Raffaello torta

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Odgovori
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Raffaello torta

Post Postao/la Frenzy »

Nisam fan kolača i slatkog ali ovo jednostavno moram objaviti ovdje jer je torta perverzija. Kao što kaže i sam naslov u kremu idu prave Raffaello kuglice. Frendica je radila dečku za rođendan i ne moram naglasit da je torta nestala u roku pola sata.

Iznimno slasna i kremasta torta. U sebi sadrži vrhunsku Ferrerro Rocher poslasticu, Raffaello kuglice umiksane u samu kremu od slatkog vrhnja. Svojim će okusom sigurno osvojiti i one najzahtjevnije, jer u svakoj kuglici Raffaella skriva se bogat okus mlijeka, bijele čokolade i lješnjaka.

Potrebno za biskvit:
kalup Ø 26 cm
170 g omekšanog maslaca
170 g šećera
5 cijelih jaja
20 dkg mljevenih lješnjaka
70 g brašna
1 prašak za pecivo

Za kremu :
16 Ferrerro Raffaello kuglica +
8 za dekoraciju
250 g Mascarpone sira
100 g kiselog vrhnja
50 g šećera u prahu
200 ml slatkog vrhnja
1/2 žličice želatine fix
po potrebi malo šlag fix-a

Postupak :
1 . Pećnicu zagrijte na 180 C. Kalup namastite ili obložite pek papirom.
2 . Pjenasto izmiksajte maslac sa šećerom,pa umiksajte jedno po jedno jaje, a potom ručno gumenom žlicom umiješajte suhe sastojke, brašno izmješano sa lješnjacima i praškom za pecivo.
3 . Smjesu izlijte u pripremljen kalup, prekrijte ju odmah komadom pek papira kako vam površina biskvita nebi potamnila. Pecite 40-45 minuta. Pečen biskvit izvadite iz kalupa, ostavite da se ohladi pa ga prerežite na dva lista.
4 . Donji dio biskvita stavite na tacnu za tortu, pa oko njega zatvorite opran okvir kalupa za tortu.
5 . Maskarpone izmješajte sa kiselim vrhnjem i šećerom u prahu, te kuglicama Raffaella tako da ostanu vidljivi komadići kuglica. Zasebno izmiksajte slatko vrhnje s malo želatine fix, pa primješajte smjesi s Maskarponeom. Kremom premažite biskvit u kalupu, prekrijte drugim listom, a zatim tortu prekrijte alu folijom i ostavite 60 min. u hladnjaku da se stisne.
6 . Slatko vrhnje stucite sa malo šlag fiksa. Maknite foliju i okvir kalupa, pa tortu sa svih strana premažite s 2/3 šlaga. Ostatkom napunite slastičarsku vrećicu sa većim zvjezdastim nastavkom i naštrcajte 8 ukrasnih ružica. U svaku ružicu utisnite po jednu Raffaello kuglicu. Ostatak razmrvite i pospite po sredini torte.

slika

Ako se itko upusti u ovaj sport nek si pripremi nekih 200-njak kuna jer su sastojci malo skuplji, prvenstveno radi Raffaella.

IZVOR:http://coolrecepti.blogspot.com
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Raffaello torta

Post Postao/la Kadulja »

Ajme, idem sad u wc, stavit ću si krpu na usta i pošteno se isplakati.
Inače sam fan Schwarzwald torte, ali ovo izgleda predivno.
Baš sam neki dan jela rafaello nakon dugo vremena. Koji je to okus. Aaaaa ja bi još :-s
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Raffaello torta

Post Postao/la Red »

ma od kada je stavio ovo ludilo padam u iskusenje da probam napraviti ovu tortu..ali..malo me financije prcaju pa cu odgoditi za drugi put. maskarpone i rafaelo kuglice, evo to mi je dovoljno da me napali :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Raffaello torta

Post Postao/la Frenzy »

=)) Mislim da sam uspješno dokazao da je ljubav između žena i slatkiša nešto što nama muškima nikada neće bit jasno. Sranje je doduše kaj sastojci jesu skuplji ali to znači da je treba raditi samo u posebnim prilikama :P
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Raffaello torta

Post Postao/la Red »

sto je najbolje nisam nesto strasno luda za slatkim, izabrala bi kiselo uvijek prije slatkog :P pa slano... slatko mi je napeto samo u nekim trenucima. ali mascarpone, rafaelo, cocos, vanilija... e to me kupi odmah :D

ima neka tajna veza izmedu slatkog i zena, to ne osporavam. ove moje koje znam ili nose cokoladu u djepu u slucaju nuzde ili u ponoc idu u trgovinu po slatko jer ne bi izdrzale noc :ymdevil:
slatko daje osjecaj utjehe i ugode, zeni dvije prijekopotrebne stvari kada se osjecaj tuzno i tjeskobno :p
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Raffaello torta

Post Postao/la Red »

Isprobano!

ovaj vikend sam dobila zadatak od majke da napravim ovu tortu. Ispala je FENOMENALNO! a i okus joj je bozanstven! :x
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori