Vaš Hobby?

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...

Imate Hobby?

Ne
2
3%
Nekada davno skupljao značke, salvete, sličice..
3
5%
Skupljam (navedite dole u postu što)
5
8%
Stvaram (navedite dole u postu što)
22
34%
Treniram (navedite dole u postu što)
8
13%
Aktivno tumaram bespućima Života
24
38%
 
Ukupno glasova: 64
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

Jutros srcem kaficu i razmisljam, evo 200 clanova se nakupilo u 6 mjeseci i sva sam ponosna. :ymsmug: Hvala svima!

zanima me zbilja, cime se moji dragi clanovi bave? jel skupljaju cepove ili grade kucice za ptice, jel su upisani na neku aktivnost ili sami nesto rade? :-?

zanima me sto vam veseli duh i tijelo i sa cime se bavite u slobodno vrijeme.

nazalost, ovaj forum je moj Hobbi i sve o cemu pisem je dio mene i moje svakodnevnice pa sam poprilicno ogoljena pred vama. voljela bi reci da skupljam nesto ili da idem na neku aktivnost, ali to je vise izlet shema.

prije sam radila majice, hand made, ali sada nemam vise volje za to, previse mi vremena oduzima.

ako imate kakve hobbie, napisite nam od kada se sa time bavite, zasto se sa time baviti i mozda okacite kakvu sliku. Bilo sto - sto je vama drago naravno! tko zna sto cemo sve cuti i vidjeti, a mozda nesto i naucimo.

nadam se da ce biti odaziva, nemojte mi biti lijeni i pasivni tipkati, mene vec ruka zabolila u ova zadnja par dana :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Indigo »

U zadnje vrijeme fakat nista niti treniram niti se bavim nekakvim konkretnim kreativnim stvaralaštvom. Jedno čime se trenutno zabavljam je gajenje čurkica i sadnja biljčica i tak...
Kad mi ovo malo dosadi, planiram pocet slikat uljem ili radit grafike u linoleumu. Još ću vidjet koliko će mi izražavanje bojom biti napeto, ali pošto će brzo zima i oblačno i sivo vrijeme, mislim da cu krenuti na ulje da se ne ubediram
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la pecurko »

Stvaram muziku, gitara je moj jezik!!!
I bavim se aquascapingom(biljna akvaristika) kojim pokusavam da stvorim svoje pejzaze iz snova, da deo prirode prenesem u ovaj betonom ozidani grad.
Mada pomalo i tumaram kroz hodnike svoje svesti,
ali ne moze da se glasa za dva, Red to da promenis :D
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Tain »

nemam neki stalni hobi. imam puno tih mini hobija. a zapravo radim šta god mi se učini zanimljivo.

al evo nešto mi palo na pamet. ovo ljeto sam napravio 4-5 papercraft modela. s tim da traju od par do 12ak sati. iako nisam još svladao ni blizu. obično radim po postojećim predlošcima. htio bi polako raditi svoje od nule.
10-ak godina već volim modelirat, najviše na kompjuteru u 3d-u, nešto manje sa papirom a neke samo nekoliko puta pokušane kao rezbarenje drva, gline, origamia, plastike (fimo).
nemam neke ambicije pa sve to ide malo po malo.
al sad bi mogao onako amaterski skicirat na kompjuteru, napravit temelj od papira, podebljat novinama, zalit gipsom, opiturat, stavit plastiku/metal za sjajne stvari. drvo i kamen za prirodne djelove skulpture. ušit tkaninu i tako. ma ništa ozbiljno.

evo ovo je bio prvi davno:
slika
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

promjenila da se moze glasat za dvije opcije, ali opet, ne mozes naknadno kliknut na drugu :P zao mi je... drugi ce moci :D imas pravo, bolje je ovako.

