°°Piiiva°°

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...

Koje Pivo volite piti?

Volim više svijetla piva
10
30%
Nista bolje od Pšeničnih
3
9%
Crno, jako, punog okusa
5
15%
Sve volim okusiti, Nisam izbirljiv
12
36%
Pivo? iju...
3
9%
 
Ukupno glasova: 33
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

°°Piiiva°°

Post Postao/la Indigo »

Ljudi moji, evo baš nekidan sam uspjela doći do nove pšenične žuje koju sam htjela provat već odavno. Otkad su je počeli proizvoditi zavladala je pomama za njom tako da nikako nisam uspjevala doći do nje, redovito bi me dočekala prazana polica u butizi :(
Meni je osobno super, i inače volim pšenične pivice, a ova mi je za domaću pivu jako dobra. Ovo ljeto sam stvarno pila razno raznih piva po pubovima - velike vrućine po zvizdanu i kave mi slabo idu skupa, li sam večinom po svijetlima (you name it, sve sam provala), ali mi tamne nisu napete - osim velebitskog :x Meni je ova žujica super sjela, baš je po mom gustu - malo je slatkasta, nije grka, nježna pivica sve u svemu. Zanima me je li netko od vas možda provao novu žujicu i koji su vači dojmovi?
I nešto što mi nikad nije bilo jasno; koja je razlika između normalnog ožujskog i žuje FRESSSSSh!?
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la drvo.bor »

Od Fressssshhhaa :ymsick: te jače boli glava nego od normalnog. =))
Follow the white rabbit...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Red »

Ubacila sam anketu, da bude zanimljivije i da vidimo sta nam ekipa voli.

Sto se tice psenicnih, ne mogu suditi jer van nisam bas neki ljubitelj psenicnih i tamnih piva. imaju mi uvijek prejak okus. no, probam uvijek sve zivo jer nikada ne znas sto se moze kriti iza zlatne boje, ali nisam se nikada previse odusevila nad psenicnim pivo mada ovo nije tako lose. moj stari npr tamani ta piva i njemu se dopada, dok opet neki kazu da je uzasno i da znaju iz pouzdanih izvora da je to zivi bullshit i da u ovom pivu nema psenice ni malo, vec da samo mixaju isto govno sa dodatkom neceg 8-} uvijek ljudi seru i hvale nesto, tko ce ga znati...

ja vam volim svijetla piva najvise, lagana. nema bolje ljeti ladno pivo. kavu ne pijem osim ujutro tako da 99,9% slucaja pijem pivo u bilo kojoj prilici. nisam izbirljiva al mora da je ladno, toplo ne mogu...

bavaria 8,6 je moj vrhunac, sto se tice drugacijih piva =p~ ledena..i lupa brzo :-$

edit: freššššš isuse, uzasa.

Razlike

Ožujsko
slika

Vrsta piva: Lager svijetli
Udio alkohola: 5,2 %
Extrakt: 12 %
Ambalaža i količina: Boca staklo 0,5 l
Temperatura serviranja: 5 °C
Pjena: srednje gusta
Boja: boja starog zlata
Okus: gorak, pun okus
Pitkost: blago

Ožujsko fresssh
slika

Vrsta piva: Lager svijetli
Udio alkohola: 5 %
Extrakt: 11,5 %
Ambalaža i količina: Boca, staklo 0,5 l
Temperatura serviranja: 5 °C
Pjena: srednje gusta
Boja: tamno žuta
Okus: slatkast, pun okus
Pitkost: blago

:ymdevil: eko vam razlika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Indigo »

Ovo ljeto mi je na repertoaru bilo Staropramen, češka liceca - zagrebačka pivovara i bilo mi je fino, ali sve te naše pive su ionako slične, negdje sam čitala da to sve zavisi od vode u kojoj se radi, a kako se sva naša rade u manje više istoj vodici...
slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Red »

cijelo ljeto sam pila Ambrosius.

slika

e sada pocet cete se smijati, ali Ono jeste jako jeftino i jeste da se kupuje samo u kauflandu, ali je zato fino i jeftino. kaseta je 80 kn, sto je milina. puno njih je doslo kod mene i posralo me sto imam neko nepoznato pivo, ali kada su probali svidjelo im se. :ymparty:

takoder primjecujem da svi stranci koji su pili pivo ovdje- nekako im pan bio drag, meni nekako on prelaga i njonjast :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la mr. gljiva »

Navodno je kod nas najbolje Velebitsko pivo..pio nisam,ali jednog dana :D
inače treba uvijek širiti svoje horizonte pa nek se sve proba :ymparty:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Malbasha »

probao sam ih amo reć par, bas malorpije velebitsko, al svijetlo jer kaze lik da je tamno danas nesto kiselo xD
mogu svasta pit i vecinom su mi ok, najcesce ozujsko, al dosad mi je najgadnije bilo pit Tomislava tamnog, ogavno skroz.
nastojim probat ih sta vise mogu a sljedece bi najrađe Gulden Drak,, ako vidite u ducanu probajte jednu pa napisite dozivljaje, ja jos nisam uspio :)
isto bi volio probat to psenicno, nikako da dođem do jednog


isto nadam se da znate propise kako se mora pit pivo, u staklenoj čaši koja je prethodno smočena vodom, da bude jos kapljica u njoj.
par ljudi mi je vec potvrdilo da je tako puno bolje, posebno za pšenično koje nije pivo koje se ne moze pit subotom na zidiću prije partija :D
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la pecurko »

Ne znam da li je neko od vas imao prilike da u pivari pije pivo sa fermentora, e to je alkoholizam, jedno vreme smo izlazili u pivaru :))
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Red »

nisam imala prilike piti pivo u pivovari :ymdevil: a ima jedna ovdje i kod mene u blizini ali nisam je posjetila ni turisticki :P

nego, znam ljude koji npr. obozavaju tomislava crnog, moj stari je fan najveci a i mnogi koje znam vole bas Tomislava. vidis ni ja ga ne mogu smisliti :D ali ono sto mi je upalo u uho jeste cinjenica da je pijanstvo na Tomislavu ziva psihodelija, i to su mi svi potvrdili. kako bi rekao moj stari preko 3 bolje da ne ides jer tu pocnu halucinacije =)) ja sam se okinula smijati i pitat okolo ljude i svi kazu isto.
pitam se sada, sto to oni u to pivo stavljaju da tako djeluje? :-? morat cu sada to malo izgooglat...

edit: ne nalazim nista zanimljivo. jedino ovo pise: Počelo se proizvoditi 1925. godine, a ime je dobilo po kralju Tomislavu. Posebnost ovog piva je što se proizvodi od preprženog slada bez aditiva. Alkoholni udio je 7,3 %., pije se na idealnoj temp od 8°
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Malbasha »

lol... da halucinacije
ništa, onda ocekujte uskoro report o djelovanju tomislava =)) žrtvovat cu se za komjunity :D
Odgovori