Domaći Kruh

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Odgovori
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Domaći Kruh

Post Postao/la Devil'sChase »

Evo napokon sam se odlučio pokušati ispeći domaći kruh, i uspjelo mi je :). Strašno mi je žao što to nisam prije napravio, jer sada sam u napasti da samo jedem kruh koji ispečem, ali naravno nemam vremena svaki dan peći kruh. No za posebne prigode sigurno.
Odlučio sam se za kukuruzni zato što volim jako guste kruhove od kojih se najedem sa 2 šnite. Naravno domaći kruh se nemože nikako uspoređivati s onim iz pekare jer znamo da je pogotovo bijelim kruhovima iz pekare glavni sastojak zrak. Ali zato domaći kruh možete raditi po volji, gusti, rijetki, srednji, napuhani, nenapuhani, neovisno o tome dali to bio raženi, bijeli, crni kruh... Jedino kukuruzni će vam bit uvijek gušći zbog kukuruznog brašna. Teže se diže od glatkog, ali zato je kruh bolji. Ovo mi je prvi put bio da sam pekao kruh ikada, čak nisam ni znao kak to treba ić, kako tijesto uopće mora izgledati, kolko mekano odnosno tvrdo treba bit... No snašao sam se nekako, i uspio.
Radio sam po receptu s coolinarke "moj kukuruzni kruh od mmmary" zato jer u taj recept ide puno kukuruznog brašna i te sastojke sam imo pri ruci. Evo na coolinarki ima jako puno recepata za domaće kruhove svih vrsta pa mi je zato glupo pisati recept neki ovdje. To ćete naći sami ako nekog zanima kako kome paše. http://www.coolinarika.com/recepti/jela/kukuruzni-kruh/
Ako će ikada netko peći kruh i želi staviti slike, a to bi bilo stvarno super, neka ih stavi u ovu temu.

Evo mog kruha o kojem blebećem (dost sam već pojeo). Korice su bijele zbog brašna. Stavite na njih kukuruzno brašno prije pečenja ako želite boju kuruze, ko na pravim domaćim kruhovima. Znate kako to izgleda...

[thumbnail]http://i1098.photobucket.com/albums/g37 ... kruh-1.jpg
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Domaći Kruh

Post Postao/la Red »

Njam, svaka cast :ymapplause:

nisam do sada nikada ispekla kruh. ne znam zasto, moguce jer imam losu rernu i svaki pokusaj kolaca ili cak pizze zavrsi katastrofalno. sada pomislis mozda da nemam pojma kuhat i da ne znam sta radim :ymdevil: ali kad odem kod staraca uredno pecem svakakve pizdarije i ispadnu savrseno. zakljucila sam da je sjeban neki grijac i rerna ne pece ravnomjerno. a za te stvari treba biti dobra rerna, a mene neuspjeh ubija :P

Moja stara ima onaj pekac ludi, za kruh. pa to je nesto savrseno i zbilja razmisljam da ga kupim. Ima tajmer, mozes ga namjestit po programu kojeg izaberes i cak nastimat da se usred noci upali, da te ujutro doceka svjezi topli kruh za dorucak. mislim da su oko 600 kn. ee to je odlicno, jer sve umijesi za tebe a ti trpas unutra sto god zelis. a tek tijesto za pizzu,uffff. moja stara radi takve perverzije da je to cudo. ubaci masline, sjemenke, ma sta god zelis...

e to zelim za bozic :x

raspisala se, naduvana posla :ymsmug: htjedoh reci, bravo na kruhu...i da, svakako cu jedan umijesiti, vidjet cu za koji cu se odluciti, pa kud puklo da puklo sa rernom!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Domaći Kruh

Post Postao/la Devil'sChase »

Neznam kako ce ti ispasti ako ti ne pece ravnomjerno, ali naravno vrijedi probati, mozda uspije sasvim super. Ja nisam puno ocekivao za prvi put, ali ispalo vise neg super sta se mene tice. Ovaj pekac kruha je fora, i koristan ako mislis svaki dan pec svoj kruh, i mislim da cak imas ih od oko 300-400kn, rekao mi je jedan čovjek da je uspoređivao neki od 1300kn i neki od cca 400kn il malo više nezz, i da su sasvim isti, tj da jednako dobro rade. Ali meni je veći gušt praviti ručno, provedeš zabavno vrijeme lijepo :D a uopce nije tezak posao, sretno ako ces pokusati u pecnici, i sretno s poklonom za božić :D
Kalahad
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 31.03.2012, 09:29
Ima zahvala: 2 puta

Re: Domaći Kruh

Post Postao/la Kalahad »

Poštovanje!
Evo i jednoga Pekara kod Vas!
pošto sam trenutno bez posla,palo mi je na pamet da ispečem kruh i rekoh pošto ovdje vidim temu o kruhu,kada ga ispečem budem objavio sliku i recept-uvijek kod kuče pravim extra izmjene u recepturi! :ymdevil:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Domaći Kruh

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Red je napisao/la:Moja stara ima onaj pekac ludi, za kruh. pa to je nesto savrseno i zbilja razmisljam da ga kupim. Ima tajmer, mozes ga namjestit po programu kojeg izaberes i cak nastimat da se usred noci upali, da te ujutro doceka svjezi topli kruh za dorucak. mislim da su oko 600 kn. ee to je odlicno, jer sve umijesi za tebe a ti trpas unutra sto god zelis. a tek tijesto za pizzu,uffff. moja stara radi takve perverzije da je to cudo. ubaci masline, sjemenke, ma sta god zelis...
da fakat jako dobra stvar, koristim ga već par mjeseci svaki dan i radi odlične kruhove, i ono... imam svaki dan svoj kruh :) izrada rukama ima svoj gušt naravno, al ja bi svaki dan što više svojega pa mi je pekać super, i da istina, predobro tjesto za picu napravi, brijem đemove radit s njim, i biskvit za kolač radi, to još isto nisam probao.
Odgovori