Vaša Budućnost?

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Sophia »

ma ja sam oduševljena s njim kao osobom,i sa svime što jenepravio, kako razmišlja,, kako zrači etc,, čovijek koji je ostvario svoj san,, živi u skladu s prirodom,, maknut iz sistema,, sad kad sam bila kod njega upoznala sam divne voleontere iz australije jedna cjela obitelj :) ma preporučila bi svakom tko razmišlja i premišlja se otič iz sistema il ne, neka ode do njega da vidi kako se s minimalno novaca ne više od 3 tis eura može složit preeejeeebeena kuča, i ostalo
:)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Devil'sChase »

Baš mi se sviđa ova tema, i vidim da vas je stvarno puno koji bi otisli dalje od svih ovih gluposti koje se desavaju danas, mene nebi brinuli ni posao ni struja ni internet il bilo kakve takve stvari, dovoljna je priroda, u njoj ima sve što je potrebno pa i više ;) Sretno svima sa svojim ciljevima
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la recycler »

As Above So Below
As Below So Above
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la sometimes »

i ja, i ja, i ja....

nemate pojma koliko mi je drago vidjeti da postoji jos ljudi koji razmisljaju kao i ja
razveselilo me ovo o kucama, velikim vrtovima, djeca, zivotinje, itd..., ponekad dobijem dojam da to nije normalno sta mi zelimo, mislim mozda jesam sanjar i mozda cu jednog dana shvatiti sta su mi govorili ali ja to zelim, zelim svoj mir, zelim svoj dom i svoju obitelj kojoj mogu priustiti normalan zivot....

ne zelim po cijele dane raditi kao svoj otac i onda doci doma zivcan i ne imati vremena ili biti ljut na sve sto me djeca pitaju, ok, razumijem i njega i normalno je da smo zivcani tu i tamo ili da nas nesto raspizdi ali brate ne uvijek i to radi posla, ma ne dolazi u obzir

i mora postojati neki sistem kako to uspijeti, mora, poceo sam i loto igrati nebi li dobio i uspio pobjeci iz ove sugave svakodnevnice, pa svi su ljuti, svi su tuzni, nema se para, ne mozes raditi ono sta hoces - CEMU ONDA SVE TO

ja cu teziti svojim snovima do zadnjeg i boriti cu se za njih, hocu i ja svoju kucicu, svoju zenicu, svoju djecicu, svoje zivotinje i svoj vrt - pa zar je to mnogo - nije

razumijem u potpunosti one ljude sta pobjegnu u sumu i tamo zive od onoga sta sami naprave, sta ce tu, ovdje mozes biti sretan ako prodje jedan dan da ti se nitko ne izjada kako mu je tesko i kako nezna kako dalje ili se ti nekom izjadas, i opet kazem ok, ima takvih dana ali meni se cini da je svaki dan tako svakome - gdje su sretni ljudi, gdje je nestala sreca, gdje su im nestali snovi?????

za mene inace kazu da sam preveliki optimist i da sve gledam samo sa svijetle strane i da zivim u snovima - ali tamo mi je ljepo i tamo i ostajem....
....it didn't make any sense.....
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Tain »

Red jesi li čula za Igora drandiča i eko centar eia? http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 522&ref=ts i http://www.eia.hr/ divno mjesto, čovijek koji se nije bojao ostvarit svoj san, maknut se iz sistema i živit s prirodom, svoja struja, svoja voda, volentreri iz cjelog svijeta, kučice od drveta, slame, premakultura, sreča,, nedavno bila tamo, i jedva čekam da se vratim

a vidim da ovdje svi mi nekako imamo neke slične snove, jer i moj san je veoma sličan vašima, znači kučica u prirodi, što dalje od susijeda, malo zemlje za obradu, jedan od uvijeta za buduču kučicu je da ima barem jedno stablo u dvorištu to mi je nekako poprilično bitno, uz ona koja ču posadit, baš bi voljela imat jednog starca u dvorištu sretna sam što i moja bolja polovica isto to želi i što nam je u planu u neko ne takoj dalekoj budučnosti počet i tražit kučicu, ali prvo pokretanje biznisa, tako da se za 5 god vidim u savršenoj maloj zelenoj kučici ,živim od vilenjačke odječe koju šivam,radim cipele još uz to , i vidim se uz to još kao kristalkoterapeuta i možda radiosteziologa ,, ali ono glavno je kučica u prirodi , moja bolja polovica,mačka(2,3,4,5 hi hi) stablo(2,3,4,5) i jeben sound sistem

Kakvom prilikom si išla u centar "EIA"?

Jel to bilo organizirano nešto ili svratila usput nenajavljena :)

Thanks!

