Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
fear8wonder
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 19.11.2013, 00:44
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la fear8wonder »

uh, falafel :lovee:

inaće, najpoznatiji vegeterijanski(može bit i veganski fast fud), dolazi sa bliskog istoka.
pošto ga nema nigdje u mom gradu za kupiti prisiljena sam da ga sama pravim. i zapravo je jako zabavno, od jedne smjese mogu se hraniti cijeli tjedan :lovee:
slično kao kad se radi humus od slanutka,ali se falafel prži i ima spešl začine

RECEPT:
  • skuhani slanutak(kupite tvrdi sirovi slanutak,bolji je od onog iz konzerve, pustite ga da odstoji u vodi preko noći)
  • peršin
  • 1 kapula
  • par češnjeva češnjaka
  • feferon
  • korijander
  • kim
  • sjemenke sezama,lana..
  • žlićica sode bikarbone
  • 4 žlice brašna
  • sol
  • ulje
prvo napravim zelenu pastu: izmixam peršin,kapulu češnjak,feferon,..
zatim izmixam kuhani slanutak(treba da se kuha dok ne omekša da se može lepo izmixati)
dodam slanutak u zelenu pastu,dodam ostale začine,brašno,sol.. izmješam to sve skupa da dobijem smjesu poput tijesta. ne smije biti pre vodenasta,ako je-dodajte više brašna.
primjetih da je smjesa bolja kada duže odstoji i tek se onda peče
može se dogoditi da se kuglice počnu raspadati u ulju-dodajte još brašna!!! :ymapplause:

zatim zagrijem ulje(treba da bude duboko ulje)
navlažim ruke da oblikujem malene kuglice
kada dobiju zlatnu boju, gotove su!

tada jedem kuglice falafela u lepinji(po original receptu koristi se tortilja) sa svježim povrćem npr. luk,kupus,cikla,pomidor,salata,rotkvice. postoji i spešl umak koji se radi, ali ga ne koristim. ako već stavljam umak izaberem čili ili mediteran majonezu, odlično pašu uz falafel :)

više ovdje: recept za umak
dobar tek!


moje pitanje: znas li nekog tko se bavi magijom(crnom ili belom) i želiš li se time baviti?
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Čiča »

fear8wonder je napisao/la:uh, falafel :lovee:

inaće, najpoznatiji vegeterijanski(može bit i veganski fast fud), dolazi sa bliskog istoka.
pošto ga nema nigdje u mom gradu za kupiti prisiljena sam da ga sama pravim. i zapravo je jako zabavno, od jedne smjese mogu se hraniti cijeli tjedan :lovee:
slično kao kad se radi humus od slanutka,ali se falafel prži i ima spešl začine

RECEPT:
  • skuhani slanutak(kupite tvrdi sirovi slanutak,bolji je od onog iz konzerve, pustite ga da odstoji u vodi preko noći)
  • peršin
  • 1 kapula
  • par češnjeva češnjaka
  • feferon
  • korijander
  • kim
  • sjemenke sezama,lana..
  • žlićica sode bikarbone
  • 4 žlice brašna
  • sol
  • ulje
prvo napravim zelenu pastu: izmixam peršin,kapulu češnjak,feferon,..
zatim izmixam kuhani slanutak(treba da se kuha dok ne omekša da se može lepo izmixati)
dodam slanutak u zelenu pastu,dodam ostale začine,brašno,sol.. izmješam to sve skupa da dobijem smjesu poput tijesta. ne smije biti pre vodenasta,ako je-dodajte više brašna.
primjetih da je smjesa bolja kada duže odstoji i tek se onda peče
može se dogoditi da se kuglice počnu raspadati u ulju-dodajte još brašna!!! :ymapplause:

zatim zagrijem ulje(treba da bude duboko ulje)
navlažim ruke da oblikujem malene kuglice
kada dobiju zlatnu boju, gotove su!

