Vaš Hobby?

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...

Imate Hobby?

Ne
2
3%
Nekada davno skupljao značke, salvete, sličice..
3
5%
Skupljam (navedite dole u postu što)
5
8%
Stvaram (navedite dole u postu što)
22
34%
Treniram (navedite dole u postu što)
8
13%
Aktivno tumaram bespućima Života
24
38%
 
Ukupno glasova: 64
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Sophia »

ma joj, još kad ih osijetiš ,, kao da su mala biča, koja samo daju ,, prekrasni su,, neki su za nas,neki nisu, neki nam pašu nekine,,, za prwi kamenčić najbolje je otič izrawbno u dučan ijednostawno slušat sebe , i uzet onog koji te najwiše priwlači,, ewo linkić http://www.nebeski-dar.hr/index.php?opt ... &Itemid=27 ma nije teško, samo malo mašte i to je to,, :) pokušaj hehe
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la oßliK »

:) ...nista, to je to.potraga za kamencicem pocinje!...al prvo trebe zaradit neke zlatnike.heheh
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Sophia »

ma netreba ti puno zlatnika !!! jer ima kamenčića po 10kn :) koji su prremočni,, ako si iz zga,, objasnit ču ti gdje je jedan mali skriweni dučančić u centru zagreba koji ima podosta powoljne kamenčiće :) swi moji du od tamo :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
safe1
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 29.08.2010, 12:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la safe1 »

pozdrav.. evo da se i ja pridružim u ovoj temi..

sviram gitaru.. i karate treniram.. hh :ymhug:
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Proximus »

Mjuza odnosno mixanje, nadam se i produciranje uskoro. Također radim AMV-e. Inace ne bas puno vise ovih dana. Tu i tamo slozim neku maketu aviona iz drugog svjetskog rata, svakih par mjeseci se popnem na planinu s ekipom i tak. Bavio sam se brdskim biciklizmom davno al prestao jer je bilo preskupo i jer sam skoro slomio kicmu. Bicikl i dalje vozim skoro stalno prek ljeta ali neznam sta ce s tim bit u buducnosti jer sam si na Ozori zeznuo koljena i dan danas me zezaju, mislim da mi ne gine operacija u buducnosti....
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la 314 »

evo, kad smo se malo sad upoznali mogu vam napisati svoje hobije, ne znam di da počnem, jer sam počeo sa svim i svačim, ali to nije trajalo jako dugo. a, šta ću kad sam takav, svšta me zainteresira ali na kratko, pa imam iskustva u svemu po malo.

inaće, najaktivniji sam u folkloru, kad sam se prije skoro 5 godina učlanio u lokalnu folklornu grupu, najviše iz razloga jer sam prestao pljugat, a pošto nisam mogao napljugan dolaziti na probe, bilo mi je lakše prestat...a i ispunio sam si dva dana u tjednu sa aktivnošću. ipak dva sata plesanja i pjevanja dobro dođe da se napune baterije, bolje nego doma čamit.

u folkloru ima puno-puno prednosti, kao prvo naučio sam plesati i upoznao se sa našom kulturom, običajima, puno novih poznanstva i putovanja po hrvatskoj - đabe :)

da ne pričam o putovanjima izvan Hrvatske, najmanje 1 na godinu, tako da sam posjetio Njemačku, Bugarsku, Slovačku, Makedoniju, Bosnu, koje se npr. ne bi nikada sam sjetio obić, a kamoli financije....odlazi se na pet dana od kojih imaš obvezu odraditi 1-2 nastupa, poslije je zabava i turistički izleti.

svakako je bogatstvo očuvati naše stare izvorne običaje, pjesme i plesove koji su prekrasni i vrijedni, naše blago, naša povijest.
uz plesove i pjesme moga kraja učimo i koreografije ostalih krajeva Hrvatske, pa se tu našlo i ličko kolo, posavina, korčulanski plesovi, plesovi slavonije itd...

ali, vidjeti Srbiju, Makedoniju, Crnu goru na pozornici meni uvijek digne dlake na tjelu jer njihovi plesovi i pjesme su meni nešto posebno, zahtjevni i teški za otplesati, energični, uvijek ostanem :eeek:

kao "partijaner" u počecima ta kombinacija sa folklorom nikako nije pasala, ali sad nakon par godina i nije čudno, sve je to povezano, stara i nova kultura.

ples i pjesma je ono što povezjue ljude i nije mi žao ni sekunde, jer prije nego kaj sam se učlanio u KUD nisam znao ništa, ni pjevat ni plesat :D imo sam dvije lijeve noge, al' uz našeg dobrog voditelja sve je lako i sad
(nije da se hvalim) sam među boljim čalnovima. hehe.
to mi je hobi kojeg se najbolje i najduže držim, doma se za svoj gušt bavim i DJ-ingom, miksam, fala bogu, pa imam prostor di nikome ne smetam, pa se uvijek skupi ekipa, ako ne, onda sam se bi puštam, to mi je onak za opustit se :)
imam doma i dva oltimer motora iz '76 koje sam sam restaurirao, pa se pokažem na 1-2 motorijade sa njima, to je atrakcija.
ima još nešto što me duže držalo, a to je bilo fotografiranje, trajalo je koju 3-4 godine, pa sam tu naučio nešto više o tome, promjenio 4 fotoaparata.
najviše sam slikao prirodu i životinje, ljude nerado...imam dosta slika, pa ću jednom okačiti :)

eto, to bi bili oni hobiji koji su više izraženiji, a bilo je tu još svega.....od skejtanja, origamija, ..., vo sad i gljivarenja, ali sam primjetio da ambicije sa svakim pokušalim hobijem rastu i ovi zadnji sve duže drže....to mi se sviđa i super je, jer su tu iskustva i pripreme za nešto veliko, ne znam što....

evo, ugl. to su moje zanimacije....trensa, tripa, miksa, pleše u folkloru....bože petra :))
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Svilaja »

Moj hobi je spoj kreativnosti i adrenalina. Nažalost, ilegalan je no, eto, vidim da ljudima s ovog foruma ne smeta legalnost. Uglavnom, radi se o street artu. To je ono gdje mi imaginacija pršti i ne staje, znao sam par puta uzet marker ili sprej u ruku, zapalit joint i samo crtat i crtat, po zidovima, staklima, podovima, banderama.. ma svemu i svačemu.. počeo bih uvijek od nečeg što često radim (npr usta, oči ili oblik glave nekog lika) i onda samo crtaj šta ti pada na pamet, na kraju bih crtao direktno iz onoga šta ja zovem "Izvor", tj. mjesto iz kojeg proizlazi imaginacija.. Anyways, to je ono što bih mogao raditi neprestano 2 dana, sami taj osjećaj da unosiš malo Ziona u taj babilonski svijet.. Predivno.
Problem je što nema puno ljudi koji se mogu spojiti na Izvor, ja ih znam samo par.. Svi oni koji kada otvore bilježnicu kažu "Neznam šta da crtam" nisu spojeni na Izvor. Ja se nesjećam zadnjeg puta kada sam uzeo marker/olovku/sprej/štagod i nisam znao kako da krenem, možda samo na jednu ili dvije sekunde dok se konekcija uspostavi. No nakon toga ta konekcija samo jača i jača.
Inače volim crtat i na papiru s olovkom no to jednostavno nije to.
Bavio sam se s još puno oblika umjetnosti.. npr Pixel art, koji mi je još uvijek jako drag iako se ne bavim njime više..
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Shanti »

Svaka čast. Super je ta ideja unošenja života u područja gdje treba. Samo mi nije fora recimo viditi u gradu one grafite, i recimo nacrtane likove u širokoj odjeći i kapama kako puše cigare, jer to samo još više podsjeća na grad...
Bilo bi lijepo crtati tipa nešto u bojama, cvijeće svakakvih oblika, crtati drveće i lijepo je vidjeti neke inspirirajuće natpise :sunn: , koji ljude motiviraju ka boljem življenju koliko god to bilo neprimjetno ajmo reći, nego kad vidiš nešto tipa armada rujevica, bbb ..., ubi srbina ili dolje uprava, vlada lopovi i slične gluposti...
I pazi da ne udišeš previše para od tih sprejeva kad radiš dugo sa njima, vjerojatno imaš masku...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

drago mi je cuti da imamo nekog tko voli street art. Steta je sto nema malo vise takvih ljudi koji u praznom zidu vide prazni papir i oslikaju ga nekom svojom orginalnom idejom... sto god. bitno je biti kreativan.
naravno da ne volim one debilane vidjet po gradu, nervira me kada nova fasada postane mjestom nekog debilnog natpisa koji nikog niti ne impresionira niti nasmije, vec samo radi stetu. velika je razlika izmedu grafita koji crtaju mulci i onog sto se naziva street art. za street art imam postovanja.

kada pricas o Izvoru moram se nadovezat. i sam imam probelm spajanja :D Mozda zato jer uvijek tezim konceptu prije nego pocnem, a kada ga nemam onda ne mogu pocet. a kada ga i imam, onda previse kalkuliram kako to izvest pa opet nista ne radim :ymdevil: zacarani krug kreative koja se nigdje ne ispoljava a tu je ... uzas :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Svilaja »

Koncept nebi trebala nikakav nego ideju samo koja je fleksibilna Izvoru tj mijenja se cijelo vrijeme i ne ograničava Izvor..
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Odgovori