I ono zadnje mi se najviše svidjelo "Jeben Sound System", trebat ću uslikat svoje trenutno prebivalište, baš sam nekidan bušio zidove i postavio zvučnike.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Sophia »

za sve upite o eku centru Eia facebok profil - http://www.facebook.com/profile.php?id=1118236627

A tamo sam išla jer sam rodom iz sela koji je 5km od tog eko centra, a i mogu reć da mi je Igor prijatelj,a i bila sma tamo malo volontiraqti, a i na odmor,, , sezona volentera je počela,, pa eto javi mu se,, prijateljica i ja planiramo sad nekad u neko dogledno vrijeme ić tamo malo učit o premakulturi. Igor je čovijek otvorena srca i rašiirenih ruku,, javi mu se ;)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la pecurko »

Neko u temi rece: "Vidim da ima jos onih koji zele isto."
Rekao bih da svaki covek to zeli, ali masina pogresne civilizacije je pokrenuta i melje, drobi i mrvi sve te osecaje i zelje koje covek sanja o sebi i prirodi.
Ali Majka priroda oprasta i verujem da ce covecanstvo uvideti jednog dana gde je nase mesto i sta nam je ciniti...
Kao pojedinci osudjeni smo na prihvatanje drustvenih normi, ili pak na neku od zdravstvenih ustanova koje se bave modeliranjem svesti kako bi se te norme prihvatile...

I moj je san takav, sanjam da kad ustanem mogu da se umijem na potoku ispred svoje kolibe. Voda je ledena i budi sva moja cula. Oko potoka se vec igraju deca saplemenika igrackama nacinjenim od suve vinove loze i krompira. Nas je vodja vec star i svaki dan se trudimo da upijemo nesto od njegove mudrosti. Nasi su bogovi blagi, jer je prolece stiglo ranije i nije bilo poplava, vazduh mirise na slavlje od sinoc, priredjeno u cast Boga sume, koji je podario nase pleme jestivim gjivama i bobicama borovnice i ribizle. Zakopali smo kosti zivotinja kao dar njemu i pili slatko vino do pred zoru...
Jos je onih koji su i dalje kraj svojih zena u satorima, a vec je vreme za lov.

Rog ih prekida u snu i dugokose glave se pomaljaju lagano, u rukama vec noseci svoja koplja.
Danas ce sa nama krenuti i najmladji da se uce pracenju divljih svinja, da prepoznaju mesto na stablima bukve gde su jeleni ostrili svoje rogove, da zapamte tragove oko pojila divljih konja...

Samo jos jedan poljubac moje crnokose pred polazak, ona stoji umotana u krzno ispred naseg satora i njene me usne dozivaju...

Ne zamerite na duzini posta :sad:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la sometimes »

:301: :999: ^:)^ :thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Stone »

A nemaju svi snove koje ste vi naveli..... Ali imam ja! :))

Priroda, civilizacija dovoljno blizu, more u blizini, mnoštvo voćkica, kućerak od prirodnih materijala, prostor u kojem nešto izrađujem rukama iz ljubavi, someone special :x :x jednako sretan s takvim životom, djeca, vatra, kamen, drvo, voda, biljke...
Kad me svakodnevica i isprazne priče pojedu, rado bih se ispalila i u neku pećinu, na neku planinu i živjela među drvećem popuno izgubljena za druge... ali ovaj prvi san mi je... awwwww i zaista osjećam da je ostvariv.
Zaposlena sam, i moram se tjerati na "normalnu" komunikaciju s ljudima, obaveze su mi isprazne i bespotrebne... tako da kontam polako početi sve više raditi svoje kreativne furke, pa ko zna... možda nekad i od toga uspijem zarađivati. Rado bih bila što slobodnija.
Voljela bih da ljudi na cijelom svijetu budu sretni i otkriju svoju istinsku prirodu, da ponovno osjete i razviju svoju vezu sa životom i žive u ljubavi sa postojanjem... tad će sve biti ok.

(na onom jungovom testu sam ispala idealista :D )
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Vaša Budućnost?

Post Postao/la Ruskinja »

Kuća napravljena vlastitim rukama od materijala iz obližnje okoline (dakle, imali bi i ribnjak), posao vezan uz prirodu, vlastiti voćnjak i povrtnjak, što veća nezavisnost od modernog načina života, život u skladu s prirodom (permakulturom, biodinamikom), nešto i novčića da si možemo priuštiti koje putovanje i upoznavanje drugih kultura (valjda će biti ok ako ćemo vrt ostaviti nasamo nekoliko dana), pas ili dva, mačka, kravica, možda i koji nasljednik, obiteljski sklad, duhovni sklad... To je sve jedan veliki cilj, a ostvarujemo ga pomoću puno malih ciljeva, postepeno... i uz puno sanjarenja :ymsmug:
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Odgovori