tada jedem kuglice falafela u lepinji(po original receptu koristi se tortilja) sa svježim povrćem npr. luk,kupus,cikla,pomidor,salata,rotkvice. postoji i spešl umak koji se radi, ali ga ne koristim. ako već stavljam umak izaberem čili ili mediteran majonezu, odlično pašu uz falafel :)

više ovdje: recept za umak
dobar tek!


moje pitanje: znas li nekog tko se bavi magijom(crnom ili belom) i želiš li se time baviti?
Hvala ti na receptu, nastojat ću to isprobati čim prije :) :ymhug:

Znam, i želim znati kako ju upotrijebiti samo za osobne obrambene svrhe (protunapadne) kad i ako bi do toga slučajno došlo.

Najdraži film?Zašto? :)
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la SleppyInHead »

Waaa to je tako teško pitanje. Ne možeš samo tako pitati ljude da odaberu jedan najdraži film. To je nemoguće.
Sad sam se dala u razmišljanje koji bi to meni bio najdraži. Pogledah svoju bazu filmova ističu mi se Velvet Goldmine i Trainspotting. Ali ima tu još dobrih, kao što je This is England, sjećam se, taj mi se baš svidio. I onda sam išla gledati serije od tog filma i pokvario mi je cjelokupni dojam.
Svakako su dobri uradci Martina Scorcesa i L. Dicapria. To je uvijek zanimljivo pogledati.

A u zadnje vrijeme što sam gledala, ističu mi se Enigma i I origins. I origins je bio poseban.

PITANJE! Što trenutno igraš?
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Ka3p »

Trenutno ne igram nista Jer nisam opcinjen bas tehnologijom I virtualom, ali metaforicki igram igru koja se zove zivot, haha,


Dali bi radije zivjeli u sumi? Ili u nekom gradu ? Zasto ? A zasto ne ? :grin::smile:
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Ronin

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Ronin »

U gradu...jer sam ionako uz more ... a tu imam sve potrebštine ,na selo ne bih živio jer bi ga tako zaslužio vikendom a tako selo kao mjesto ne bi izgubilo svoj čar...dobro je kombinirat kopno i more...

Da je svjet pun zombija , koje bi bilo tvoje idealno oružje i zašto?
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Sophia »

jela magija je mnogo močnija pri obrani od teških oživljenih energija, tama privlači tamu, no tama od svjetlosti bježi. provjereno. crna magija je egoistična-egocentrična i isključivo služi egu i njegovim matrialnim ciljevima.


pa svijet i je pun zombija ,možda ne onako kao su filmski prikazani..

a oružije, anđeoski glas koji će im putem pjesme vibracije probuditi srce - ilitiga maknut okove sa srca




pitanje : kako ti je bivati sad u ovom trenutku na planeti zemlji?
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la s4ha »

Nelose :-? Katkad malo dosadno, al za to sam sam kriv :D





Volis li kuhati?
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
NekiTamo
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 26.02.2015, 12:35
Ima zahvala: 47 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la NekiTamo »

Ne kuham jer nemam pristup kućanskim aparatima otkako sam zapalio kuhinju. :ymdevil:
Ma de serem, jednostavno sam lijen po tom pitanju :D
Pitanje
Kolika je brzina mraka?
Question everything, assume nothing
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la s4ha »

c



Je li sve religije i ucenja u biti govore o istom?
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Red »

Kad čitaš sve i svašta i analiziraš, ispada da svi u suštini govore o istome, ili žele prenijeti isto. Bizarno... ali meni to tako nekako izgleda.. sve u svemu- svi pričaju o istome, možda drugi nazivi, drugi pristupi... :ymdevil:

Šta si želio biti kad si bio mali? I jel si to postao? Ako nisi zašto nisi?

(ja se točno sjećam: detektivka (ono CSI), veterinarka i arhitekt =)) ništa nisam od navedenog )
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori