°°Piiiva°°

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...

Koje Pivo volite piti?

Volim više svijetla piva
10
30%
Nista bolje od Pšeničnih
3
9%
Crno, jako, punog okusa
5
15%
Sve volim okusiti, Nisam izbirljiv
12
36%
Pivo? iju...
3
9%
 
Ukupno glasova: 33
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Red »

dobro to kada mi stari i ostali kazu halove, ja sam skepticna, ali kada mi 5 ljudi potvrdi da je pijanstvo defintivno "drugacije" i psihodelicno, onda sam se zapitala malo. (mamurluk uzasan btw da napomenem)

evo, ako se nas dragi Malbasha zeli zrtvovat za zajednicu da nam omoguci revju, necu se buniti, jer me uzasno zanima :D nisam nasla na netu recenzije djelovanja tomislava na tijelo i um, pa mi je ovo ko neki expriment :ymdevil:

salu na stranu... dakle ciljas ka 3-4 tomislava, redij, stedij, GO! :-B

:))
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Malbasha »

Dogodilo se i ovo. pivnica, ja i frend, 5 tura ja mislim..namjera je bila tri al iza druge smo uvalili zadnji 10kn u aparat i dobili 50. B-)

Dobro je bilo sve do iza trece, onda je postalo posve dobro. Iako skroz standardno pijanstvo :D Dosta jaka piva. Meni nije bilo bas neke psihodelije..ko da sam se od vina opio :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Red »

onda si dobro prosao. mozda 6-8 :ymdevil:

šala... testirano i ne opasno do 5, kako za koga :D mislim da bi mene 2 ubila u pojam....
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Malbasha »

haha, pa nista bez iskustva :) zaboravio sam napomenit kako ostale pive nekako uspavljuju i kad se opijes od njih budes onako krepan pijan...kod tomislava nije bas tako, valjda to nije od dana do dana :)
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Sophia »

inače nepijem alkohhol, ALi (ah taj ali) jednom je imeni piva bilatako jebeno fina da nisam mogla vjerovat da to može bit ko sokič, ali eto to je bilo samo jednom, od tada je više nisam probala, bila sam na nekom ptyu mal prostor hrpa ljudi,dima swega,,predobra glazba da bi izašla van,a vruučee,, i doneso mi netko karlovačku u limenci,, i to je kao med teklo niz grlo,, nisam mogla vjerovat da je pivo tak fino,, i to je to ostalo je na tome na tih par gutljaja koji su bili veličanstveni :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Tko?Sto?
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 08.10.2011, 22:08

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Tko?Sto? »

tooooooooomislav
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Shanti »

Tek sad vidim ovaj topic...
Tomica, da, jednom samo sam ga u životu pio, prošlo ljeto...
Popio sam na brzinu 3 komada i kusur i ja nisam mogo više stajat na nogama :cheesy: ,rigo sam i samo zakljuco u autu i zaspo, nikad mi ni jedno pivo nije tako djelovalo, dosad sam mislio da je splet okolnosti, al sad vidim ovu raspravu za Tomicu... a svašta, ko će ga znat...

Staropramen mi je zvjer pivo, jeftino, a predobro, čak najbolje po meni od ovih "običnih"...
Ove neki fency pive nisam previše ni probavao, jedino Duvel koji je bočica 28 kuna, ali se isplati...
Baš me oduševio, predobar okus, a kad gledaš ima 8% alkohola, dok ostale pive imaju oko 4 cirka, tako da i nije ni toliko skupo ako se hoćeš napit... :thumbsup:
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Frenzy »

Ne znam za vas ali valjda sam navikao na kralja Tomislava tako da ga dosta često pijem. Najčešće naravno prije nego se ide van jer kao što ste i svi ranije napisali brzo udara. O psihodeličnim svojstvima ne bih znao ništa reći, samo znam da sam imao amnezije koji put od njega i želučane tegobe :D
Ostalo bi valjda bili neki standardi, ako moram birati Karlovac ili Zagreb biram Karlovac, Staro Pramen koje mi je u zadnje vrijeme najčešće na repertoarui jer je pivo milina, Bavaria 86, Stella Artois, sve sa menua Pivnice Medvegrad :D
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Zeleni Palac »

Prestao sam pit pa ce mi falit okus dobre pive... Inace, probao sam dobar dio naseg domaceg i uvoznog arsenala. Tomislav je dobar, al mi je pre jak. U smislu akohlola. Zuja mi ima jedan od najboljih okusa koji sam probao ikad. Ne znam da li je to zbog navike, drustva ili cega vec, al najbolja je za popit jednu do max dve. Sve vise od toga je cisto samoubojstvo jer je na vece kolicine apsolutno kriminalna. U zivotu nisam bio gluplji nego kad bi pio Ozujsko. O mamurluku i problemima slijedece jutro da ne pricam. Zato sam ju zamjenio Staropramenom. Ima blazi okus, al je mozes popit na gajbe bez tezih posljedica. Karlovacko je oke. Damo cu to rec. :p
Po okusu su mi u pamcenju ostale Staro Cesko i Carlsberg kao najgore pive ikada. Uzas.
Sto se tice izrade piva. Uvjek sam mislio da je to dugotrajan, mukotrpan i zajeban proces za koji ti treba diploma iz kemije i biologije. Jer svi su radili vino, al u zivotu nisam cuo da je netko radio pivu. Kad ono ispade da ti treba jedno popodne za kuhanje, mjesec dana nakon tog treba pivo odlezat i mozes pocet pit.
Navodno je domace pivo nemjerljivo s kupovnim. Treba probat svakako.
Samo nabavis recept i sastojek i pocnes kuhat. Problem je u tome sto bi ti treba lonac od barem 20L koji nisam nasao ispod 400 kn te sastojci koje tesko mozes nabavit na malo.
U kojem slucaju da imas lonac dovoljno velik i zelis probat, imas jedan hrvatski forum ljubitelja dobre domace pive pa od njih mozes nabavit sastojke za pocetak. Uvjek ima netko da prodaje visak.
Samo mali oprez, rijetko tko je stao samo na jednom loncu kad je skuzio kolko je dobra domaca piva :p
Inace koliko se sjecam, novcano, dodje te skoro na isto, cak i mrvicu jeftinije od kupovne. Dok je kvaliteta kao sto rekoh nemjerljiva ;)
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: °°Piiiva°°

Post Postao/la Zeleni Palac »

Auuuu, posten lonac. Taman za sarmu i miran si cijelu zimu :D
Osim jecma ti treba slad i kvasac ako se dobro sjecam. S tim da nemre bilo koji jecam ni slad i pogotovo kvasac jer se nece dogoditi prava reakcija. Kupovala je ekipa pivski kvasav iz ljekarne, ali je taj kvasac mrtav pa nista od pive.
Uglavnom. Nadam se da necu previse prekrsiti pravila foruma posto dajem link za drugi forum, al je to ipak specijaliziran forum za tu tematiku i tocna informacija se cijeni. Mislim da je adresa pivarstvo.org ili tako nesto. Ako sam fulao bu ti google rekao tocno. Ukucaj pivarstvo forum i uzivaj.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Odgovori