Doručak netko?

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?

Doručkujem...

Nikada
2
4%
Ponekad
20
42%
Samo kada radim
0
Nema glasova.
Uvijek
26
54%

Ukupno glasova: 48
M & R
rank7
Zahvalio/a: 155 puta
Prim. zahvala: 54 puta

Re: Doručak netko?

PostPostao/la M & R » 10.03.2014, 10:16

Šalica toplog mlijeka u koju stavim žličicu ghee maslaca + 5 zrna badema + banana + naranča ili mandarina .. u protivnom ako nema voća ondak žitarice sa jogurtom. :)
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
s4ha
rank5
Zahvalio/a: 54 puta
Prim. zahvala: 64 puta

PostPostao/la s4ha » 08.06.2014, 15:51

Kako kad doruckujem, ako radim onda ga nikako ne preskacem, ako ne radim i sl. preskocim ga tj. pojedem nesto ako sam bas gladan.
Nemam neki univerzalni dorucak, i trudim jesti koliko toliko raznoliko, a jedem sve osim mljeka i mljecnih prerađevina osim maslaca u manjim kolicinama cisto jer je specifican i poprilicno nezamjenjiv u kulinarstvu.

dr.manijak je napisao/la:U kulinarstvu kada se kaže šalica/časa misli se na 2dl, a kada se kaže kašika nečega misli se na supenu kašiku, ako kažu kašičica onda je ona mala za kafu.

Ovo i nije bas precizno... U principu treba gledati odakle je recept.
Najcesce je to metrickih 250ml iliti 2.5dl, ali imas US cup koji je 240ml, imperialni 284ml i japanski koji je 200ml tj ovaj koji si iznad napisao.

Sve u svemu 250ml (2dl/0,2l) je preciznija mjera.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
TheRainDancer
rank1
Prim. zahvala: 1 put

PostPostao/la TheRainDancer » 12.11.2016, 09:49

Ja najčešće preskačem doručak i ujutro popijem crnu kavu bez šećera, ponekad s malo maslaca unutra ako mi baš treba dodatni boost taj dan.

Kada stignu hladniji dani, kao sada recimo, onda napravim doručak koji me ugrije ujutro:

Naribam jabuku i dodam šalicu tople vode i chia sjemenke. Dok se to lagano grije, nasjeckam šaku lješnjaka i dodam to ujutra skupa s malo gorkog kakaa, hrpom cimeta i žličicom meda. Na kraju dodam zobene da se zgusne i to je to.
Bude onako pundekasto zbog chia sjemenki, jako je zasitno i kao da me zagrije ujutro.
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 204 puta
Prim. zahvala: 192 puta

PostPostao/la AFX » 12.11.2016, 10:25

Ono šta ja radim je totalno nezdravo, tako da me je sram uopće napisati.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 139 puta
Prim. zahvala: 196 puta

PostPostao/la shroomko » 13.11.2016, 11:23

TheRainDancer je napisao/la:Ja najčešće preskačem doručak i ujutro popijem crnu kavu bez šećera, ponekad s malo maslaca unutra ako mi baš treba dodatni boost taj dan.

Jebes dorucak. Setnja je najbolji dorucak. :D

TheRainDancer je napisao/la:Naribam jabuku i dodam šalicu tople vode i chia sjemenke. Dok se to lagano grije, nasjeckam šaku lješnjaka i dodam to ujutra skupa s malo gorkog kakaa, hrpom cimeta i žličicom meda. Na kraju dodam zobene da se zgusne i to je to.
Bude onako pundekasto zbog chia sjemenki, jako je zasitno i kao da me zagrije ujutro.

Imam te chia sjemenke a ne koristim jer nekako ih nikad ne stavim nigdje. Bas cu probati ovu varijantu. Samo cu izbaciti zobene jer su bezveze i kakao jer ga nemam. A i ribati jabuku je gnjavaza. Ah mislim da mi treba neki drugi recept.
Vid Svante
rank8
Zahvalio/a: 98 puta
Prim. zahvala: 54 puta

PostPostao/la Vid Svante » 13.11.2016, 16:05

Meni odičan i zdrav doručak je shake. Stavim mlijeko domaće, zobene ili quinou, rižin zaslađivač, smrznuto šumsko ili borovnice, bananu... nekad puknem psilium klice ili kak se već pišu :) ponekad i bubnem ashwagandu. Kad sam se naviknuo na to ne mogu ništa drugo jesti. Nekako dobijem dozu voća koju nikad ne bi maznuo tokom dana.
gotta
rank7
Zahvalio/a: 41 put
Prim. zahvala: 29 puta

PostPostao/la gotta » 02.03.2017, 00:18

jedem pahuljice- od meda ili čokolade
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
carobni kupus
rank1

PostPostao/la carobni kupus » 09.07.2017, 10:32

trba imat love za to :mushroom:

Natrag na “Čarolija okusa”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.