°LILA° kosmička igra samospoznaje

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

°LILA° kosmička igra samospoznaje

Post Postao/la Red »

LILA: kosmička igra samospoznaje
Leela the game of self-knowledge

slika

«Lila» je jedinstvena knjiga – knjiga koja je ujedno i igra. Drevnim indijskim mudracima se ta igra još pre naše ere pojavila u meditaciji kao odgovor na njihovu plemenitu želju da na zabavan način podstaknu svoje duhovne učenike na samoispitivanje i uviđanje temeljnih istina o putu duhovnog uzdizanja i o nivoima spoznaje, koji su takođe i nivoi samog postojanja.

U ovom kompletu je uz knjigu priložena i tabla za igru sa 72 polja – koja su razvrstana u osam ravni koje predstavljaju sedam čakri i najviše stanje koje nadilazi sve čakre – a tu je i kockica kojom se igra.

Cilj igre je dostizanje kosmičke svesti, iz koje smo svi i potekli. Sama knjiga je tumačenje tih polja, koje nam pomaže da razumemo zašto smo dospeli na određeno polje, koje opasnosti odnosno povoljne mogućnosti ono sadrži, i na šta je potrebno da obratimo posebnu pažnju.

Ovu igru možete da igrate sami ili u odgovarajućem društvu. Igra nema takmičarski karakter; svako igra svoju igru i na sebi svojstven način se kreće ka cilju koji je svima zajednički. Zapanjujuće je koliko je kockica u stanju da prepozna vaše osobine i obrasce ponašanja i da vam ukaže na njih, pomažući vam tako da proniknete u suštinu svojih unutarnjih prepreka, da se otrgnete od svojih poistovećenja i da uvidite kako da svojim vrlinama omogućite da se nesmetano ispoljavaju. Iz tog razloga ova igra ima brojne poklonike širom sveta, a odnedavno je počela da ih stiče i u našoj zemlji.

Poznati indijski autor Haris Johari je na osnovu fragmenata izvornog teksta vrlo uspešno načinio savremenu verziju ovog dela. Između ostalog, on kaže: «Da bismo razumeli pojavni svet moramo, dakle, da postanemo naučnici-istraživači sopstvenog bića, i da ispitamo organizaciju sopstvene svesti, ravni u kojima se celog svog života gubimo, kao i zmije i strele na koje nailazimo u svom uzdizanju. Upravo u ovoj sferi igra Lile služi svojoj najvišoj svrsi. Jer ona je mapa bića, igralište Jednog-koje-postaje-mnoštvo.»

Pored ostalog, u knjizi su na jednostavan ali precizan način objašnjeni brojni bitni termini iz joge, koji su inače često pogrešno ili nepotpuno shvaćeni.

Igra je smeštena u kutiju dimenzija 17,5 x 17,5 cm , a tabla na kojoj se igra igra je 34,5 x 34,5. Igru prati knjiga od 108 strana.

Jednom davnom sam zaigrala ovu igru i voljela bi opet. vidim da se moze naruciti pa mozda se i odlucim. Svatko tko zeli upoznat sebe sigurno bi uzivao u ovako nekoj igri samospoznaje.

ako mi je netko zeli pokloniti, Tu sam :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: °LILA° kosmička igra samospoznaje

Post Postao/la extranoize »

i ja bi :D
gdje ima za naručit?
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: °LILA° kosmička igra samospoznaje

Post Postao/la Red »

nalazila sam na par mjesta, srpski sajtovi, izgooglaj malo.
http://www.prosvetljenje.net/index.php? ... cle&id=271
http://www.kupindo.com/kupovina/Drustve ... je/9064806

cijene se krecu od 900-1000 din
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: °LILA° kosmička igra samospoznaje

Post Postao/la In The Clouds »

Vrlo interesantno, mozda se i dam u potragu za ovim...
Life is good...
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: °LILA° kosmička igra samospoznaje

Post Postao/la Sophia »

joj pa ja imam tu igru , samo sad više neznam gdje je, uu jako dobra igric ama i wiše nego dobra, pogotovo knjižica koju uz nju dobiješ,, a zna trajati saaatima,a danima heehehehe,, ima je u zgu za kupit mislim :) u svakom slučaju topla preporuka, jer je uistinu igra gdje mnogo naučiš o svemu, od numerologije , energetski odnosi, čakre i psihologija,ma sve i svašta :) topla preporuka za sve one koji traže nešto više od irice, jer na kraju krajeva to ni nije igrica nego školica :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: °LILA° kosmička igra samospoznaje

Post Postao/la Čiča »

Zna li netko točnu lokaciju gdje se može naručiti/kupiti ova igrica/ knjiga <3 ?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: °LILA° kosmička igra samospoznaje

Post Postao/la Red »

Ok, ovaj put sam se malo potrudila da nađem kako se točno zove igra.

Leela - the Game of Self-Knowledge
https://www.youtube.com/watch?v=WU9cdop2KX8

Ima je po netu koliko hoćeš ako će netko naručivati online
http://www.amazon.com/Leela-Game-Self-K ... 0892814195
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori