Vaša Budućnost?

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Vaša Budućnost?

Post Postao/la Red »

Dragi moji, sjedim tu nadimljena nesto... pitam se dosta puta u takvim trenucima gdje cu ja biti za 5 god? ponekad nemam pojma, i panika me hvata no ponekad mastam.

Ako mastate, gdje se i sa kim vidite u vasoj Najsvjetlijoj varijanti Vase buducnosti. dakle pricam o idealnoj varijanti - ne opterecenoj parama i icim materijalnim. Dakle zanima me, na koji nacin bi zeljeli sebi udovoljiti u svakom pogledu. Vas san :D

Da probijem led, upravo sada sam napisala topik o Izgradite Kuću Vlastitim Rukama- The Hand Sculpted House i tu nekako zastala i sebe odmah zamislila u tako necemu. i odjednom se San stvorio u mojoj glavi. Ja kako gradim takvu kucu :D na nekoj parceli... da malo rukama zemlju stiskam i gradim si dom. Bilo bi to jako zabavno.

voljela bi da mi u tome netko i pomogne naravno, dakle mora postojat jos netko tko ce samnom graditi ovaj san, hehe to je jos zanimljivije.

i znate... nemam vise 20 godina, i moja buducnost vise nije maglovita, znam sto bi najvise voljela, neki mir, mogucnost tako nekog ludila od izgradnje kuce, osobu za voljeti i sve to umotano u Zivot, tvoj zivot, koji si izabrao i obozavas.

Ja ne znam za vas, ali mene te stvari zbilja vesele, mastanja. Zanima me, Gdje vi sebe vidite u vasoj buducnosti? :-B

Hvala na djeljenju :ymhug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la HypnoToad »

Da li ovdje govorimo o nečem idealnom, o našim maštanjima, ili o onome što bi realno moglo biti? Neki su pre ljeni i pre prestrašeni da bi im to dvoje bilo jednako. :D
Ako ćemo o idealnom, onda je to meni ono standardno, mala udobna kuća u prigradu, s velikim dvorištem i vrtom, veliki staklenik za uzgj gljiva i mikološki labaratorij, moja srodna duša ( :)) ), dvoje zdrave djece, hrpetina životinja i velika šuma u blizini.
Ali nekako mislim da su šanse da se to ostvari gotovo neznatne. :D
Druga bi bila da potpuno poludim, pobjegnem u šumu, postanem potpuno psihotičan, pomućenog razuma, divlja životinja, tijela i instinkata potpuno prilagođenih preživljavanju, bez ljudskih gluposti kao što su um i emocije. To bi isto bilo dobro.
AL nekako mislim da je najvjerojatnije da će sve to ispast kao preživljavanje i prilagođavanje društvu, mali stan, 8 sati rada dnevno, i sanjanje o onome što bi moglo bit.
Na kraju uvijek ispadne tako, svi samo sanjaju o svojem idealnom životu, ali ih jako malo sakupi hrabrosti poduzeti nešto u vezi toga.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la pacov »

sviđa mi se tvoj san Red :)

o sličnoj budučnosti smo frend i ja razmišljali pred nekih godinu dana, točnije o malom eko selu, manjoj skupini ljudi koja bi živjela u takvim kućama koje bi sami izgradili. meni se ova jako sviđa: http://www.simondale.net/house/index.htm čak smo i pronašli savršeno mjesto, u šumi, 10-ak kilometara od civilizacije, u blizini je i mala rječica. Tako nekako bi izgledala moja budućnost. tko zna možda jednog dana nakon faksa...
najbitnije je imati volje za takvo nešto, pare se već nekako daju skupit, ali ako izgubiš volju teško ćeš ostvarit svoj san.
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la oßliK »

ma ta ideja o građenju vlastitog doma je predobra, pogotovo iz razloga sto si sam osmislis kak ce izgledat, iskoristis materijale dane od majcice Zemlje...ma joj :) ...zamisljam se da sam u tom scenariju vec dosta vremena, jer pristat zivjet na mjestu gdje su sve kuce, dvorista i ulice iste...to nikako.treba upijat svo znanje koje nam priroda i mudri ljudi oko nas pruzaju, da si jednog dana kad budemo zivjeli u nekoj svojoj kucici mozemo osigurati sve sto nam treba...a to svi mozemo :) ...u zadnje vrijeme me je obuzeo osjecaj da pomazem ljudima, a istocnjacke tehnike i vjestine kojima stremim (trenutno ni izbliza dovoljno) ce me tu sigurno posluzit da to u buducnosti radim na visoj razini...

@hypno: upravo su ta lijenost i strah koje nas jos drze stvari su kojih se moramo oslobodit da nasi snovi postanu realnost.ja se isto nekad preplasim kad vidim kolko se ljudi koji su mastali o slicnim stvarima eventualno prilagodilo, ali kako kaze terence: '...there is nothing to be well adjusted to' tak da... :) ...ma ne zelim tu mudrovat, neg pisuc ovo i sam sebi to ponavljam u zelji da pocnem sve vise ulagat trud kako bi se ostvarilo ono sto zelim...zivio!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Red »

aaaa znam da zvuci ludo, hrpa nas koji u biti zelimo isto, varijacija na temu. samo mozemo ustrajat k tome i ne zaboraviti na nase snove, na prvom mjestu :)

nadam se da ce bar netko od nas ostvariti svoj san. i mene taj neki Green house jako privlaci :ymparty: i glava mi je puna svega i svaceg, nooo na prvom mjestu bi bilo dobro pocet raditi nesto sto volim ili bar uzivam, dakle mjenjat posao.

nitko od nas nema pojma sto ce buducnost donjeti, ali ako prihvatis cinjenicu da smo upravo Mi ti koji imamo moc modelirat nasu buducnost, vjerujem da je tajna u Ustrajanju a ne odustajanju ili zaboravljanju na san koji si sebi zamislio. ne prihvacat nista drugo i tezit ka onom sto si zelis. na taj nacin buducnost ne mora biti san. Biti hrabar u svom naumu :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Tain »

A ja također želim taj krov nad glavom, mir i tišinu :)
To su samo nekakvi temelji za moje snove.

Također bi htio bar 10 metara oko kuće da imam slobodno. Sa mirom i tišinom povećava se i taj zadnji nivo "personal space"-a pa da se ne osijećam ugroženo.
Struju, internet i poštu volim. Bilo bi se teško odvojit od toga.
Bilo bi super kad bi ne bih trebao putovat daleko za posao.

Tako kad se sve to zbroji ispadne lokacija ne bliže 10-20km od srednjeg hrvatskog grada.

To bi mi bila odskočna daska za ostatak mojih planova.

Eto, tako se idealno vidim. Ja, kućica u cvijeću, slobodna volja i ostala prava stečena rođenjem, mudrost da budem svjestan svojih postupaka i empatije da osiguram drugima i to što ja imam.

Neznam kako ovo zvuči al napisala si da bude "idealno".
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Red »

upravo to. San. a kako drugacije nazvati misli koje su u idelanoj kombinaciji skrojile jednu divnu sliku za nas same. mislim da je to to :D

druga stvar, koje si se ti dotakao, jeste posao. jao da, ja bi u biti voljela da mogu raditi nesto kod kuce, sa kompa ili bilo sta drugo samo da mi nitko ne visi nad glavom i da mi radno vrijeme nije fixno i da mogu na put ako zelim sutra a ne kada mi je dozvoljeno... na tome radim na prvom mjestu (pasivno ali trudim se) a kasnije kuca :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Tain »

Da baš to. Dosta taj posao diktira životom. A kad bi to bio rad od kuće onda bi kuća mogla bit skoro gdje god poželiš.
zadnjih godina dosta radim od kuće, al nije dovoljno to ni blizu. al svejedno sam pun entuzijazma, primjetim napredak i vjerujem u to.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Sophia »

Red jesi li čula za Igora drandiča i eko centar eia? http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 522&ref=ts i http://www.eia.hr/ divno mjesto, čovijek koji se nije bojao ostvarit svoj san, maknut se iz sistema i živit s prirodom, svoja struja, svoja voda, volentreri iz cjelog svijeta, kučice od drveta, slame, premakultura, sreča,, nedavno bila tamo, i jedva čekam da se vratim :)

a vidim da ovdje svi mi nekako imamo neke slične snove, jer i moj san je veoma sličan vašima, znači kučica u prirodi, što dalje od susijeda, malo zemlje za obradu, jedan od uvijeta za buduču kučicu je da ima barem jedno stablo u dvorištu to mi je nekako poprilično bitno, uz ona koja ču posadit, baš bi voljela imat jednog starca u dvorištu :D sretna sam što i moja bolja polovica isto to želi i što nam je u planu u neko ne takoj dalekoj budučnosti počet i tražit kučicu, ali prvo pokretanje biznisa, tako da se za 5 god vidim u savršenoj maloj zelenoj kučici ,živim od vilenjačke odječe koju šivam,radim cipele još uz to , i vidim se uz to još kao kristalkoterapeuta i možda radiosteziologa ,, ali ono glavno je kučica u prirodi , moja bolja polovica,mačka(2,3,4,5 hi hi) stablo(2,3,4,5) i jeben sound sistem :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Red »

Zvuci dobro :ymparty:

Znadem Drandica preko roditelja, mislim da sam ga u temi Pravo na zdravi dom navela kao jedan od eko sela kod nas. ma lik ima svoju pricu skroz, i svaka mu cast! :ymapplause:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori