim orašaste plodove koje isto sameljem u mlinu i narežem malo suhog voća preko toga. To sve polijem vodom da se fino natopi ali ne previše i ostavim da prenoći . U jutru dospem malo mlijeka i ugrijem to sve u mikrovalnoj i bude mi cool . To radim svako jutro i cool je .
edit: Opštepoznato ali malo 'znano u nas je da kad se ostavi suho voce zajedno sa zitom par sati da odstoji, da se dobije posebna energetska hranjivost koja se unoseci to pojedinacno ne bi pojavila , tzv 1+1=3 efekat :))
SUHO VOĆE NAREZATI U KOMADIĆE DA DODJE DO KULMINACIJE ESENTRIČNIH SPOJEVA
Odgovori