Pecanje

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Zgubidan
rank8
Zahvalio/a: 25 puta
Prim. zahvala: 99 puta

Re: Pecanje

PostPostao/la Zgubidan » 14.07.2015, 19:20

Ja mislim ko Chengi. Ribolov u svrhu prikupljanja hrane je ok, ovaj sportski C&R mi je bedastoća. Cilj sporta je nadmudriti i uloviti životinju bez mozga, poslikat se s njom na vagi i pustit ju osakačenu...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 378 puta
Prim. zahvala: 880 puta

PostPostao/la HypnoToad » 14.07.2015, 19:50

Pa C&R postoji samo zbog lobiranja kvazi moralnih vegetarijanaca. Naravno da bi svatko tu ulovljenu ribu odnio kući i pojeo, ali zakoni i pravila nametnuti od strane 'etičkog' lobija to ne dopuštaju. Nitko ne bi svojevoljno bacio tunu od 100 kila nazad u more...
Ali ako 'nemaju mozga', u čemu je onda problem? To bi značilo da ne mogu biti iztraumatizirane, jer fizički osakaćene najčešće uopće nisu.
These days they will find us learning that we had it all wrong; but these days they will find us unashamed because we were learning all along; and the radio plays a familiar song...
Chegi
rank8
Zahvalio/a: 42 puta
Prim. zahvala: 62 puta

PostPostao/la Chegi » 25.07.2015, 00:30

Ma C&R mi je mozda i najgluplja stvar kojom se ljudi bave sto se tice lova i ribolova,bezveze osakatis neko zivo bice iz hobija, to necu ni da komentarisem...

Ja sam pre dosta godina na moru upecao ribu, udica je probola kroz usta i izasla je kroz oko(pored ocne jabucice) i pola sata sam pokusavao da izvucem udicu i svaki put kada sam krenuo da izvucem udicu riba se trzala i onda sam popustao jer sam se saosecao sa njom, kao meni kada bi neko probo neku kuku kroz usta pored oka i jos cimao napred nazad neuspevajuci da je izvuce. Tada mi se to desilo prvi put u zivotu(da se zapravo saosecam sa zivotinjom koju ja licno sakatim/mucim) i od tada mi nije bas svejedno da li cu da pecam ili ne, u sustini mislim da me HypnoToad-ov post asocirao na to da zapravo i nije neka steta upecati cak ni manje ribe po principu kedera, i oni zapravo jedu razna ziva bica i slicno ali sta znam,opet mi taj proces skidanja ribe sa udice i nabadanje na novu udicu radi pecanja vece ribe deluje poprilicno nemoralno i morbidno:/
Sto se tice vecih riba recimo kada bih upecao stuku, sa time nemam problem, direktno sa sve udicom bih joj odsekao glavu i spremio je za rostilj a posle bih lako izvadio udicu znajuci da ne mucim bespomocnu zivotinju :D

Natrag na “Razbibriga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.