Uh ulje i boje... sada su mi se sjecanja vratila, miris boje, stampanje, grafika itd itd...sve ono sto sam voljela i studirala. steta sto sam toliko odmakla od grafike koju sam zbilja obozavala. cinjenica jeste da se mogu igrati i sama sa time ali bez preše ne mogu to otisnuti. mogu, zicat se negdje da to otisnem, ali nisam toliko napaljena da to napravim pa samo razmisljam i maštam o bakropisu :D

sto se tice instrumenata, voljela bi da bar nesto sviram :P ove godine sam dobila bubanj Pakhawaj ili Mridanga. neke naduvane price o tome kako bi ja voljela bubanj neki udarati i drugi dan ga dobila na dar :D e sada... jos se nisam upustila u lupanje, stoji trenutno i gleda me i nikako da pocnem neke tutorijale gledat i mozda nesto nauciti i odsvirati. sramim se same sebe i neuspjeha. sto je smijesno, zar ne? ali okurazit cu se ja kad tad...

slika

Zima ce biti duga i mracna pa mozda uspijem hladnocu ovime otjerati ako budem vjezbala :D

Papercraft!? wow... svakog dana nesto novo otkrijes. odlicno za koncentraciju i modeliranje, spretnost i vjestina...odlicno tain. voljela bi vidjet neke lude oblike :D

jel se moze reci da mi je hobby gledanje filmova i dokumnetaraca? :ymdevil: mislim da je to nesto sto zbilja aktivno radim. dakle jednom na dan jedan film, bilo koji iz riznice koju imam na kompu ili sto skinem.
ne znam sto je to samnom i filmovima, ali blejala sam u filmove od kada znam za sebe. sada sa internetom i mogucnosti da sve sto zelim i pogledam cini me malo nervoznom. gomilam toliko toga na kompu i nikako da vidim kraja toj gomili koja raste iz dana u dan.

kako god, to je moja zabava, aktivno gledanje filmove, ako se to racuna dragi moji :ymcowboy:

edit: pecurko, trazila neke knjige i naletila na ovo, pretpostavljam da to imas :D

slika
http://thepiratebay.org/torrent/5637926 ... Plants.zip

:ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Malbasha »

a ono, bavim se katkad produkcijom muzike, prije samo dnb u zadnje vrijeme svakakve, od bluza,rocka,black metala do klapa =))
uzeo si akustaru u konzuma ima par dana, pa sad pocinjem ucit svirat, kako je pocelo bojim se da ne zavrsi kao tvoj bubanj :D
al da, kad se vec bubanj spominje znam svirat bubnjeve, tako da nekad i to sviram kad se skupimo

od ovi isfurani hobija tipa salvete xD prije sam markice skuplja, sad samo upaljače (nastavljam prosirivat kolekciju koju je zapoceo moj stari :) ) nije nesto velika jer spremim samo prave i meni drage, al ima vise primjeraka koji su stari i do 40-50 godina nego ovi novijih, svjetlecih itd..
ako ko ima lijepih upaljaca mozemo se mjenjat za nesto :P

od treniranja sam iztrenirao sve sta ima u gradu, u svemu bio loš jer mi se nikad nije dalo nista B-) ..sad samo lezim.

hm, a ja sam mislio da nemam nista za napisat :D

to gomiljanje i mene cini nervoznim posve,dobijam neki osjecaj koda sam zaposlen i nemam vremena i nikad je se necu rjesit...a zapravo nista neradim po cili dan i kad mogu pogledat neke stvari potrosim to tako da buljim u fejs ili nesto slicno glupo :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

hahah razumijem te :D

evo ja nakon tjedan dana sto sam bila na tkz. godisnjem, vracam se na posao. ne znam sto me ceka i jel ce biti posla opet kako spada... ili cu opet doma zavrsiti, nije bitno. hocu reci, doma bila i razvlacila se okolo i ne znam jel sam ista konkretno napravila. jesam...ali... hahaha zbilja, nista revolucionarno.

a ponekad se pitam sto je samnom? :ymdevil: svi imaju nekek hobije, treninge, bave se necim sa strane, zaokupljaju svoj um necim sto vole a ja tumaram i nikako da nadem nesto sto me eventualno veseli pa da to radim nakon posla ili sta ja znam...

valjda je ovaj forum zbilja moj hobby :-B bar tu vecinu energije ulazem i pomalo ucim kada vec pisem o necemu, sto je vise nego dobro :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
laske

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la laske »

pisem poeziju :) za koji mjesec bi trebala bit gotova knjiga a izdata u pocetku naredne godine nadam se...
plus sviram gitaru i klavir :) and producent sam
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la pecurko »

Hvala Red, imam slicnih stvari ali vredi skinuti svakako :ymhug:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

znala ja da imas sigurno svasta, ali reko nek se nade :D

oooohhooo sve neki kreativci! pfff... savrseno :YMPEACE:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori