Vaš Hobby?

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...

Imate Hobby?

Ne
2
3%
Nekada davno skupljao značke, salvete, sličice..
3
5%
Skupljam (navedite dole u postu što)
5
8%
Stvaram (navedite dole u postu što)
22
34%
Treniram (navedite dole u postu što)
8
13%
Aktivno tumaram bespućima Života
24
38%
 
Ukupno glasova: 64
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Fig »

Predivno Aidmints, baš se i meni nedavno vrzmaju misli po glavi o uljepšavanju betonske đungle za unošenje boja kroz zidove u ljude, vizualnu ugodu ljudima na psihodelicima kroz grad i sl. Do sada sam samo svoje ideje prenosio na papir, malo sam radio sa sprejevima, ali to je bilo poprilično davno. U zadnje vrijeme nešto češće razmišljam o tome i uz pomoć jednog frenda sam se mislio više ispraksirat u tom pogledu, te počet unosit malo životnih boja na gradske jednobojne bijele zidove i one sa raznim nasilnim porukama.

Sigurno imaš svoje viđenje tog "izvora", ali mislim da te mogu paralelno shvatit vlastitim doživljajima da nam se to preklapa. Jednostavno crtaš, nadovezuješ sve... na kraju lijepo vidiš utjecaj misli, muzike i općenito okoline u nacrtanome. Lijepo je crtat iz glave bez restrikcija.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Svilaja »

Vidim da si spojen, drago mi je. U biti se ni ne moraš praksat šta se tiče sprejeva i markera.. Sve skoro isto kao olovka, samo kod spreja imaš par šemi koje trebaš naučit (inače su dosta očite). Npr. ako sjenčaš pod kutem okreneš dozu (sprej), zatim kad izvlačiš linije uvijek prije početka linije kreneš zamahivat rukom i u letu stisneš sprej i tako izvučeš liniju. Možda još ima pokoja no to su osnove.
Imaš moju 100%-tnu podršku da kreneš raditi. Vježba ne treba bit na papiru jer možda nećeš nikad preć na zid.. Uzmi marker i samo radi di misliš da pripada nešto. Ako si na Izvoru on će ti reći gdje treba šta staviti. ONE LOVE @-)
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la orbit »

Skupljam noževe, nešto vojne opreme...
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la kontaminacija »

jedan od hobija za kojim sam fanatičan su noževi.
prvo sam bio jako jako nabrijan na oštrenje noževa,, pa sam kupio neke bruseve, kože i ostalo kako bi nabrusio dobar nož.

kasnije sam iz usa kupio britvu za masu para. ,,,

a jednog dana mi je došlo da sam napravim vlastiti nož.
slika
slika
slika

a nakon nekog vremena sam napravio i svoju prvu britvu.
slika

poslije toga i drugu i treću ,,,
do sad sam napravio više komada raznih oštrica.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

:ymapplause: svaka cast! odmah si me vratio u djetinjstvo. Moj deda je uvijek popravljao nozeve tj, radio drške onima koji su pukli, ostrio i modificirao...

ova britva ti je fenomenalna. sjetis me odmah na Swiny toda i njegove prekrasne britve od srebra sa dekoriranim drškama uuuuffff....

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la kontaminacija »

sva sreća pa kroz svaki hobi ili/i interes upoznaš ljude pa tako i kroz ovaj hobi sam upoznao ljude koji su fanatici za oštre noževe, oštrenje i ostale gluparije.
isto tako, preko raznih ljudi sam došao do dobrog materijala od kojih se mogu raditi oštrice i britve a to je skroz bitno za to jel svaki nož možeš naoštriti samo je pitanje koliko dugo.

još jedna britva iz serije
slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

zbilja divno, evo... impresionirana sam :x

sviđa mi se detalj.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la orbit »

@ kontaminacija
jebeni radovi...ALI

Ako se nisam prevario, na nekim forumima sam vec vidjao ove slike (moguce da grijesim, ukoliko je tako, ispricavam se), i sve je super ALI (ponovo) mislim da bih te ja, koji nemam neznam koliko mogucnosti i ovlasti, mogao povezivanjem par tocaka tvoga kretanja www-om mozda pronaci, pa ukoliko posjedujes nekakve nedozvoljene substance ili slicno, smatram kako bi ti bilo pametno ukloniti prijasni post da nebi bilo neugodnih iznenadjenja, nadam se da shvacas o cemu pricam...

ps, ovaj moj post nije zlonamjeran ni u najmanju ruku, pa Vas sve molim da ga takvim i protumacite, hvala

:thumbsup:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

dobila sam malo uranjeni poklon za rodendan: Wood Burning Iron- iltiga kako kazu nasi lemilica za drvo i kozu.

Imam u planu radit neke stvari sa tim cudom ali sa njim jos nikada nisam radila, sada cu ga testirat na necemu da vidim kako se ponasa.

jel ima neko ovdje da se sa time igrao? pa da mi da koji savjet vise posto su upute ajme meni jadne :D
nema mudrosti znam, ali svaki posao ima tips and tricks pa me zanima!

slika

sad je na akciji za 70 kn u Lidlu, ako nekog zanima :psy
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaš Hobby?

Post Postao/la Red »

sovica, test1.JPG
sovica, test1.JPG (222.58 KiB) Pogledano 3164 puta.
testirano...a sada na druge nastavke :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori