Recepti mezzo vegetarijanca

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Odgovori
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Recepti mezzo vegetarijanca

Post Postao/la Perun »

Idemo prvi:

~ Špusaka ~

slika
Špusaka je varijacija na musaku samo se`radi od špinata i/ili blitve.

Ogulite krumpire, isječete ih na ploške i ubacite u ključalu vodu. Vade se nešto prije nego su skuhani, ocjede i začine po vlastitoj želji i nahođenju.
U duboku tavu ili vok se ubaci krupno isjeckani luk, malo sitno isjeckanog korjena i lišća celera, kim. Okrene se dok luk ne požuti na maslinovom ulju pa se dodaju sitno, sitno sitno isjeckane kockice pršuta (napomenuo sam da sam mezzo vegetarijanac).
Malo se prćka po tavi pa se zatim ubaci oprana i na rezance izrezana blitva i/ili špinat.
Pirja se tako dok blitva ne opadne, dodajući malo po malo vode, da se stvori toć.
U namašćenu (nebi ovo namašćenu nikad napisao, ali nema recepta di tako ne piše) tepsiju
se složi red krumpira, baci se propirjana zelenjava na to i gore slijedeći sloj krumpira.
Peće se dok gornji krumpiri ne dobiju boju kakvu VI želite.

U slast!
Ko prije umre duže je vječan
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Recepti mezzo vegetarijanca

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Brijem da cu probat ovaj recept samo bez mezza. I peci cu dok ne dobiju nebesko plavu boju :D .
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Recepti mezzo vegetarijanca

Post Postao/la Devil'sChase »

Ovo izgleda prefino :D ovo još nisam vidio. Moram priznati da inače su mi vaše vegeterijanske i musake i lazanje bolje od onih sa mesom :)
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Recepti mezzo vegetarijanca

Post Postao/la recycler »

Malo mi je samo ona slika u neskladu sa receptom :-?
Zakleo bih se da je ona na slici zalivena sa par komada jaja umucenih s mlekom pre pechenja...mislim, kao kod klasicne moosake :)
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Recepti mezzo vegetarijanca

Post Postao/la Red »

:ymdevil: ubacila sam sliku da ozivim recept, mada slika nije slika orginalnog recepta :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori