Pecanje

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pecanje

Post Postao/la Zgubidan »

Ja mislim ko Chengi. Ribolov u svrhu prikupljanja hrane je ok, ovaj sportski C&R mi je bedastoća. Cilj sporta je nadmudriti i uloviti životinju bez mozga, poslikat se s njom na vagi i pustit ju osakačenu...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pecanje

Post Postao/la HypnoToad »

Pa C&R postoji samo zbog lobiranja kvazi moralnih vegetarijanaca. Naravno da bi svatko tu ulovljenu ribu odnio kući i pojeo, ali zakoni i pravila nametnuti od strane 'etičkog' lobija to ne dopuštaju. Nitko ne bi svojevoljno bacio tunu od 100 kila nazad u more...
Ali ako 'nemaju mozga', u čemu je onda problem? To bi značilo da ne mogu biti iztraumatizirane, jer fizički osakaćene najčešće uopće nisu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pecanje

Post Postao/la Chegi »

Ma C&R mi je mozda i najgluplja stvar kojom se ljudi bave sto se tice lova i ribolova,bezveze osakatis neko zivo bice iz hobija, to necu ni da komentarisem...

Ja sam pre dosta godina na moru upecao ribu, udica je probola kroz usta i izasla je kroz oko(pored ocne jabucice) i pola sata sam pokusavao da izvucem udicu i svaki put kada sam krenuo da izvucem udicu riba se trzala i onda sam popustao jer sam se saosecao sa njom, kao meni kada bi neko probo neku kuku kroz usta pored oka i jos cimao napred nazad neuspevajuci da je izvuce. Tada mi se to desilo prvi put u zivotu(da se zapravo saosecam sa zivotinjom koju ja licno sakatim/mucim) i od tada mi nije bas svejedno da li cu da pecam ili ne, u sustini mislim da me HypnoToad-ov post asocirao na to da zapravo i nije neka steta upecati cak ni manje ribe po principu kedera, i oni zapravo jedu razna ziva bica i slicno ali sta znam,opet mi taj proces skidanja ribe sa udice i nabadanje na novu udicu radi pecanja vece ribe deluje poprilicno nemoralno i morbidno:/
Sto se tice vecih riba recimo kada bih upecao stuku, sa time nemam problem, direktno sa sve udicom bih joj odsekao glavu i spremio je za rostilj a posle bih lako izvadio udicu znajuci da ne mucim bespomocnu zivotinju :D
Odgovori